Policejní náčelník Martin Brody před časem zemřel na infarkt vyvolaný jeho celoživotním strachem ze žraloků. Jeho manželka Ellen stále žije v přímořském městečku Amity, stejně jako její syn Sean, který nyní pracuje jako člen policejního sboru. V předvánoční náladě se Brodyovi chystají oslavit Štědrý den, když je Sean neplánovaně odvolán, aby se postaral o porušenou bóji nedaleko přístavu. Když však vypluje na moře, je napaden obrovským žralokem, který ho zabije. Jeho bratr Michael přijede se svou manželkou Carlou a dcerou Theou do Amity a pozvou šokovanou matku, aby strávila Vánoce u nich na Bahamách. Po příletu se Ellen seznámí s Michaelovým přítelem Jakem, se kterým často vyjíždí na moře. Jednoho dne je napadne velký žralok. Michael se domnívá, že je to tentýž, který zabil Seana. Později stejný žralok napadne také člun, na kterém se na moře vydala Thea se svými kamarádkami. Ellen věří, že žralok pronásleduje její rodinu a že při útoku na člun byla jeho cílem Thea. Tajně proto sebere Michaelovu loď a vydá se na moře, aby žraloka našla a zabila ho. (Nova Cinema)

Renton odpad!

Scénář: Michael De Guzman .. Kua to jsem zas jednou viděl sračku. Skončilo další z mnoha fotbalových utkání probíhajícího MS06, díky kterému nemám prakticky na filmy žádný čas a ve slabé chvilce přepnu zrovna na tohle. Vrchol pokleslé zábavy a pokus o vyždímání něčeho z dávno vyschlé látky. ()

Bloody13

Panečku, to je námět! Další žralok v řadě, co Brodyovým nedá chvíli klidu. Zabiják si tentokrát připlaval ze studených vod rovnou na Bahamy, aby si tu s posledními členy lidské rodiny vyřídil své účty. PROČ a JAK jí našel, na to se mě však neptejte. Závěrečný díl série je jedno neskutečné WTF. Logika se utopila už někde s trojkou a napětí chcíplo s Williamsovým odchodem. Jediným kladem čtyřky zůstává asi ten žralok, který tu vypadá přece jen o trošičku líp než minule. Ale opravdu jen trošičku. Bohužel pro něj i pro nás se zase moc nenažere. Tvůrcům se tak podařilo spláchnout tuhle sérii úplně do hajzlu a od té doby se nenašel nikdo s takovou drzostí, aby jí z těch sraček vyhrabal. Ať odpočívá v pokoji. ()

Asia_Power

A já myslela, že trojka stojí za houvno :-D No to jsem ještě neznala čtyřku. Na začátku, díky zubům žraločáka, chcípne Brody nejmladší a matka tak jde čerpat pozitivní energii k jejímu druhému synkovi. Ale oceánem plave obrovský žralok opět přímo za ní a jejím synkem a hodlá je sežrat. Do prdeeeele co to má být? Jak ten pošahanej žralok může vědět, kde se zrovna Brodiovci nacházej? Já sama se ztratím i mezi dvouma stromama a tenhle rybák obeplouvá celou zeměkouli a spolehlivě najde dva konkrétní jedince ať jsou kdekoli. Během filmu začnete tak mít pocit, že žralok se dostane doslova všude a já čekala kdy přijde scéna, ve které se půjde Brodyová vysrat a z hajzlu vykoukne žralok a ukousne jí prdel...ale jinak je to fakt kvalitní pokračování série ()

tron

„Kúpil som si pekný dom,“ odpovedal Michael Caine, keď sa ho spýtali, prečo renomovaný britský herec so štyrmi oscarovými nomináciami a jedným Oscarom hral šarmantného pilota v Čeľustiach 4. Ale až tak tragikomicky by som to nevidel. Mne sa štvrtý diel páčil a nehanbím sa za to. Sága Čeľuste je dovolím si tvrdiť JEDINEČNÁ tým, ako scenáristi každej časti dokázali nadviazať na predchádzajúcu. V Spielbergovej jednotke šlo o Brodyho. V dvojke znova o Brodyho. V 3-D trojke o jeho synov. A v štvorke o Brodyho ženu a syna. Ellen Brody v štvorke odchádza na Bahamy, „kde žraloky nemáme“. Tu sa chce spamätať z rodinnej traumy. Lenže Veľký Biely si ju nájde aj tu. Pravdaže, je to hovadina ako mraky. Pomstychtivý žralok neexistuje (na rozdiel od pomstychtivej kosatky? Viď. film Kosatka zabijak.). Nevraviac o tom, že všetky tri predchádzajúce žraloky boli zabité, takže sa nemstí jeden a ten istý, ale vždy iný, zrejme vzdialený rodinný príslušník. No solídne herecké obsadenie (Caine, Van Peebles, Guest, naopak Lorraine Gary pôsobí miestami dosť v kŕči a po tomto filme s hraním navždy sekla), rozprávková exotická výprava a slušná akcia (žralok sa v tomto filme miestami takmer až VZNÁŠA nad vodnou hladinou) majú niečo do seba. Na rozdiel od dvojky sa našťastie do deja nemotajú otravné decká. A nejedná sa ani o také príšerné pokračovanie, akým bola trojka. ()

SNCIS odpad!

Obsahuje spoilery: "Čelisti IV jsem v životě neviděl, ale ten dům, co jsem si za ty peníze koupil, ano." Odpověděl Michael Caine, když se ho zeptali, proč herec se 4 oscarovými nominacemi a 1 Oscarem hrál šarmantního pilota v Čelistech 4. Ve filmu navíc zemřou pouze 2 lidé, což jako na horor dost málo. Celkově se zde dá uplatnit přísloví o nastavované kaši. Pokud jste viděli jedničku, nenechte si kazit náladu tadytím pokračováním. Tady ocenění nejhorší vizuální efekty, režisér, scénář a film jako celek, mluví za vše. - odpad! ()

• Murray Hamilton dostal nabídku zopakovat si svou roli starosty městečka, avšak zemřel na rakovinu ještě před začátkem natáčení. (Karlos80)
  • Mario Van Peebles (Jake) si svou roli napsal sám. (Karlos80)