Dojímavý příběh, ve kterém hlavní postavy ztvárnili Whoopi Goldbergová - hrá Edwina je pacientka s mozkovým nádorem, které zůstává jeden měsíc života a Homera opustili rodiče, ještě když byl dítě, protože úder baseballovou pálkou zapříčinil jeho retardaci. Homer odchází do Oregonu, aby navštívil své rodiče a vrátil zpět staré časy. Edwina souhlasí, že Homera odveze, aby získala zpět peníze, které ji ukradl. Při společném bloudění po amerických cestách se vytváří mezi nimi zvláštní pouto a Edwina připouští jiskřivou lásku k Homerovi v době, kdy upadá kvůli své chorobě do kómatu. (oficiální text distributora)

dobytek

Belushiho mam docela rád, ale tady hraje dementa, takže mi lez většinu času na nervy. Je to zase taková ždímačka na slzy. Co taky čekat od filmu, kde hlavní dvojku tvoří dement a umírající s nádorem? Asi je moje blbost, že se koukám na podobný filmy. Navíc v tom hraje Whoopi Goldberg, což mě samo o sobě mělo odradit. ()

choze odpad!

Hnus! Ano, hrají tu dva dobří eighties komici a režíruje člověk, co nám přinesl SPLAŠENÝ VLAK a TANGO A CASHE, jenže to není ani komedie ani akční film, ale nudné a debilní měkkosrdcaté drama v hávu road movie. A je to bez jakékoli pochyby to nejslabší měkkosrdcaté drama i road movie, co jsem kdy viděl. Nezaujalo mě to, s nikým jsem se neztotožnil, obě hlavní postavy mi akorát neskutečně lezly na nervy a druhou půlku jsem prospal. ()

Le_Chuck

Tradičná road movie, kedy zhoda okolností dá dokopy netradičný párik dvoch asociálov (mentálny a sociálny) a postupne k sebe nachádzajú cestu. Páčil sa mi pokus o obhajobu Edienieho nezmyselného vraždenia, ale to je tak všetko. Whoopi je desná. Tradičná schéma dá po pol hoďke jasne najavo, že sa hlbšej charakterovej profilácie nedočkáme, a že sa skôr bude tlačiť na city. ()

Jamal

Rád bych řekl, že se mi film líbil a že jsem si našel cestu k oběma "narušeným", ale to bych lhal. Homer mi nepřišel až tak hrozně zahraný, i když viděl jsem 100x horší případy demence, a toto bych zas až tak nepovažoval. Každopádně Whoopi mě nepřišla vůbec vtipná ani kdovíjak herecky zvládnutá role. Samozřejmě za vše nemůže i ona, ale také scénář, který byl místami propracovanější, ale jinak nebyl vůbec prakticky o ničem. Emotivní chvilky málo zvládnuté, a ty jiné.... jiné vlastně ani skoro nebyli. Škoda, jinak z nápadu tohoto příběhu se dalo určitě vytěžit více, snažil jsem se také- :: (( ()

Fiftis

Jim Belushi stvárnil retardovaného muža veľmi kvalitne, ale ono to vyzerá, že zahrať retarda dokáže naozaj každý. Už sme ich totiž videli až až. Tu Belushi ale nehrá vyloženého vola, ale len mierne pribrzdené indivíduum. Tento snímok má ale neskutočne nudný a ničím zaujímavý príbeh a hlavne hroznú Whoopi Goldberg, ktorá sa zrejme do sveta herectva dostala ako hluchý k husliam. Nieje to dobré ani ako road movie, ani ako komédia. Aj keď je pravda, že komédia to ani nemala byť, ale tak potom neviem, prečo sa na ňu snímok raz za čas hrá. Z tejto snímky sa určite dalo vyťažiť viac. Koniec koncov režisér má na svojom konte množstvo známych a úspešných snímok. Takže dámy a páni, nečakajte žiadneho Rain Mana. To by ste boli teda poriadne podráždení a sklamaní. ()

BigDeal odpad!

