Reklama

Reklama

Čelisti IV: Pomsta

  • Česko Čelisti: Odplata (více)
Trailer

Obsahy(1)

Policejní náčelník Martin Brody před časem zemřel na infarkt vyvolaný jeho celoživotním strachem ze žraloků. Jeho manželka Ellen stále žije v přímořském městečku Amity, stejně jako její syn Sean, který nyní pracuje jako člen policejního sboru. V předvánoční náladě se Brodyovi chystají oslavit Štědrý den, když je Sean neplánovaně odvolán, aby se postaral o porušenou bóji nedaleko přístavu. Když však vypluje na moře, je napaden obrovským žralokem, který ho zabije. Jeho bratr Michael přijede se svou manželkou Carlou a dcerou Theou do Amity a pozvou šokovanou matku, aby strávila Vánoce u nich na Bahamách. Po příletu se Ellen seznámí s Michaelovým přítelem Jakem, se kterým často vyjíždí na moře. Jednoho dne je napadne velký žralok. Michael se domnívá, že je to tentýž, který zabil Seana. Později stejný žralok napadne také člun, na kterém se na moře vydala Thea se svými kamarádkami. Ellen věří, že žralok pronásleduje její rodinu a že při útoku na člun byla jeho cílem Thea. Tajně proto sebere Michaelovu loď a vydá se na moře, aby žraloka našla a zabila ho. (Nova Cinema)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (232)

Renton odpad!

všechny recenze uživatele

Scénář: Michael De Guzman .. Kua to jsem zas jednou viděl sračku. Skončilo další z mnoha fotbalových utkání probíhajícího MS06, díky kterému nemám prakticky na filmy žádný čas a ve slabé chvilce přepnu zrovna na tohle. Vrchol pokleslé zábavy a pokus o vyždímání něčeho z dávno vyschlé látky. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Kúpil som si pekný dom,“ odpovedal Michael Caine, keď sa ho spýtali, prečo renomovaný britský herec so štyrmi oscarovými nomináciami a jedným Oscarom hral šarmantného pilota v Čeľustiach 4. Ale až tak tragikomicky by som to nevidel. Mne sa štvrtý diel páčil a nehanbím sa za to. Sága Čeľuste je dovolím si tvrdiť JEDINEČNÁ tým, ako scenáristi každej časti dokázali nadviazať na predchádzajúcu. V Spielbergovej jednotke šlo o Brodyho. V dvojke znova o Brodyho. V 3-D trojke o jeho synov. A v štvorke o Brodyho ženu a syna. Ellen Brody v štvorke odchádza na Bahamy, „kde žraloky nemáme“. Tu sa chce spamätať z rodinnej traumy. Lenže Veľký Biely si ju nájde aj tu. Pravdaže, je to hovadina ako mraky. Pomstychtivý žralok neexistuje (na rozdiel od pomstychtivej kosatky? Viď. film Kosatka zabijak.). Nevraviac o tom, že všetky tri predchádzajúce žraloky boli zabité, takže sa nemstí jeden a ten istý, ale vždy iný, zrejme vzdialený rodinný príslušník. No solídne herecké obsadenie (Caine, Van Peebles, Guest, naopak Lorraine Gary pôsobí miestami dosť v kŕči a po tomto filme s hraním navždy sekla), rozprávková exotická výprava a slušná akcia (žralok sa v tomto filme miestami takmer až VZNÁŠA nad vodnou hladinou) majú niečo do seba. Na rozdiel od dvojky sa našťastie do deja nemotajú otravné decká. A nejedná sa ani o také príšerné pokračovanie, akým bola trojka. ()

Reklama

Asia_Power 

všechny recenze uživatele

A já myslela, že trojka stojí za houvno :-D No to jsem ještě neznala čtyřku. Na začátku, díky zubům žraločáka, chcípne Brody nejmladší a matka tak jde čerpat pozitivní energii k jejímu druhému synkovi. Ale oceánem plave obrovský žralok opět přímo za ní a jejím synkem a hodlá je sežrat. Do prdeeeele co to má být? Jak ten pošahanej žralok může vědět, kde se zrovna Brodiovci nacházej? Já sama se ztratím i mezi dvouma stromama a tenhle rybák obeplouvá celou zeměkouli a spolehlivě najde dva konkrétní jedince ať jsou kdekoli. Během filmu začnete tak mít pocit, že žralok se dostane doslova všude a já čekala kdy přijde scéna, ve které se půjde Brodyová vysrat a z hajzlu vykoukne žralok a ukousne jí prdel...ale jinak je to fakt kvalitní pokračování série ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Vím, že se žralok umí dostat do Benátek, víru tornáda či telefonní budky, ale aby se věnoval stalkingu po severní polokouli a ve své pomstychtivosti si vedl notes, koho z Brodyovic rodiny ještě sežrat, to jsem netušil.. Možná by byla atraktivnější premisa, že žralok dostal infarkt, když policejní náčelník Martin Brody snědl na moři svého syna, ale nebudeme se v tom babrat, hlavně že má Michael Caine nový dům.. Přál jsem si, aby tu gumovou hračku do bazénu ztloukl Jason Statham, ale musím ještě pár dnů počkat.. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Panečku, to je námět! Další žralok v řadě, co Brodyovým nedá chvíli klidu. Zabiják si tentokrát připlaval ze studených vod rovnou na Bahamy, aby si tu s posledními členy lidské rodiny vyřídil své účty. PROČ a JAK jí našel, na to se mě však neptejte. Závěrečný díl série je jedno neskutečné WTF. Logika se utopila už někde s trojkou a napětí chcíplo s Williamsovým odchodem. Jediným kladem čtyřky zůstává asi ten žralok, který tu vypadá přece jen o trošičku líp než minule. Ale opravdu jen trošičku. Bohužel pro něj i pro nás se zase moc nenažere. Tvůrcům se tak podařilo spláchnout tuhle sérii úplně do hajzlu a od té doby se nenašel nikdo s takovou drzostí, aby jí z těch sraček vyhrabal. Ať odpočívá v pokoji. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (12)

  • Herec Michael Caine byl během natáčení tak vytížen, že ani nedorazil na Oscary, aby si převzal ocenění pro nejlepšího herce ve vedlejší roli za film Hana a její sestry. (WolfR)
  • Natáčelo se od 2. února do 26. května 1987 v Kalifornii, Massachusetts a na Bahamách. (Varan)
  • Murray Hamilton dostal nabídku zopakovat si svou roli starosty městečka, avšak zemřel na rakovinu ještě před začátkem natáčení. (Karlos80)

Reklama

Reklama