Čelisti: Pomsta

Čeľuste: Odplata

Čeľuste IV: Odplata

Thriller / Horor / Dobrodružný

USA, 1987, 86 min

I zde zhodnotim hvezdami dvemi,i kdyz jsem chtel hodnoceni o jednu hvezdu vylpesit.Od tretiho dilu je vodni akvarium vymeneno za nadherne modre more Baham. Po zjisteni pritomnosti velkeho zraloka v teto lokalite, se vyzkumny tym rozhodne pro vyuziti teto prilezitosti k prozkoumani a blizsimu poznani tohoto obra - jedince.Tyto napady se vsak ukazi byti lychymi.Zaverecne pristani letadla a znovuobjeveni se uz pohresovaneho pilota je ocekavane a citelne.Ne tak uz jednoho clena vyzkumneho tymu,ktery se z celisti zraloka po jeho zniceni dokaze vratit k zivotu zpet, jinymi slovy prezit.Tyto dve okolnosti srazi me hodnoceni o jeden stupen.(2.6.2008)

• K.I.N.G.

Ale jo, tak je fakt, že i žraloci ve filmu Příběh žraloka vypadali věrohodněji a nebezpečněji, ale je to poměrně zábavné, i když nevěřím tomu, že by měl někdo důvod se k tomu ještě někdy vracet. Je to blbost, ale příjemná a bez sebemenších problémů jsem se prokousal celým příběhem s celkem spokojeným úsměvem na tváři, čekal jsem to daleko horší. Znám daleko větší sračky, toto ujde. 20%(18.6.2011)

Miluju Čelisti, bohužel, ale čtvrtému dílu jsem už narozdíl od těch ostatních plný počet dát nemohl. A to vypadal hned od začátku skvěle (aspoň pro mě, pro ostatní to bylo v hajzlu nejspíš už při uvodních titulcích), když začala slavná melodie a chvíli po tom žralok sežral prvního ze synů Brodyových. A jak ho sežral :) Ale k tomu záporu. Podle mě se od již zmíněné první scény už skoro nic neděje a žralok nedostal vůbec prostor. No k filmu jsem se vrátil po sedmi letech, abych ho konečně dokoukal a čekal jsem tak nějak víc, i přes strašné hodnocení, to nejspíš proto, že mě všechny minulé díly včetně trojky náramě bavily. Ale co no, bavil jsem se a byl jsem napjatej, takže celkem spokojenost.(6.8.2012)

• Chen

Po opravdu velmi nepovedené trojce mi připadají Čelisti IV jako vcelku zajímavá podívána. Samozřejmě s prvním filmem je zbytečné Čelisti IV srovnávat, navíc ústřední monstrum je překvapivě mnohem hůře zpracované, než bychom od filmu z roku 1987 čekali, ale příjemná Lorraine Gary a překrásné bahamské exteriéry mají své kouzlo.(26.6.2006)

• Bloody13

Panečku, to je námět! Další žralok v řadě, co Brodyovým nedá chvíli klidu. Zabiják si tentokrát připlaval ze studených vod rovnou na Bahamy, aby si tu s posledními členy lidské rodiny vyřídil své účty. PROČ a JAK jí našel, na to se mě však neptejte. Závěrečný díl série je jedno neskutečné WTF. Logika se utopila už někde s trojkou a napětí chcíplo s Williamsovým odchodem. Jediným kladem čtyřky zůstává asi ten žralok, který tu vypadá přece jen o trošičku líp než minule. Ale opravdu jen trošičku. Bohužel pro něj i pro nás se zase moc nenažere. Tvůrcům se tak podařilo spláchnout tuhle sérii úplně do hajzlu a od té doby se nenašel nikdo s takovou drzostí, aby jí z těch sraček vyhrabal. Ať odpočívá v pokoji.(3.7.2017)

• - Natáčelo se od 2. února do 26. května 1987 v Kalifornii, Massachusetts a na Bahamách. (Varan)

• - Jedná se o jediný film série, ve kterém se nevyskytují záběry skutečných živých žraloků. (Žralok)

• - Při scénce na policejní stanici v Amity si můžeme všimnout na zdi portrétu Martina Brodyho (hlavního hrdiny prvních dvou dílů série, kterého si zahrál Roy Scheider). (darek kartac)