Raz som si kúpil mne neznámy Homer a Eddie kvôli hlavnej dvojke predstaviteľov. Čakal som nejakú nízkorozpočtovú drámu...ach aký som bol naivný. Hneď zo začiatku ma šokovala televízna kamera, ale snažil som sa to ignorovať a kým postavy neprehovorili celkom sa to dalo. Lenže potom prišla Whoopi a ja som neveril, že je to ona, herecký výkon sa mi zdal strašný. Neskôr prišla prvá "silná" dramatická scéna a ja som uvažoval, či nejde o paródiu (hrozne napísané i zahrané, až to bolo k smiechu). Nešlo...bohužiaľ. Celý zvyšok filmu som si želal, nech je už koniec a teraz môžem povedať, že ide o čistý odpad. Postavy konajú nelogicky až ich máte chuť zabiť, všetko, čo sa deje, je účelové a má to diváka dojať k slzám, no k slzám sa tu možno dostať len vďaka výbušnému smiechu. Všetka tá sentimentalita je totižto úplne prehnaná- Homera nechcú rodičia, je hlúpy, ale má veľké srdce, Eddie má o mesiac zomrieť,...Vo filme nič neprekvapí, pretože ide v šľapajách osvedčených scenárov ako Forrest Gump, alebo Rain man, no napísaných akoby malým deckom. Svojou stupiditou sa film jasne radí medzi moje top najhoršie filmy. ()

d-fens

zaujímavé stretnutie "netuctových tvorcov"....kamera Lajos Koltai, známy zo Szabových filmov Mefisto, Plukovník Redl, Hanussen, Sluneční jas a Božská Júlia, ale aj z filmu Maléna (kamera nom. na Oscara)......hudba Eduard Artěmjev, dvorný skladateľ Andreja Tarkovského, podieľajúci sa aj na filmoch ako Sibiriáda, Urga, Unavení slnkom a Sibírsky barbier.... a nakoniec samozrejme Andrej Končalovskij, spoluscenárista Andreja Tarkovského na tak významných filmoch ako Ivanovo detstvo a Andrej Rublev, režisér významných filmov Sibiriáda a Runnaway Train...... film je drsnou humanistickou road movie tragikomédiou s náboženským "presahom", s trochu prehrávajúcimi, ale stále uveriteľnými hlavnými postavami a peknou kamerou, pokrivkávajúca na mierne nedotiahnutom (nevypiplanom), miestami príliš patetickom, melodramatickom scenári (scenáristom je Patrick Cirillo, známy aj z filmu Slzy slnka)..... Končalevského filmy sú pre mňa zaujímavé ťažko popísateľnou "drsnou religiozitou", čiže "fatalistickým humanizmom", a preto aj napriek môjmu nižšiemu hodnoteniu ma aj tento film zaujal, s prihliadnutím na moju slabosť pre road movie sa mi vlastne až páčil :).... a na MFF v San Sebastiane dokonca získal Zlatú mušlu... ()

peto12

Whoopi Goldberg a Jim Belushi v jednom filme. Neskutocne vyborna komedia, kde som sa bavil od zaciatku az do konca. Homer jako Homer Lanza. Jim bol dost vtipny. Ten koniec bol sice smtutny. ()

c.tucker

Ani to ani tamto, takový spletenec, který je trochu dojemný, trochu vtipný, ale celkem nic pořádně. Postavy obou na mě nijak moc nezapůsobili, tak jsem s nimi ani nijak moc nesoucítil. ()

tom88

Pomerne slabá dráma, ktorá sa snažila byť niečim viac a tiež trocha vtipnou, ale akosi to nefungovalo. Dejovo chabé a herecky veľmi nevýrazné. Ani Jim Belushi ani Whoopi Goldbergová toho veľa nepredviedli. Je to film, na ktorý divák časom zabudne aj keby nechcel. A ten čas nebude zrovna dlhý. 43% ()

TO

Zpočátku mě tihle dva narušení spolucestující nijak zvlášť nesedli, ale později jsem si k nim cestu našel. Nakonec mi toto drama říznuté komedií dokázalo celkem příjemně prohřát jedno málo vlídné odpoledne. ()

Trucker odpad!

Neustálé debilní dialogy ústřední dvojice jsou neskutečně otravné a kromě nich toho ve filmu moc není. ()

andy60

Jedná se o můj oblíbený žánr - road movie, takže za méně jak tři hvězdičky to být prostě nemůže. Podle mě film sráží Whoopi, kterou jako herečku nemám rád a nesedla mi ani v roli Eddie. Příběh je ucházející, záběry z cesty hezké, k tomu příjemná muzika, takže pohoda. ()

peproch

Road movie, ve které se potkají dva blázni. Slabomyslný Homer a maniakální Eddie. Hledají své rodiče, on cíleně, ona bezděčně. Zbyly si. Zdraví lidé jsou krutí, záludní, zbabělí. Smutný komický film bez perspektivy. Jsem ráda, že jsem jej viděla. Nechci zapomenout. ()