Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

Takový celkem dobrý katastrofický film podle skutečné události, filmy o letu 401 jsem už pár viděl, a ani jeden nebyl vyloženě špatný, jen každý uplně jiný, každej to vyprávěl uplně jinou formou, a člověk v tom má pak guláš. Tenhle je asi "nejdokumentárnější". A ač se jedná o televizní film tak je velmi pěkně udělanej, postavy jsou uvěřitelné ale některé setsakra nesympatické. Co se musí ocenit je snaha režiséra a ten způsob jakým to je vyprávěný, za mě dobré 3*.(22.10.2011)

• Big Bear

Mám rád letecké katastrofické filmy, proto jsem tento film shlédl. Když pomineme dobu vzniku a s tím nutně spjaté tehdy módní oděvy (dnes k smíchu - obrovské límce, kalhoty dole rozšířené zatímco v pasu bolestivě zaříznuté...), zkrátka když se u všech cestujících nezaměříme na oděvy, kotlety, trvalé atd... dojde ke klasickému seznámení s cestujícícmi, osádkou a palubním personálem - zejména s těmi, kteří budou pro další vývoj děje nějak podstatní. Pak už jen sledujeme let a posloucháme nudné konverzace jednotlivých párů na sedadlech. Letadlo z nějaké nevysvětlené chyby letí níže než kolik ukazuje výškoměr, takže při sestupu na přistání sebou třískne daleko od letiště v bažinách Everglades. Samotný pád na který jsem se těšil byl zpracován zcela otřesně. Před kamerou to vypadalo asi takto - Režisér: --- §§Tak komparz seďte na sedadlech a dělejte že si za letu povídáte či spíte. Až tlesknu, postavíte se, začnete vřískat a jako spadnete na sedadlo před vámi. Pyrotechnik mezitím zapálí tydle tři prskavky a až se komparz postaví tak s nima budete mávat aby jako lítaly jiskry jo? Kameraman bude točit kamerou kolem dokola jako že se vše kutálí jo? Jedeme!!!§§--- Jeden z komparzistů dokonce přeskočil sedadlo před sebou a parakotoulem spadl kamsi do přední části trupu mimo záběr. Jelikož byl snímek asi finančně omezen, byla tato pasáž posléze puštěna ještě jednou.... Zřícený letoun pak náhodně najde rybář a pomáhá vytahovat z vody cestující co ještě žijí a to do doby než dorazí záchranáři. Na konci se dozvídáme kdo přežil z úvodních dvojic a kdo ne... No hrůza, hrůza , hrůza. Každej jinej leteckej katastrofickej film je na oskara proti tomuto. Ta hvězda je jen za téma, bylo mi hloupé dát odpad když je to podle skutečné události a řada lidí skutečně zahynula.(20.5.2011)

Na tu dobu (měl jsem jeden rok před maturitou a to jsem byl vyučenec 20 let) to bylo vcelku dobré , ale je tam cítit "Letiště"!!!!(8.6.2017)

• film_fanda

1* za příběh dle skutečnosti, jinak trapas - lepší jsou letecké katastrofy..(4.3.2017)