Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dojímavý příběh, ve kterém hlavní postavy ztvárnili Whoopi Goldbergová - hrá Edwina je pacientka s mozkovým nádorem, které zůstává jeden měsíc života a Homera opustili rodiče, ještě když byl dítě, protože úder baseballovou pálkou zapříčinil jeho retardaci. Homer odchází do Oregonu, aby navštívil své rodiče a vrátil zpět staré časy. Edwina souhlasí, že Homera odveze, aby získala zpět peníze, které ji ukradl. Při společném bloudění po amerických cestách se vytváří mezi nimi zvláštní pouto a Edwina připouští jiskřivou lásku k Homerovi v době, kdy upadá kvůli své chorobě do kómatu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (18)

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Jim Belushi stvárnil retardovaného muža veľmi kvalitne, ale ono to vyzerá, že zahrať retarda dokáže naozaj každý. Už sme ich totiž videli až až. Tu Belushi ale nehrá vyloženého vola, ale len mierne pribrzdené indivíduum. Tento snímok má ale neskutočne nudný a ničím zaujímavý príbeh a hlavne hroznú Whoopi Goldberg, ktorá sa zrejme do sveta herectva dostala ako hluchý k husliam. Nieje to dobré ani ako road movie, ani ako komédia. Aj keď je pravda, že komédia to ani nemala byť, ale tak potom neviem, prečo sa na ňu snímok raz za čas hrá. Z tejto snímky sa určite dalo vyťažiť viac. Koniec koncov režisér má na svojom konte množstvo známych a úspešných snímok. Takže dámy a páni, nečakajte žiadneho Rain Mana. To by ste boli teda poriadne podráždení a sklamaní. ()

Le_Chuck 

všechny recenze uživatele

Tradičná road movie, kedy zhoda okolností dá dokopy netradičný párik dvoch asociálov (mentálny a sociálny) a postupne k sebe nachádzajú cestu. Páčil sa mi pokus o obhajobu Edienieho nezmyselného vraždenia, ale to je tak všetko. Whoopi je desná. Tradičná schéma dá po pol hoďke jasne najavo, že sa hlbšej charakterovej profilácie nedočkáme, a že sa skôr bude tlačiť na city. ()

Reklama

choze odpad!

všechny recenze uživatele

Hnus! Ano, hrají tu dva dobří eighties komici a režíruje člověk, co nám přinesl SPLAŠENÝ VLAK a TANGO A CASHE, jenže to není ani komedie ani akční film, ale nudné a debilní měkkosrdcaté drama v hávu road movie. A je to bez jakékoli pochyby to nejslabší měkkosrdcaté drama i road movie, co jsem kdy viděl. Nezaujalo mě to, s nikým jsem se neztotožnil, obě hlavní postavy mi akorát neskutečně lezly na nervy a druhou půlku jsem prospal. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Belushiho mam docela rád, ale tady hraje dementa, takže mi lez většinu času na nervy. Je to zase taková ždímačka na slzy. Co taky čekat od filmu, kde hlavní dvojku tvoří dement a umírající s nádorem? Asi je moje blbost, že se koukám na podobný filmy. Navíc v tom hraje Whoopi Goldberg, což mě samo o sobě mělo odradit. ()

Jamal 

všechny recenze uživatele

Rád bych řekl, že se mi film líbil a že jsem si našel cestu k oběma "narušeným", ale to bych lhal. Homer mi nepřišel až tak hrozně zahraný, i když viděl jsem 100x horší případy demence, a toto bych zas až tak nepovažoval. Každopádně Whoopi mě nepřišla vůbec vtipná ani kdovíjak herecky zvládnutá role. Samozřejmě za vše nemůže i ona, ale také scénář, který byl místami propracovanější, ale jinak nebyl vůbec prakticky o ničem. Emotivní chvilky málo zvládnuté, a ty jiné.... jiné vlastně ani skoro nebyli. Škoda, jinak z nápadu tohoto příběhu se dalo určitě vytěžit více, snažil jsem se také- :: (( ()

Galerie (26)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama