• Chajimwitz

Hlava? Tohle žádnou hlavu nemá,a nemá to ani patu ! Na snímku je poznat,jak bylo v šedesátých letech oblíbené LSD,pod jehož vlivem tvůrci vyrobili tenhle nesmysl.Docela mě zamrzelo,že si v něm můj oblíbený herec Victor Mature několikrát štěknul,aby si přivydělal pár USD.Tohle moje HLAVA obravdu nebere. ** za celkem obstojnou muziku.(10.4.2011)

• Radko

Séria surreálne pospájaných scénok, počas ktorých sa členovia skupiny Monkees ocitajú v rôznych prostrediach. Uletenosť na spôsob amatérskejšieho Monty Pythonu (opakovaním prostredí, návratom k zobrazeným motívom, postavám, nezmyselným humorom). Zopár scénok pobavilo - automat Coca-coly na púšti; lupiny v hlave, obsah vysávača, vzdanie sa američanovi, no množstvo rozpačitých chvíľ s absenciou čohokoľvek zaujímavého prevažovalo.(21.12.2004)

Já jsem se nadmíru bavil (u takového filmu co víc čekat) a to že víc jak míň. Hudba, jednotlivé příběhy a postavy zdařile a vtipně kolážovitě poskládané do dada - surrealistickýho celku, který bourá dobové zvyklosti a revoltuje. Je to sice psychedelická jízda, ale je z toho cítit atmosféra konce šedesátých let, Vietnamu, Woodstocku, hippies. A že by žádný větší příběh? Ten je podle mě právě v nabourání konvencí středních tříd a šíření chaosu a anarchie. Prostě super zážitek i bez toho jointa.(20.9.2009)

• honajz2

Jako děcko jsem si myslel, že skupinu The Monkeess si vymysleli tvůrci Simpsonových coby parodii na Beatles, ale jinak reálně neexistovala - a nakonec je to tak, že ta skupina skutečně existovala, akorát vznikla ve stejnojmenném seriálu (který vznikl po úspěchu Perného dne, hold Američani to potřebovali nějak zkopírovat, když tenhle úspěch neměli na svědomí oni...) o fiktivní hudební skupině, ze které se později stala skutečná. A ta snaha být jako Beatles je na většině jejich písní zde uvedených znát, ale zůstává to jen u té snahy a s Beatles mají podobné jen melodie. Textem to málokdy dává nějaký smysl (až jsem si vzpomněl na tu úvodní píseň z filmu Frank) a stejně tak i tenhle film je úplně o ničem, jedná se jen o sled surrealistických a psychedelických výjevů, co nikam nevedou, možná jen tak do té smyčky a ani ta nemá logiku. Ne, že bych ji u tohohle vyžadoval, jen konstatuji. Žel, písniček je málo a kromě jedné mě žádná vůbec nezaujala a i přes pár dobrých nápadů (automat na Coca-Colu uprostřed pouště, třeba) mě to nezaujalo ani ničím jiným a většinu času jsem se prostě jenom nudil. Ale tak na svou dobu, kdy byli populární hippies, se existenci tohohle filmu nedivím. Zajímavé to bylo, ale znova už to fakt vidět nemusím. 2*(10.3.2021)

Snímek notně poplatný dobové módní psychedelii, takže barevný a obrazově často luzný, leč vnitřně nesoudržný, spíše jakési přelévání motivů plné hříček a zřejmě i snahy o výpověď o stavu světa. Je možné, že se v tom našinec motá více i z neznalosti dobových reálií. Několik zábavných absurdností připomínajících poetiku Monthy Pythons, a hlavně několik okouzlujících hudebních klipů (zvláště ten s těmi vířícími harémovými tanečnicemi).(19.5.2013)

• - Špatná reakce publika na promítání v Los Angeles roku 1968 donutila studio sestříhat snímek z původních 101 minut na 86 minut. Upravená verze měla premiéru 6. listopadu 1968 v New Yorku. (Terva)

• - Jack Nicholson se spolupodílel na scénáři a produkci. (Terva)

• - Reklamní kampaň k filmu zahrnovala i samolepky. Koluje městská legenda o údajném zatčení Jacka Nicholsona, který se prý snažil nalepit samolepku na přilbu příslušníka jízdní policie města New York. (Terva)