Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Snímek je sledem psychedelických až surrealistických epizod a hudebních čísel, jež si dělají legraci téměř ze všeho. Snímek, spjatý s dobou svého vzniku nejen hudebně ale i výtvarně, se při svém poměrně nešťastně načasovaném uvedení do kin nesetkal s větším ohlasem (měl premiéru dva měsíce po zrušení seriálu The Monkees), ale dnes je zajímavým dobovým artefaktem. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (15)

fragre 

všechny recenze uživatele

Snímek notně poplatný dobové módní psychedelii, takže barevný a obrazově často luzný, leč vnitřně nesoudržný, spíše jakési přelévání motivů plné hříček a zřejmě i snahy o výpověď o stavu světa. Je možné, že se v tom našinec motá více i z neznalosti dobových reálií. Několik zábavných absurdností připomínajících poetiku Monthy Pythons, a hlavně několik okouzlujících hudebních klipů (zvláště ten s těmi vířícími harémovými tanečnicemi). ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Séria surreálne pospájaných scénok, počas ktorých sa členovia skupiny Monkees ocitajú v rôznych prostrediach. Uletenosť na spôsob amatérskejšieho Monty Pythonu (opakovaním prostredí, návratom k zobrazeným motívom, postavám, nezmyselným humorom). Zopár scénok pobavilo - automat Coca-coly na púšti; lupiny v hlave, obsah vysávača, vzdanie sa američanovi, no množstvo rozpačitých chvíľ s absenciou čohokoľvek zaujímavého prevažovalo. ()

Reklama

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Co měl člověk od tohoto filmu chtít, to dostal i s přídavkem (poprava z Vietnamu)! Čekal jsem něco na styl pitomého seriálu The Monkees, kde se nesmělo říci ani slovo o ničem, co skutečně hýbalo společností, kde se pouze čtyři okopírovaní paňáci vychloubali svými úspěchy u zfanatizovaných holek. Ale Jack Nicholson s Bobem Rafelsonem nám připravili kupodivu zajímavou, místy vtipnou a především působivou koláž scén, které se podle mého názoru navzájem dobře doplňují a vytvářejí konečný dojem nezávazného, pohodového dílka pro ty, kterým oficiální kulty lezly krkem. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Jako děcko jsem si myslel, že skupinu The Monkeess si vymysleli tvůrci Simpsonových coby parodii na Beatles, ale jinak reálně neexistovala - a nakonec je to tak, že ta skupina skutečně existovala, akorát vznikla ve stejnojmenném seriálu (který vznikl po úspěchu Perného dne, hold Američani to potřebovali nějak zkopírovat, když tenhle úspěch neměli na svědomí oni...) o fiktivní hudební skupině, ze které se později stala skutečná. A ta snaha být jako Beatles je na většině jejich písní zde uvedených znát, ale zůstává to jen u té snahy a s Beatles mají podobné jen melodie. Textem to málokdy dává nějaký smysl (až jsem si vzpomněl na tu úvodní píseň z filmu Frank) a stejně tak i tenhle film je úplně o ničem, jedná se jen o sled surrealistických a psychedelických výjevů, co nikam nevedou, možná jen tak do té smyčky a ani ta nemá logiku. Ne, že bych ji u tohohle vyžadoval, jen konstatuji. Žel, písniček je málo a kromě jedné mě žádná vůbec nezaujala a i přes pár dobrých nápadů (automat na Coca-Colu uprostřed pouště, třeba) mě to nezaujalo ani ničím jiným a většinu času jsem se prostě jenom nudil. Ale tak na svou dobu, kdy byli populární hippies, se existenci tohohle filmu nedivím. Zajímavé to bylo, ale znova už to fakt vidět nemusím. 2* ()

Davej 

všechny recenze uživatele

Paradoxní dílko, ve kterém Američani používají anglický humor, aby si udělali legraci z britské komerce. Seznam nadmíru povedených vtipů bych mohl opsat od Radka. A že se hudba zdá některým nekvalitní? Osobně s tím nesouhlasím, ale všimněte si názvu kapely. Rafelson a Nicholson moc dobře věděli, co dělají. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (7)

  • Reklamní kampaň k filmu zahrnovala i samolepky. Koluje městská legenda o údajném zatčení Jacka Nicholsona, který se prý snažil nalepit samolepku na přilbu příslušníka jízdní policie města New York. (Terva)
  • Film měl pracovní název Changes. (Terva)

Reklama

Reklama