• Radko

Séria surreálne pospájaných scénok, počas ktorých sa členovia skupiny Monkees ocitajú v rôznych prostrediach. Uletenosť na spôsob amatérskejšieho Monty Pythonu (opakovaním prostredí, návratom k zobrazeným motívom, postavám, nezmyselným humorom). Zopár scénok pobavilo - automat Coca-coly na púšti; lupiny v hlave, obsah vysávača, vzdanie sa američanovi, no množstvo rozpačitých chvíľ s absenciou čohokoľvek zaujímavého prevažovalo.(21.12.2004)

• Chajimwitz

Hlava? Tohle žádnou hlavu nemá,a nemá to ani patu ! Na snímku je poznat,jak bylo v šedesátých letech oblíbené LSD,pod jehož vlivem tvůrci vyrobili tenhle nesmysl.Docela mě zamrzelo,že si v něm můj oblíbený herec Victor Mature několikrát štěknul,aby si přivydělal pár USD.Tohle moje HLAVA obravdu nebere. ** za celkem obstojnou muziku.(10.4.2011)

Paradoxní dílko, ve kterém Američani používají anglický humor, aby si udělali legraci z britské komerce. Seznam nadmíru povedených vtipů bych mohl opsat od Radka. A že se hudba zdá některým nekvalitní? Osobně s tím nesouhlasím, ale všimněte si názvu kapely. Rafelson a Nicholson moc dobře věděli, co dělají.(21.12.2004)

Já jsem se nadmíru bavil (u takového filmu co víc čekat) a to že víc jak míň. Hudba, jednotlivé příběhy a postavy zdařile a vtipně kolážovitě poskládané do dada - surrealistickýho celku, který bourá dobové zvyklosti a revoltuje. Je to sice psychedelická jízda, ale je z toho cítit atmosféra konce šedesátých let, Vietnamu, Woodstocku, hippies. A že by žádný větší příběh? Ten je podle mě právě v nabourání konvencí středních tříd a šíření chaosu a anarchie. Prostě super zážitek i bez toho jointa.(20.9.2009)

• pp

Očekával jsem něco jako The Rutles, komedii o kapele se spoustou dobré muziky. Tenhle scénář ale musel psát někdo totálně sjetý - jednotlivé střihy spolu vůbec nesouvisí a o alespoň náznacích příběhu si můžete nechat akorát tak zdát. Nic vtipného jsem také nezaznamenal. Jediné, co si nezaslouží úplné odsouzení, je hudba; pár písní se povedlo. Film by se mi možná líbil, kdybych se předtím pořádně zhulil nebo natripoval.(21.12.2004)

• - Film měl pracovní název Changes. (Terva)

• - Špatná reakce publika na promítání v Los Angeles roku 1968 donutila studio sestříhat snímek z původních 101 minut na 86 minut. Upravená verze měla premiéru 6. listopadu 1968 v New Yorku. (Terva)

• - Reklamní kampaň k filmu zahrnovala i samolepky. Koluje městská legenda o údajném zatčení Jacka Nicholsona, který se prý snažil nalepit samolepku na přilbu příslušníka jízdní policie města New York. (Terva)