Reklama

Reklama

Rambo II

  • USA Rambo: First Blood Part II (více)
Trailer

Obsahy(1)

Veterán z vietnamské války John Rambo je zavřený a pracuje v kamenolomu. Jeho bývalý velitel plukovník Trautman za ním přijede a nabídne mu, že ho dostane z vězení, když pomůže zachránit zajatce ve Vietnamu. Rambo souhlasí a letí na základnu do Thajska. Má za úkol najít zajatecký tábor a potvrdit jeho existenci fotografiemi – nesmí však vejít v kontakt s nepřítelem. Velitelem operace je Murdock, který v Rambův úspěch příliš nevěří, ale chce uspokojit své nadřízené. Rambo má seskočit z letadla, ale seskok se nevydaří: zůstane viset za popruhy a musí se odříznout. Murdock chce akci zrušit, protože nevěří, že by Rambo mohl takový skok přežít. Plukovník ho ale přemluví ať počká alespoň 36 hodin... Rambo přežil a setká se se spojkou – ženou, která ho má dovést na místo určení. Po řece je přeplaví říční pirát a v noci dorazí k táboru. Při prohlídce najde Rambo několik zajatců zavřených v chatrči a jednoho přivázaného ke kůlu. I přes jasné rozkazy se rozhodne tohoto muže zachránit. Společně prchají džunglí a pronásledují je vietnamští vojáci. Nastoupí na loď, piráti je ale chtějí zajmout. Rambo je zneškodní a potopí i člun, který na ně zaútočil. Mezitím se k místu setkání blíží vrtulník s plukovníkem, který má Ramba vyzvednout. Nahlásí Murdockovi, že má Rambo s sebou jednoho ze zajatců a ten dá okamžitě rozkaz ke zrušení akce. Když plukovník protestuje, namíří na něj pilot zbraň a on nemůže nic dělat. Murdock předpokládal, že tábor bude prázdný, a tím pádem se kongres o zmizelé americké vojáky přestane zajímat. Přítomnost zajatců ale mění celou situaci... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (678)

Marigold 

všechny recenze uživatele

Rambo ničící kompjútry sprškou olova, toť jedno z nejkrásnějších mement 80. let, jakoby se Stallone dopředu mstil tomu, co zničí jeho milovaný žánr. Ačkoli to zní paradoxně, po stránce psychologie a idejí mi dvojka nepřijde o tolik pozadu vůči (už tak dost retardované) jedničce, byť se tu místo subjektivních stesků derou na konci z Rambových úst vskutku programové agitace. Cosmatosův film mnohem více zapadá do archetypů akčních 80. let a v nejvyhrocenějších momentech je neodolatelně prkenný a teatrální (čili zábavný). Počet explozí je enormní, pilot největšího možného sovětského vrtulníku nemá na přilbě jednu rudou hvězdu, ale hned dvě (aby se to nespletlo) a kurdějemi upravený POW s kulometem v ruce jakoby chtěl divákovi připomenout ten krásný ideologický mišmaš, který tehdy vládl akčním Hollywoodem. Lze takový film alespoň trochu nemilovat? ()

Lima 

všechny recenze uživatele

K tomuhle filmu mně vážou hodně nostalgické vzpomínky na moje dětství, kdy za bolševika "zakázaný" Rambo byl pro mně a mé kamarády mýtus, film, který pokoutně koloval na špatně simultánně dabovaných kazetách. Nezapomenu, jak jsme u kamaráda na to koukali a já si pak připadal jako ten největší disident pod sluncem, nebo přímo jako Rambo :o)) Když jsem to opět viděl po letech, musel jsem se smát, jak je to naivní, ale pořád svižná akčňárna a milá vzpomínka na divná 80. léta, plná špatného vkusu :o) ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

John Rambo se na podruhé spálil úplně stejně jako napoprvé. Zase byli ti vysloveně špatní ti, kterým věřil a zase se jim docela brutálně pomstil. Úžasný je, jak se akčňáky tenkrát točili s úctou k divákovi. Užil jsem si vysloveně všecko. Scény s bombardováním zdejší divočiny byly fantastický a v současných filmech je to jev absolutně nevídaný. Do všeho se morduje ten splašený digitál a už to vůbec není zajímavé, natož pak upřímné. Upřímných akčňáků je pomálu, ale pokud bych se k něčemu chtěl vrátit, byl by to zaručeně Rambo. Tady dávám čtyři hvězdy spíš jenom z toho, že příběhově je to prakticky to samý, jako jednička. A ten závěr, tam se ten proslov Rambovi tolik nepovedl. U jedničky mě to daleko víc sejmulo. Každopádně paráda. Je to klasika, co víc dodat. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Symbol béčkových pokračování áčkových filmů. Vytratila se nějaká hloubka, tady je to jen a pouze o akci, nějaká motivace vyznívá do ztracena jako špatný pokus o nějaké herectví nebo režisérské umění. Postavy těžce šablonovité, děj předvídatelný. Opět výborná hudba od Jerryho Goldsmithe. Hrátky s lukem (respektive explozivními šípy) a "rambokudlou" nicméně ve své drsňácké coolovosti přetrvaly několik desetiletí. A na rovinu řečeno, bez tohohle by Žhavé Výstřely 2 byly o ničem:) 70% ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rambo v plnej sile proti v tej dobe najväčšiemu súperovi Ameriky, keď ešte ako tak doznievala v reály studená vojna a samozrejmí strach z nej, aj keď je dej odohrávajúca sa na území Vietnamu, takže nesmú tam chýbať aspoň na určitom priestore Rusáci ale netreba sa zamýšľať nad dejom a treba si užiť túto krvavú jatku aká sa nám v dnešnej dobe asi len ťažko dostane. Stallone svojou vnútornou charizmou drží tohto hrdinu stále na úrovni. Prekvapením je spolupráca Jamesa Camerona na tomto scenári, aj keď v konečnom dôsledku bola komerčne úspešná. presnejšie hodnotenie 70% ║Rozpočet$44milionovTržby USA $150,415,432Tržby Celosvetovo $300,400,432()

Galerie (142)

Zajímavosti (71)

  • Napriek protivládnemu postoju filmu bol vtedajší prezident Ronald Reagan veľkým fanúšikom Ramba II. (marlon)
  • Při plavbě lodí do zajateckého tábora, se John Rambo (Sylvester Stallone) zmíní o tom, že byl pro tuto misi vybrán proto, že je zřejmě postradatelný. Stallone o 25 let později sám režíroval a hrál hlavní roli ve filmu Expendables: Postradatelní (2010) a jeho pokračováních. (lskala)
  • Když střílí Rus z vrtulníku na Ramba (Sylvester Stallone) ve vodě, tak zmizí zásobníky s raketami, ale když se Rambo vyhoupne nahoru do vrtulníku, tak jsou zpět. (rakovnik)

Reklama

Reklama