poster

Rambo II

 • USA

  Rambo: First Blood Part II

 • Slovensko

  Rambo II

Akční / Dobrodružný / Thriller / Válečný

USA, 1985, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Segrestor
  ****

  Z filmu je patrné, že válka je vyhroceným a násilným projevem sociálního konfliktu. Tento konflikt je přítomen v každém záběru či scéně zobrazující meziosobní či meziskupinové vztahy. Film je o tom, že určitý jedinec či identifikovatelná, zřetelně vymezená skupina jedinců (definovaná tribálně/kmenově, etnicky, jazykově, kulturně, nábožensky, sociálně, ekonomicky, politicky či jinak, ale konkrétně v tomto filmu většinou zastoupena vietnamskými vojáky), je ve vědomé opozici k jinému jedinci/jedincům či skupině/skupinám (v tomto případě vždy k Rambovi), a to proto, že jejich zájmy a cíle jsou protichůdné, neslučitelné, vzájemně se vylučují. Základním nástrojem řešení v tomto hierarchicky organizovaném filmu je politika, která se ale projeví až v samotném závěru, kdy se Rambo rozhodne rozpárat nožem svého nadřízeného po skončení své mise. Jak celý vyhrocený konflikt dopadl ale neprozradím.(7.9.2011)

 • Lateef
  ***

  Od začátku je zřejmé zcela odlišné pojetí akčního hrdiny. Zatímco první díl vykreslil Ramba jako drsnou mašinu schopnou dokonale splynout s prostředím a využít plodů přírody k ochromení a zdecimování nepřítele a k přežití, díl druhý mu dává ihned do rukou palebný arzenál, který čítá nože, granáty, moje oblíbené explozivní hlavice šípů, luk a Rambo dále vystřílí tisíce nábojů ze samopalů a sem tam to proloží šlehou z pancerfanzu. Mizí tak ta jeho selská chytrost a nutnost okamžitého rozhodování se. Přibylo živých terčů a tak se mrtvoly počítají po desítkách. Moment, kdy Rambova averze vůči zavšiveným Thajcům přeteče přes pomyslné hrdlo, je krutý, ale očekávaný. Stejně tak očekávaná je jeho následná pomsta, jelikož až do této chvíle nepřišla žádná zapamatování si hodná scéna. Závěrečné inferno, které rozpoutá Rambův ukradený vrtulník, je pak dostatečným zadostiučiněním za občasná předchozí hluchá místa. Potom si jen poslechnu, jak se Murdock trapně obhajuje, shlédnu malé dramatické představeníčko a druhé Johnnyho dobrodružství ocejchuji 60% 300,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(5.10.2007)

 • kingik
  ****

  Kde jsou ty časy, kdy Stallone ještě válel jako neochvějný a nasteroidovaný John Rambo. Když kolem něj vybuchovaly granáty, tak něco jako střepiny neexistovalo. Když chtěl sestřelit vrtulník, neváhal si výzbroj půjčit od Robina Hooda moderní doby. Film v podstatě šlape jako dobře namazaný stroj a je výrazně akčnější a dynamičtější než první díl. Změna režiséra nebyla nutná, ale došlo k ní. George P.Cosmatos sice nikdy nebyl nijak suverénní režisér, ale zde předvedl to nejlepší ze svého režisérského ranku. Stallone v obrovské formě, a to hlavně fyzické, obdivuhodně dokázal zvládnout akční scény, z nichž prýští poctivost a dobrá připravenost. Naolejovaní hrdinové se dnes změnili na nagelované, a tak dvojka Ramba dává vzpomenout na nesmrtelné osmdesátkové akční hrdiny. Budiž jim filmová akční půda lehká. 80%(19.7.2013)

 • sud
  ****

  Pokračování kultovního filmu "First blood" se nese ve zcela jiném duchu. Zatímco v jedničce vyniká zejména boj muže proti muži a schopnost přežití a obrany v divočině, zde uvidíme snad všechny druhy boje (kulomet, nůž, bombardér, luk). Není zde tolik silných a dojímavých scén jako v jedničce, ale některé tu jsou ("Rambo, nezapomeneš na mě"). Zkrátka "Rambo dvojka" je efektní akčňák typický pro 80.léta. Avšak je i něčím výjimečný a nezapadá do akčního standartu osmdesátých let.(14.9.2005)

 • kitano
  ****

  Z akcneho filmu so silnym podtextom zostal len film akcny. Sice "trochu" prehnany akcny film, zato vsak perfektne natoceny a ozvuceny. Bavil som sa dobre a aj ked by som ozelel Rambove zaverecne supermanske solo, ziadne velke predsudky nemam. Ono by to uz potom vlaste ani nebol Rambo, vsakze :). (7/10)(4.6.2008)

 • - Původní scénář začínal tím, jak Trautman najde Ramba v psychiatrické léčebně. (HellFire)

 • - Spoiler: Výstřel z RPG uvnitř vrtulníku by zabil osvobozené zajatce sedící vzadu, či spíše by měl za následek zničení celého vrtulníku. Bezpečná vzdálenost za RPG je cca 20 m s tím, že za střelcem nesmí být do vzdálenosti do 2 m pevná přepážka. (Jirka_Globus)

 • - Keď ide Rambo do akcie, berie si zo sebou 4 vybuchovacie hroty na šípy, a vypáli ich 5. (Fantomasko)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace