Jedna z najlepších hororových komédií (i keď viac komédia) čo som v poslednej dobe videl. Pochmúrna scenéria transylvánskeho hradu, miestnosti plné pavučín a prachu či atmosféra cintorínu-to všetko výborne kontrastuje s odľahčujúcimi vtipmi založenými hlavne na hláškach a dialógoch. Ktomu si pridajte svižné tempo filmu a parádne herectvo Gene Wildera čoby mladého Frodoricka Frankenstína a Marty Feldmana ako ujetého sluhu Ajgora a o zábavu máte postarané.(30.7.2007)

Pridávam sa k Maftíkovi, toto je kult! Mladý Frankenstein je "nářez" od začiatku do konca. Mel Brooks si uťahuje zo všetkých a zo všetkého a Gene Wilder je proste... mňam! Napriek tomu, že on je môj miláčik, absolútne perfektní sú rovnako aj Marty Feldman či Madeline Kahn (s ktorými tvoril Wilder nemenej skvelú komediálnu trojicu aj v Dobrodružstve bystrejšieho brata Sherlocka Holmesa).(20.1.2006)

Jako pocta původnímu Frankensteinovi dokonalé, jako parodie velmi slabé. Stejně jako většina Brooksových filmů má také Němý film momenty výborné i momenty trapné. Občas je to film dobrý, občas špatný, ve výsledku však ani dobrý ani špatný. Velmi řídký výskyt převážně křečovitého humoru sice pěkně „ladí“ se stylově hororovou atmosférou (některé záběry jistě potěší znalce starých hororů), ale výsledek není ani vtipný, ani strašidelný, čímž Mladý Frankenstein velmi připomíná Polanského Ples upírů. Skutečně je mi záhadou Oscarová nominace v kategorii Nejlepší scénář, za logičtější bych považoval nominaci za Režii, která je sice maximálně odosobněna, ale Jamese Whalea kopíruje s největší precizností. 70% Zajímavé komentáře: woody, Maftík(16.10.2006)

Velmi zdařile stylizovaná a hojně nahláškovaná parodie, která krásně zrcadlí Brooksův talent ve vyprávění nejklasičtějších příběhů trošku jinak a s úplně opačným typem charakterů (kdyby chtěl někdo natočit parodii na Titanic, tak jedině on). Již samotné dějové propletení s originálem vzbuzuje upřímný úsměv, zatímco následné vytvoření monstra a jeho seznamování s lidmi představuje hotovou studnici kreativních nápadů a chytrého humoru. Vše navíc strašně zpříjemňuje i vydařená hororová kulisa a řada roztomilých vedlejších postav, které si v ničem nezadají i s těmi nejlepšími ze Spaceballs. V některých scénách sice Brooks (jako obvykle) pouze šlape vodu, avšak výsledek je opět výrazně nadprůměrný a některé gagy zkrátka nepotřebují žádný komentář... 80%(22.4.2014)

Vynikající hororová komedie. :) Skvělé odkazy a narážky na žánrově podobné filmy (včetně Frankensteina, samozřejmě:), ale i na klasické detektivky ("'Well this explains the music.' 'It's still warm.'"). Mel Brooks natočil své dílko tak dobře, že chvílemi dokonce uvažujete, jestli to náhodou nemyslí vážně. :D "'Dr. Fronkensteen! Are you all right?' 'My name is Frankenstein!'"(15.10.2006)

• - Igorova (Marty Feldman) slova „Walk this way“ se stala námětem na skladbu pro skupinu Aerosmith. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Fráze „Its Franknsteen“ a její výslovnost je odkazem na Leonarda Bernsteina, u něhož je koncovka jeho jména vyslovována podobně. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Když Gene Wilder přišel s tím, že Frankenstein (Gene Wilder) s monstrem (Peter Boyle) budou zpívat "Puttin' on the Ritz". Mel Brooks byl proti, neboť mu to přišlo příliš šílené. Gene Wilder ho nakonec přesvědčil, aby scénu alespoň zkusili. Nakonec se Melu Brooksovi zalíbila tato scéna natolik, že ji ve filmu nechal. (janejudyjune)