Čelisti IV: Pomsta

Čeľuste IV: Odplata

Thriller / Horor / Dobrodružný

USA, 1987, 86 min

• SOLOM.

Tak tohle už beru jen jako vtip režiséra, který se snažil pobavit diváky a natočit komedii pro dospělé. Jedniným plusem je návrat Brodyové, která ač zestárla, hrála pořád slušně. Žralok pochází asi z nějaké shark mafie, protože se chce pomstít celé rodině Brodyů a je ochotný plavat kvůli tomu z USA na Bahamy. Trošku se nažrat, oprcat pár družiček a užít si zbytek dovolené. Navíc myslí jako člověk, své oběti si vybírá podle vkusu, když se mu nelíbí tak je vychlustne a valí dál... Scénka, kdy pronásleduje Brodyho jr. do té potopené lodi byla asi nejsměšnější z celého filmu... 1 a 2 díl patří do kategorie hororové filmy, 3 a 4 parodie či komedie...(5.5.2010)

• Jajar

Jaké dám hodnocení, mi došlo už asi po deseti minutách při scéně, v níž si jedna z postav uvědomí, že nemá ruku, až když se na ní chce podívat, ale žádnou nevidí (?!). Zákeřný žralok se tentokrát rozhodl nešťastnou rodinku pronásledovat, až na Bahamy. Ano slyšíte správně. I velká ryba se podle tvůrců může chovat jako zabijácký psychopat. Nehodlám popisovat, co všechno je špatně, protože špatně je prostě všechno. Pokud se přesto odvážíte na film podívat, připravte se na příšernou nudu s Lorraine Gary, která se chová jako kráva a vypadá jako by vylezla z popelnice. Samozřejmě vás čeká také několik neopakovatelných scén (každá, v níž se nachází plastová hračka žraloka), u kterých zůstanete buď zírat na obrazovku s otevřenou pusou, nebo zemřete v křečích smíchu. Triková imbecilita, vypatlaný scénář a totální neschopnost i neumětelství.(28.10.2012)

• Chen

Po opravdu velmi nepovedené trojce mi připadají Čelisti IV jako vcelku zajímavá podívána. Samozřejmě s prvním filmem je zbytečné Čelisti IV srovnávat, navíc ústřední monstrum je překvapivě mnohem hůře zpracované, než bychom od filmu z roku 1987 čekali, ale příjemná Lorraine Gary a překrásné bahamské exteriéry mají své kouzlo.(26.6.2006)

• AlistairMir

Tohle byla opravdová a nemilosrdná pomsta na divákovi, tedy na mně. Ten žralok co měl snad navigaci, díky které, vždy poznal, kde naši, ehm, "hrdinové" jsou, mě příšerně otravoval a hrozně jsem si přál, ať ho někdo už konečně sejme. Totální nuda a vidět tohle, žralok z prvních Čelistí, tak se chytá ploutvema za hlavu a radši se nechá dobrovolně znovu sejmout od Brodyho, než žít s vědomím, jak jeho odkaz zprznili...(18.9.2014)

• Jino

Dá se klesnout ještě níž než s předchozím dílem??? Tady vidíme že zaručeně ano. Název Čelisti: Odplata to plně vystihuje: Jsou 4 díly, pomyslně to rozdělím na dobré a na špatné díly, před tímhle fuj filmem to bylo 2:1 pro dobré díly, ale teď se žralok mstí a vyrovnává na 2:2 . A já bych to tak i nechal a dál raději pokračování ještě dlouho netočil. Nerad bych hodnotil Čelisti jako špatnou sérii.(3.1.2007)

• - Snímek se umístil na 22. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném od čtenářů časopisu Empire. (orkadimenza)

• - Spoiler: Ve filmu zemřou pouze 2 lidé, nejméně z celé série. (Žralok)

• - Při scénce na policejní stanici v Amity si můžeme všimnout na zdi portrétu Martina Brodyho (hlavního hrdiny prvních dvou dílů série, kterého si zahrál Roy Scheider). (darek kartac)