Rambo II

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Thriller / Válečný

USA, 1985, 96 min

Toto pokračovanie je jasným príkladom odpútania sa od kvalít prvého dielu a pokračuje už len v čisto akčnom vystúpení. Ale v dvojke to ešte tak neškrie a neškrípe. Je síce jasné, čo si chceli tvorcovia dokázať, no aj tak si to vždy rád pozriem a uspokojím svoje sklony k akcii osemdesiatych rokov! 80%.(12.6.2007)

inak hodnotit nemozem....no neda sa...Rambo II je bol a stale je symbol mojho pohladu na komunizmus.Ked som to pozeral niekedy koncom 80tych rokov ako 8 rocny fagan, nakreslil som si svoje zakladne principy pohladu na rozne izmy...tie sa casom zmenili,no gro ostalo...PS.Usama by mal Slymu dakovat, ze mu zachranil prdel;=)(16.3.2004)

Rambo už nemá tak silný príbeh, ale stále je to Rambo, ktorý dokáže utiahnuť akčný film. Film ma tempo ako sviňa, Goldsmithová hudba perfektne graduje, akcia strieda akciu a nápady neostali len na papieri. Tento diel je už len bum a bác, ale presne to sa mi na tom ľúbi. No zaujímalo by ma, ako vyzeral Cameronov scénár pred tým, čo ho Stallone prepísal. Podla slov Jima Camerona, Sly prepísal skoro všetko. Obľúbené soundtracky: Main Title, Pilot Over, Home Flight. 85% - 4*(6.8.2010)

V době, kdy Arnie vyhlazoval jeden středoamerický ostrov (pche, slabota), Sly na opačné straně polokoule vyplenil rovnou půlku Vietnamu (ty krávo). Jeho Rambo, co prací ve věznici nabral 15 kg svaloviny, měl pouze udělat pár fotek amerických zajatců. Po cestě se však nešťastně zamiloval a navíc padnul do zajetí. Ale jen na chvíli, protože Cameron se Stallonem udělali z Johna prvoligovou mlátičku, která má schopnosti ukončit i případnou třetí světovou. Nože, luky, samopaly a vrtulníky ovládá s přehledem a splynout s okolní přírodou umí také na jedničku s hvězdičkou. Sly se tu zkrátka s ničím a nikým nesere (Vietnamci, Rusáci - je to fuk, zabije všechny), a jen dokazuje, že pokud John Matrix zvládne stonásobnou přesilu, jeho Rambo jich zvládne 300. Vrchol tzv. reaganovských akčňáků.(22.12.2015)

Konečně je Rambo takový, jak jsem čekal. První díl byl na tak slavný akční film moc málo akční, ale tady jsem si to vynahradil. Plno výbuchů, mrtvých vietnamců a zpomalených záběrů na běžícího Ramba. Tak to má být... Silvestr sice na Arnolda nemá, ale i tak vznikl obstojný film, který konečně ukazuje toho nesmrtelného a pro mě pravého Ramba. A je mi jedno, že jednička je "lépe natočená". Dvojka mě bavila. To se počítá.(7.9.2008)

• - Spoiler: Když byla natáčená scéna, kde Rambo (Sylvester Stallone) vrtulníkem zničí tábor, musela produkce odhánět mnoho diváků kvůli bezpečnosti. (Kuny27)

• - Stallone později po natáčení prohlásil, že Rambo 2 byl nejtěžší film, který do té doby natočil, a to jak po fyzické, tak psychické stránce. (ClintEastwood)

• - Při plavbě lodí do zajateckého tábora, se John Rambo (Sylvester Stallone) zmíní o tom, že by pro tuto misi vybrán proto, že je zřejmě postradatelný. O 25 let později sám režíroval a hrál hlavní roli v akční trilogii Postradatelní (Expendables). (lskala)