Čelisti IV: Pomsta

Čeľuste IV: Odplata

Thriller / Horor / Dobrodružný

USA, 1987, 86 min

• anli

Ctvrty dil sagy...proboha,snad uz posledni.Uz trojka byla hrozna,snazila se nalakat hlavne na 3-D,coz se moc nepovedlo.No a tady uz prakticky lakat neni na co.Spatne jako trojka,s tim,ze tady i ta atrapa zraloka je hrozna.Nic vic se na to napsat neda.Tech 10% davam scenaristum za to,ze i v tehle kasi dovedli ustat logickou kontinuitu deje a postav.No neni to moc,ale aspon neco.(6.9.2010)

• Perry-

Opravdová POMSTA (pro diváka, který to dobrovolně zhlédne). Sledoval jsem to jen se záměrem se pobavit a vidět, co všechno Hollywood vyprodukuje. Žralok vypadá jako trubka potažená šedivým hadrem, ale má i pár vychytávek - umí křičet, překousnout člověka a ten přežije a další. Trojka je o třídu lepší. P.S: Chudák Spielberg. Takhle použít scény z jeho filmu.(6.6.2006)

• Omnibus

Žraloci nejsou ryby, ale PARYBY... to je vědecký fakt. Naproti tomu se ovšem vědci dosud neshodli na názoru , jestli jsou Guzman a Sargent blbí, navedení, nebo prostě jenom PAKONĚ... Žraloci jsou podle čtyřky mazaný jako opice a paměť mají jako sloni. Naproti tomu Sargent z opice přímo pochází (to není urážka, to my všichni - ovšem kromě kancléře Hájka :-) paměť má možná taky jako slon (to Wiki neuvádí) ale k tomu všemu ještě opravdu umí! A co že to umí? Umí natočit hov..o, jaké svět ještě neviděl! Velké bílé ho ... Doufám, že nějaké podobné G+S retardéry nenapadne točit pětku. A tihle dva lumeni by zasloužili jít si povinně zaplavat kousek od pobřeží, ale samozřejmě už na té nesprávné straně protižraločích sítí ...(10.1.2013)

• Jino

Dá se klesnout ještě níž než s předchozím dílem??? Tady vidíme že zaručeně ano. Název Čelisti: Odplata to plně vystihuje: Jsou 4 díly, pomyslně to rozdělím na dobré a na špatné díly, před tímhle fuj filmem to bylo 2:1 pro dobré díly, ale teď se žralok mstí a vyrovnává na 2:2 . A já bych to tak i nechal a dál raději pokračování ještě dlouho netočil. Nerad bych hodnotil Čelisti jako špatnou sérii.(3.1.2007)

• Acrobat

Nemožno než nesúhlasiť s tunajšou vzorkou. Psychologický rozbor ženy nachádzajúcej sexualitu a žraloka živeného výlučne pomstou je dotiahnutý do detailov. Vyšperkované veci, pozície, dialógy a krik. Extrémna nuda s priam žalostnými hereckými výkonmi a dramatizáciou deja. Nemáte moment, kde by žralok bol úhlavným hrdinom a šok bol vaším prebudením. Nie. Tu sa tancuje na karnevale (mihnuté vedomím ženy že žralok útočí, pre Boha živého !!!!) a preťahuje sa manželka v kostýme zváračky. O tom že negger to prežije, škoda reči. (videné 04.04.2016, DajTo)(6.4.2016)

• - Poslední film Lorraine Gary (Ellen Brodyová). (Karlos80)

• - Murray Hamilton dostal nabídku zopakovat si svou roli starosty městečka, avšak zemřel na rakovinu ještě před začátkem natáčení. (Karlos80)

• - Události předchozího dílu Čelisti III (1983) byly ignorovány a film navazuje na Čelisti II (1978). (Karlos80)