Rytířem na hradě Camelot (TV film)

A Knight in Camelot

Rytierom na hrade Camelot

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy

USA, 1998, 90 min

Roger Young

Předloha:

Mark Twain (kniha)
  • JohnnyD

Whoopi čim ďalej tým viac sucks. Kým v osemdesiatych rokoch sa na jej filmy aspoň dalo pozerať a neboli nudné, tu sa to nedá povedať ani v najlepšom sne. Scenár je neoriginálny, trápny a už vôbec nie vtipný! Whoopi na seba navlečie rytiersku zbroj - HAHAHA. Whoopi robí grimasy - HAHAHA. Artuš, Whoopi a nejaký chlapec sa ohadzujú blatom - HAHAHA! Whoopi učí Artuša hrbiť sa - HAHAHAHAHA!!! Ježiši Kriste, čítala Whoopi ten scenár? Nie je to bohvieaká herečka (v každom filme predvádza to isté), nieto komička a tak nedokáže sama "uživiť" film ako napríklad to dokázali klasickí komici zo SNL v 80s. Navyše televízna kamera, televízne efekty a trápny televízny strih (+ výprava) dokážu pripraviť kvalitný odpadový zážitok. NUDA!(3.6.2006)

• tron

Ďalší dobrý dôvod, prečo nemať rád Whoopi Goldberg. Teda, ja ju rád mám, nechápte ma zle, ale ide o to, že vždy je mi blbo, keď vidím slávnu oscarovú tvár, s ktorou sa spája hŕstka mojich obľúbených snímok (MADE IN AMERICA, SESTRA V AKCII), ako sa ponižuje a strápňuje v béčkarskom a nízkorozpočtovom televíznom filme. O výprave, deji, prípadne akčných scénach, sa zrejme nemusím zmieňovať. A to sme si ešte nepovedali o Michaelovi Yorkovi.(9.4.2007)

• blackrain

Whoopi Goldberg alias Pan šéf, tak si nechá říkat od středověké společnosti. Nedopatřením se dostala do středověku a rovnou na hrad Camelot. Působila tam jako zjevení. Také ji chtěli upálit jako čarodějnici. Cestování časem je hodně obehrané téma.(11.10.2008)

No, co dodat, Whoopi Goldberg opět srší svým humorem, který se v dnešních filmech málokdy vidí. Zrovna před chvílí jsem to dokoukal a musím říct, že jsem se upřímě pobavil, bylo tam plno vtipných scén a hlášek, ano, dají se tomu vytknout ty "nedokonalé" efekty, ale pokud je film pojatý a natočený správně, tak i taková "ohraná věc" jako cestování časem (viz komentáře) může být povedená a člověk se u toho nebude nudit. Dost povedené bylo zaměření se na reakce lidí ze středověku na moderní znalosti, mluvu či hudbu. Musím říct, že tento snímek by se dal i protáhnout, protože nabízí veké množství alernativních pokračování. Jedním obdobným snímkem je i "Černý rytíř", kde je už vidět moderní nádech, ale humoru neubírá. Nevím co se komu na tomto snímku nebo herečce nelíbí, ale z cestování časem se dá ještě mnoho vytěžit, stačí mít jen kvalitní námět, plno humoru, minimum speciálních efektů (protože ty můžou film jen pokazit) a zaměřit se na děj, poté může takový film nadchnout kohokoliv. ----- Pokud tedy máte rádi komedie a cestování do minulosti, toto je snímek, který vás určitě nezklame.(31.10.2014)

• liquido26

Zbytečný film o ničem, u kterého se člověk moc nezasměje.(29.9.2015)