Reklama

Reklama

Rambo II

  • USA Rambo: First Blood Part II (více)
Trailer

Obsahy(1)

Veterán z vietnamské války John Rambo je zavřený a pracuje v kamenolomu. Jeho bývalý velitel plukovník Trautman za ním přijede a nabídne mu, že ho dostane z vězení, když pomůže zachránit zajatce ve Vietnamu. Rambo souhlasí a letí na základnu do Thajska. Má za úkol najít zajatecký tábor a potvrdit jeho existenci fotografiemi – nesmí však vejít v kontakt s nepřítelem. Velitelem operace je Murdock, který v Rambův úspěch příliš nevěří, ale chce uspokojit své nadřízené. Rambo má seskočit z letadla, ale seskok se nevydaří: zůstane viset za popruhy a musí se odříznout. Murdock chce akci zrušit, protože nevěří, že by Rambo mohl takový skok přežít. Plukovník ho ale přemluví ať počká alespoň 36 hodin... Rambo přežil a setká se se spojkou – ženou, která ho má dovést na místo určení. Po řece je přeplaví říční pirát a v noci dorazí k táboru. Při prohlídce najde Rambo několik zajatců zavřených v chatrči a jednoho přivázaného ke kůlu. I přes jasné rozkazy se rozhodne tohoto muže zachránit. Společně prchají džunglí a pronásledují je vietnamští vojáci. Nastoupí na loď, piráti je ale chtějí zajmout. Rambo je zneškodní a potopí i člun, který na ně zaútočil. Mezitím se k místu setkání blíží vrtulník s plukovníkem, který má Ramba vyzvednout. Nahlásí Murdockovi, že má Rambo s sebou jednoho ze zajatců a ten dá okamžitě rozkaz ke zrušení akce. Když plukovník protestuje, namíří na něj pilot zbraň a on nemůže nic dělat. Murdock předpokládal, že tábor bude prázdný, a tím pádem se kongres o zmizelé americké vojáky přestane zajímat. Přítomnost zajatců ale mění celou situaci... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (687)

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Doba se změnila. - Jak pro koho. Původní Rambo byl temný snímek o zákoutí poničené duše válečného hrdiny z Vietnamu, prošpikován skvělými dialogy a působivou akcí. Dvojka je naopak syrový akční film z pera Sylvestera Stalloneho a Jamese Camerona, který však také divákům nabízí důležité poselství. Akce je dokonalá, Sly výborný a snímek je i po letech stále vynikající. S První krví naprosto nesrovnatelné, přesto však hodnotím maximálně, hlavně díky vysoké míře tzv. oddychové zábavy a ryzí akci. Stallone na vrcholu. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

K tomuhle filmu mně vážou hodně nostalgické vzpomínky na moje dětství, kdy za bolševika "zakázaný" Rambo byl pro mně a mé kamarády mýtus, film, který pokoutně koloval na špatně simultánně dabovaných kazetách. Nezapomenu, jak jsme u kamaráda na to koukali a já si pak připadal jako ten největší disident pod sluncem, nebo přímo jako Rambo :o)) Když jsem to opět viděl po letech, musel jsem se smát, jak je to naivní, ale pořád svižná akčňárna a milá vzpomínka na divná 80. léta, plná špatného vkusu :o) ()

Reklama

Falko 

všechny recenze uživatele

Ani nechcem pocitat, kolkokrat som tento film spolu s KOMANDOM (1985) videl na VHS-ke zaciatkom 90-tych rokov :-) Vtedy sa mi to ako malemu chalanovi velmi pacilo, povedal by som viac, nez jednotka, avsak dnes som sa na tieto 2 casti dival inymi ocami a stale mam tie filmy rad. Ani som netusil, ze scenar k tejto casti pisal Stallone spolu s Jamesom Cameronom. V kazdom pripade v porovnani s jednotkou sa tu akcia pritvrdila a to je to, co mam najradsej a hlavne ta nezabudnutelna drsna Goldsmithova hudba, ktora sa do tohto filmu perfektne hodila, este teraz mi duni v usiach :-)... 14.08.2009 ____________ Sylvester Stallone - (John J. Rambo) +++ Richard Crenna - (Plukovník Samuel Trautman) +++ Charles Napier - (Marshall Murdock) +++ Steven Berkoff - (Plukovník Podovsky) +++ Martin Kove - (Ericson) +++ Julia Nickson-Soul - (Co Bao) +++ Produkcia: Mario Kassar, Andrew G. Vajna +++ Scenar: James Cameron, Sylvester Stallone +++ ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Přímočará akce, Stallonův pokřivený obličej a jeho neporazitelný hrdina po létech znovu. Tentokrát ve Vietnamu, zrazen svými americkými soudruhy a opět vítězný. Filmová oddychovka lepší než mnohý James Bond. Film dostal za efekty nominaci na Oscara, vydělal 300 milionů dolarů, ale Sly byl osobně "odměněn" i dvěma Zlatými malinami (za scénář a nejhoršího herce) a film získal i další dvě Maliny a 3 nominace na ně. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=nnTcdy5yPQs ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

John Rambo se na podruhé spálil úplně stejně jako napoprvé. Zase byli ti vysloveně špatní ti, kterým věřil a zase se jim docela brutálně pomstil. Úžasný je, jak se akčňáky tenkrát točili s úctou k divákovi. Užil jsem si vysloveně všecko. Scény s bombardováním zdejší divočiny byly fantastický a v současných filmech je to jev absolutně nevídaný. Do všeho se morduje ten splašený digitál a už to vůbec není zajímavé, natož pak upřímné. Upřímných akčňáků je pomálu, ale pokud bych se k něčemu chtěl vrátit, byl by to zaručeně Rambo. Tady dávám čtyři hvězdy spíš jenom z toho, že příběhově je to prakticky to samý, jako jednička. A ten závěr, tam se ten proslov Rambovi tolik nepovedl. U jedničky mě to daleko víc sejmulo. Každopádně paráda. Je to klasika, co víc dodat. ()

Galerie (143)

Zajímavosti (72)

  • James Cameron napsal scénář k filmu společně se scénářem k Vetřelcům (1986). Ve stejnou dobu napsal i další verze scénáře k Terminátorovi (1984), jehož natáčení se opozdilo. Na každém scénáři pracoval u jiného stolu, aby od sebe projekty oddělil. (Divočák)
  • V Adelaide v Austrálii se u mládeže objevila tak silná identifikace s filmovou postavou, že začali střílet zvěř a terorizovat obyvatelstvo. (McLushi)
  • Postavení zajateckého tábora stálo přes 200 000 amerických dolarů. (McLushi)

Reklama

Reklama