Phantasm IV: Oblivion

Chris Chomyn

Scott J. Gill

Kostýmy:

Shelley Kay

Návrat k hororu, paráda. Jo, tenhle film se může jevit jako nastavovaná kaše, ale mě se tam ty flashbacky a vystřižené scény z prvních dílů docela líbily a nijak moc mi nevadily. Tenhle díl trochu vrhá světlo na to proč a jak, ale ne zas tak moc jasně, místy střih působí chaoticky a občas jsem měl co dělat, abych stíhal pobírat co se vlastně zrovna děje. Ale určitě se mi to líbí více než trojka. Samozřejmě nejlepší scény s Reggiem (policajt, stopařka - chudák Reggie, poslední dva filmy jsem ho celou dobu litoval, že si prostě nevrzne). Ale oběšení Tallmana taky nebylo špatné.... O čem pak asi bude pětka? Sraz po letech v domově důchodců? Angus tam bude jezdit na vozíků?(3.1.2009)

• Tsunami_X

Zbytečné vyústění, které lpí na (pro sérii netradičním) vyprávění a vysvětlování. Akce tentokráte ustoupila do pozadí nepoužitým záběrům z prvního filmu a ty byly do děje namontovány tak, aby alespoň vzdáleně připomínaly, že měl tenhle chaos také nějaký začátek. Veškeré fluidum je popřeno a doslovné rozebírání snímku neskutečně škodí. Naprostá zbytečnost a marnost nad marnost.(13.9.2005)

Čtvrté setkání s Dlouhánem a jeho mozků milovnými koulemi už není tak atmosférické jako předchozí tři díly, přesto je to kupodivu pořád dobrá podívaná. Don Coscarelli chytře využil svých starých, doposud nepoužitých záběrů z jedničky, a odhalil nám zase něco z Dlouhánovy minulosti. Reggie Bannister má opět plné ruce práce a hubu plnou suchých hlášek. Jen mě mrzí, že každá část skončí dá se říct stejně - Tall Man je prakticky nezničitelný a tak se s ním setkáme v dalším pokračování. Angus Scrimm nám už sice dost stárne, ale pořád jde z něho strach. Jsem zvědavej, jestli někdy vznikne pětka. Určitě bych se nebránil. EDIT: Vznikla. A dočkáme se jí brzy!(6.2.2011)

Najmenej napínavá časť, ale k môjmu potešeniu najviac snová, najmenej béčková a najviac dávajúca zmysel. Angus Scrimm aj trochu hral, no hlavne sme sa dozvedeli, ako jeho postava vznikla. Na toto sa veru oplatilo čakať. Pred päťkou, ktorú už však točil niekto iný, nasadená latka vysoko. Bojím sa, čo príde.(4.4.2017)

• Shit

Nudná slátanina splácaná z miliardy flashbecků totálně na hovno, krom toho i když se tady ještě jakž takž nějaká příběhová linie najde, tak opět děsně nudná a chaotická. Jediný co se mi líbilo byly scénky s Reggiem, s kym jiným taky že jo, jeho dějová linie byla vtipná, občas i docela drsná a dalo se u ní fakt výborně pobavit, jenže jaksi Coscarelli, pro mě z neznámých důvodů, dal radši přednost linii s Mikem, která ale byla nudná neskutečně ubíjející rádoby všechno vysvětlující píčovina. Jednoznačně nejhorší díl ze série a nebýt Reggieho, tak jdu ještě níž(23.1.2008)

• - Natočeno za 23 dní. (Chatterer)

• - Wendy Coscarelli, režisérova dcéra, si zahrala jedného z trpaslíkov. (beso74)

• - Pracovný názov filmu bol Phantasm IV: Infinity, v postprodukčnej fáze bol však zmenený. (beso74)