poster

Rambo II

 • anglický

  Rambo: First Blood Part II

 • slovenský

  Rambo II

Akční / Dobrodružný / Thriller / Válečný

USA, 1985, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK
  ***

  Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Přímočará akce, Stallonův pokřivený obličej a jeho neporazitelný hrdina po létech znovu. Tentokrát ve Vietnamu, zrazen svými americkými soudruhy a opět vítězný. Filmová oddychovka lepší než mnohý James Bond. Film dostal za efekty nominaci na Oscara, vydělal 300 milionů dolarů, ale Sly byl osobně "odměněn" i dvěma Zlatými malinami (za scénář a nejhoršího herce) a film získal i další dvě Maliny a 3 nominace na ně. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=nnTcdy5yPQs(17.3.2012)

 • Kulmon
  ***

  Přestože Rambo vypálí ve druhém díle nejeden náboj, film jako takový náboj postrádá.(6.2.2010)

 • BadoXXII
  ****

  Rambo je ryzí bojující mašina, která chce jenom vyhrát válku, kterou jiní prohráli. A pokud vyhrát znamená zemřít, tak zemře...... Oproti originálu je pokračovanie už len prázdna akčná jazda s veľmi hlúpym dejom a dialógy sú tiež na facku. Aj napriek tej hlúposti je to ale neskutočne dobre natočená akčná jazda s parádnou hudbou. Od scény ako nasadne Rambo do helikoptéry je to priam luxusný masaker a súboj dvoch helikoptér je čerešnička na torte. Ak beriem len čisto akciu, tak je jednou z najlepšie natočených vôbec (akčné scény písal Cameron a na to ostatné sa podujal Stallone)..... Čemu vy říkáte peklo, je pro něj domov.(18.3.2012)

 • Divočák
  *****

  Stallone si očividně potřeboval po prvním díle trochu vylepšit skóre (přeci jen 1 mrtvý je na film, kvůli kterému ho všichni považují za akčního poloboha, poněkud málo) a tak se nám rozhodnul starouše Johnnyho konečně ukázat v plné kráse. A že za to vzal pěkně z vostra! Na nějaké hraní se tady opravdu moc nehraje (Sly si po celou dobu vystačí s jedním ksichtem a Crenna v podstě jen celý film popíjí kafe) a na řadu tak přichází to nejdůležitější - střílení šikomookých a Rusáků. Atmosféra - oni jsou ti zlí a zaslouží si to - tady funguje opravdu dokonale a z každého šípu v lebce či kulce mezi oči tak máte upřímnou radost. Nepřátel tady umře snad víc, než v jakémkoliv jiném Stalloneho filmu, Sly se nám dokonce zamiluje (tomuhle se fakt říká láska na první pohled) a navíc ještě stihne ukázat, jaká jsou americká vláda parchanti. Že by nejlepší akční film všech dob? No, v první pětce by rozhodně neměl chybět!(29.5.2007)

 • tron
  ****

  „Doba sa zmenila.“ – „Ako pre koho.“ RAMBO II nemá s originálom veľa spoločného. Iste, sú tu rovnaké postavy Johna Ramba (Sylvester Stallone) a jeho mentora, plukovníka Trautmana (Richard Crenna túto svoju rolu neskôr pekne sparodoval v ŽERAVÝCH STRELÁCH II po boku Charlieho Sheena). Ale to je asi tak všetko: kým originál bol temný, ambiciózny a „psychologicky vážny“, dvojka, na ktorej scenári okrem Stalloneho pracoval James Cameron (!), sa odráža smerom k pôvabnej komiksovej akcii. Od určitej chvíle sa tvorcovia definitívne odtrhnú z reťaze: pijavice, mučenie elektrickým prúdom, šípy s vybuchujúcimi hrotmi, rotačné guľomety a majestátny Rambo, vynárajúci sa za chrbtom soka v daždivej džungli z masy bahna. Druhou stranou mince by bolo, keby boli dialógy typu „Pane, máme tentokrát šancu vo Vietname vyhrať?“ –„Tentokrát je to na tebe, John.“ mienené vážne. Ale to radšej riešiť nebudeme.(25.12.2004)

 • - V prvních týdnech vydělal Rambo 2 necelých 33 milionů dolarů (to se do té doby povedlo jen filmům Návrat Jediho a Indiana Jones a chrám zkázy). (McLushi)

 • - Původní scénář začínal tím, jak Trautman najde Ramba v psychiatrické léčebně. (HellFire)

 • - Vietnamský říční člun, který zaútočí na lod' převážející Ramba (Sylvester Stallone) po útoku na tábor, představoval americký PBR ( Patrol Boat, River ), který byl za vietnamské války hojně využíván k řičním patrolám, především v deltě řeky Mekong. (bejkovec)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace