poster

Şeytan

 • anglický

  Turkish Exorcist

  (neoficiální název)
 • anglický

  Satan

  (neoficiální název)

Horor

Turecko, 1974, 101 min

Režie:

Metin Erksan

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • obitus
  **

  Pouhý rok po Exorcistovi přišli turečtí filmaři s jeho (neoficiálním) remakem, kopírujícím slavnějšího brášku prakticky políčko po políčku. Z cela logických důvodů nahradili křesťanské symboly těmi svými, ale to je asi jediná změna. Takže pokud checte vidět, jak se dvanáctiletá turecká holčička počurá, začne sebou mlátit na posteli, zamasturbuje si náboženským předmětem, pozvrací duchovního a protočí hlavu o 360 stupňů, to všechno podbarvené opakujícím se hlavním hudebním tématem Exorcisty, směle do toho. Ten film je samozřejmě hodně špatný, ale neznat předlohu, tak na něm najdu lecos zajímavého.(25.7.2009)

 • dr.horrible
  *

  Vcelku sklamanie. Kto čaká normálny film, má podľa očakávaní smolu, kto čaká zábavný trash, nech si odmyslí zábavu. Tentokrát sa Turecko držalo na uzde a všetky svoje schopnosti využilo na natočenie diela, ktoré by šlo brať vážne. Schopnosti to boli ale hodne obmedzené, tak okrem vykrádania pôvodného Exorcistu, neuvidíte vlastne nič, len komické herectvo, komické efekty, komické všetko. Pousmiať sa pousmejete, prevažuje však nuda. Jedna hviezda za tých pár okamžikov, keď prevážil smiech... Turkish Challenge 2015(4.4.2015)

 • Campbell
  ***

  Pamatujete si Psycho a jeho doslovný remake? Tak to samý je tenhle Seytan a Vymítač ďábla, jenomže tam kde remake Psycha mělo prachy tak tohle nemá. Navíc je tu totálně stejná hudba, ne žádná jiná verze ale totálně stejná(jen asi tak 10x ohraná). Maska je hodně špatná a ty slavné scén z původního filmu tu jsou šíleně levné třeba skákání na postely tu je udělaně jen tak že herečka na tý postely skákala. Herci ani trochu nedosahují hlavním postavám. Je to kopie která je tak šíleně levná tak je i zábavná.(14.7.2014)

 • wipschka
  ***

  Ale tak, na Turky dobrý! Závěrečné vymítání bylo tedy dost nudné, ale naštěstí se v závěru promění v pěstní souboj! A tak to má být! Akorát tedy originálního Exorcistu fakt nešetřili a okopírovali téměř vše, včetně hlavního hudebního motivu. I přesto, že to je prachsprostá kopie, tak jsem, prakticky až do začátku vymýtání, byla filmem poměrně zaujatá. Asi bych si měla zopakovat klasiku. Už je to dlouho.(13.11.2014)

 • corpsy
  ****

  Na počudovanie ide o úplne seriózny a umelecky vydarený snímok, ktorý nespadá do absurdností a nechcenej paródie ako ostatné turecké prerábky amerických megahitov ( napr. TURKISH STAR WARS či TURKISH RAMBO ). Posledná hviezdička mu ušla len za to, že je to prakticky len THE EXORCIST fuknutý cez turecký kopirák. Nič viac, nič menej.(14.6.2013)

 • gjjm
  **

  Ne tak směšné jako Dünyayi kurtaran adam. V podstatě špatný turecký remake Vymítače ďábla, plný dějových chyb a nejrůznějších nesmyslů. Pár scén je hodně vtipných, ale ne tak, aby se to dalo považovat za nechtěnou parodii, na druhou stranu jedna je lepší než v originále i po stránce filmové. Kompromisní dvě hvězdičky :)(7.7.2008)

 • Shanen29
  **

  Remake,který opravdu nenadchne a film technicky ztrácí na kvalitě i hereckým obsazením.(17.9.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace