• Hal_Moore
  ***

  Velice nudná jednohubka, která snad krom výkonu hlavní představitelky a scénáře nemá co nabídnout. Zajímavé scény film téměř postrádá (vyjma pasáže s baseballem, a to díky raným rolím Clinta Howarda, Dennise Quaida a Mela Gibsona) a scény ze světa dívčiny fantazie neskutečně ruší a iritují. Část z léčebny je o něco snesitelnější, ale také nejde o žádný vyložený zázrak. Jednou a dost.(30.3.2010)

 • DFCS
  *****

  Jeden z nejprestižnějších projektů z produkce New World Pictures Rogera Cormana (nominován na Cenu akademie), který je parazitickou odpovědí brakové kultury na Přelet nad kukaččím hnízdem. Stejně jako Formanův úlet i I Never Promised You a Rose Garden se pyšní výtečnými hereckými výkony. Oproti oscarovému dramatu však přeci jen vykresluje obraz šílenství mnohem sugestivněji – pravda, i za cenu toho, že vypadá, jako by jej natočil jeden ze zdejších chovanců ústavu pro choro(s)myslné.(10.4.2014)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Scénář - A(15.4.2004)

 • danecek24
  *****

  35. Zlatý Glóbus za rok 1977 - nominace (2) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herečka (drama) - Kathleen Quinlan(31.12.2008)

 • strougy
  **

  Podprůměrný film, který upoutá pouze realisticky působícím ztvárněním samotného ústavu a jeho pacientů, kteří jsou zde ukázáni jako stádo iracionálních, uvřískaných a značně nesympatických jedinců, jejichž chování se neřídí žádnými pravidly a v jejichž společnosti bych osobně nechtěl strávit ani minutu. Veškerý zbytek filmu, ať už se jedná o zbytečné surrealistické vize hlavní hrdinky či schématický vývoj jejího vztahu s lékařkou, však představuje pouze nudnou šeď a nedokáže ničím výrazněji zaujmout. Slabé 2*.(21.11.2012)