Rambo II

Rambo: First Blood Part II

Rambo II

Akční / Dobrodružný / Thriller / Válečný

USA, 1985, 96 min

Hlášky: Trautman k Murdockovi: "Ještě jedna věc: to, čemu vy říkáte peklo, je jeho domov." / Co Bao: "Proč tě najali? Protože rád bojuješ?" Rambo: "Ne. Protože jsem postradatelný." Co Bao: "Co je to - postradatelný?" Rambo: "To je jako když tě někdo pozve na mejdan a ty nepřijdeš. Nikomu to nevadí." / Co Bao: "A co máš pro štěstí ty, Rambo." Rambo (se zamyslí a pak ukáže na svůj nůž.): "Asi tohle." / Trautman: "Jak budeš žít, Johne?" Rambo: "Den za dnem." - 80%.(25.3.2017)

Tento film jsem poprvé viděl, s rychlodabingem a asi ve čtvrté kopii, když mi bylo asi tak 9 let. Kdo tenkrát neviděl Ramba II, nebyl nic. Nedávno jsem ho viděl znovu. Po těch letech působí tento vrcholný akčňák 80. let úsměvně. Například scéna kdy Rambo zbrojí, plná samoúčelných záběrů na Stalloneho našlehanou muskulaturu skoro už ani není třeba parodovat. Legrační je i scénář: Rambo si s vietnamskou agentkou vyznají lásku jen pro to, aby jí mohli pět vteřin nato proděravět na řešeto a on se mohl chladnokrevně pomstít. Je to prča.(25.9.2007)

Můj nejoblíbenější akční film. Akční film s velkým A. Máte tady všechno co ukojí vaše choutky... nekompromisního nabouchanýho hrdinu/ Stallonea ve vrcholné formě, krev, násilí, zbraně, válku na férovku jeden proti stu, zástupy mrtvých vietnamců + rusáků, správně nastavený level trapnosti a naivity, krásnou a poté mrtvou asiatku, silné - dnes již legendární momenty, vystupňování ke konci, pořádnou dávku pomstychtivosti, plus ATMOSFÉRU. S tím že nejlepší je tenhle film vidět v rozmezí deseti a čtrnácti let, přiznávám se že v devatenácti už mě to bralo hlavně z nostalgie:) Hm, kam se tyhle filmy poděly..... Murdock... I'm coming to get you!(9.10.2007)

inak hodnotit nemozem....no neda sa...Rambo II je bol a stale je symbol mojho pohladu na komunizmus.Ked som to pozeral niekedy koncom 80tych rokov ako 8 rocny fagan, nakreslil som si svoje zakladne principy pohladu na rozne izmy...tie sa casom zmenili,no gro ostalo...PS.Usama by mal Slymu dakovat, ze mu zachranil prdel;=)(16.3.2004)

John Rambo se na podruhé spálil úplně stejně jako napoprvé. Zase byli ti vysloveně špatní ti, kterým věřil a zase se jim docela brutálně pomstil. Úžasný je, jak se akčňáky tenkrát točili s úctou k divákovi. Užil jsem si vysloveně všecko. Scény s bombardováním zdejší divočiny byly fantastický a v současných filmech je to jev absolutně nevídaný. Do všeho se morduje ten splašený digitál a už to vůbec není zajímavé, natož pak upřímné. Upřímných akčňáků je pomálu, ale pokud bych se k něčemu chtěl vrátit, byl by to zaručeně Rambo. Tady dávám čtyři hvězdy spíš jenom z toho, že příběhově je to prakticky to samý, jako jednička. A ten závěr, tam se ten proslov Rambovi tolik nepovedl. U jedničky mě to daleko víc sejmulo. Každopádně paráda. Je to klasika, co víc dodat.(9.10.2012)

• - James Cameron napsal scénář k filmu společně se scénářem k Vetřelcům během zpožděné produkce Terminátora. (Divočák)

• - Při plavbě Ramba (Sylvester Stallone) do oblasti nasazení mu velitel lodi ukazuje RPG jako prostředek proti hlídkám na lodích. Na hlavici je ovšem čitelně vidět nápis, že se jedná pouze o tzv. vloužnou hlaveň pro výcvik na náboje ráže 7.62 mm. (Pyron)

• - Spoiler: Když byla natáčená scéna, kde Rambo (Sylvester Stallone) vrtulníkem zničí tábor, musela produkce odhánět mnoho diváků kvůli bezpečnosti. (Kuny27)