Rambo II

Rambo: First Blood Part II

Rambo II

Akční / Dobrodružný / Thriller / Válečný

USA, 1985, 96 min

Výýýtečná vybíječka šikmookých soudruhů a jejich sovětských comredů...jedna velká akce, dokonalá, dokonalá, dokonalá hudba Jerryho Goldsmithe, žádný kecy o ničem, trochu romantiky a pak zase akce. Jeden z ukázkových béčkových filmů. Jen do Sovětů, do nich se toho vejde!! Zatímco jednička měla jasnou myšlenku, dvojka má jasný cíl...oba filmy se diametrálně liší, takže je nelze srovnávat. Dobré jsou stejně (First Blood je sice áčkovější), i když to zní jako kuplířství s klasikou.(19.4.2006)

Rambo si utřel slzy a vrazil svou kudlu do srdce Vietnamu. Pro mě nejlepší akčňák 80. let, špičková ukázka žánru plná nezapomenutelných scén a nezapomenutelné hudby. Na Rambovské sérii lze pozorovat stejnou (ale vzhledem k menšímu počtu dílů rychlejší) degeneraci jakou prošel i Rocky - realismus se vytrácí a nahrazuje jej naivní, maximálně efektní zábava 80. let spojená s Reganovskou demonstrací síly a sebevědomí (ale stále se silným kritickým ostnem). Kvalita akce zůstává, i po letech, kdy se člověk směje každému druhému záběru a větě.(12.12.2003)

Hlášky: Trautman k Murdockovi: "Ještě jedna věc: to, čemu vy říkáte peklo, je jeho domov." / Co Bao: "Proč tě najali? Protože rád bojuješ?" Rambo: "Ne. Protože jsem postradatelný." Co Bao: "Co je to - postradatelný?" Rambo: "To je jako když tě někdo pozve na mejdan a ty nepřijdeš. Nikomu to nevadí." / Co Bao: "A co máš pro štěstí ty, Rambo." Rambo (se zamyslí a pak ukáže na svůj nůž.): "Asi tohle." / Trautman: "Jak budeš žít, Johne?" Rambo: "Den za dnem." - 80%.(25.3.2017)

V době, kdy Arnie vyhlazoval jeden středoamerický ostrov (pche, slabota), Sly na opačné straně polokoule vyplenil rovnou půlku Vietnamu (ty krávo). Jeho Rambo, co prací ve věznici nabral 15 kg svaloviny, měl pouze udělat pár fotek amerických zajatců. Po cestě se však nešťastně zamiloval a navíc padnul do zajetí. Ale jen na chvíli, protože Cameron se Stallonem udělali z Johna prvoligovou mlátičku, která má schopnosti ukončit i případnou třetí světovou. Nože, luky, samopaly a vrtulníky ovládá s přehledem a splynout s okolní přírodou umí také na jedničku s hvězdičkou. Sly se tu zkrátka s ničím a nikým nesere (Vietnamci, Rusáci - je to fuk, zabije všechny), a jen dokazuje, že pokud John Matrix zvládne stonásobnou přesilu, jeho Rambo jich zvládne 300. Vrchol tzv. reaganovských akčňáků.(22.12.2015)

Rambo v plnej sile proti v tej dobe najväčšiemu súperovi Ameriky, keď ešte ako tak doznievala v reály studená vojna a samozrejmí strach z nej, aj keď je dej odohrávajúca sa na území Vietnamu, takže nesmú tam chýbať aspoň na určitom priestore Rusáci ale netreba sa zamýšľať nad dejom a treba si užiť túto krvavú jatku aká sa nám v dnešnej dobe asi len ťažko dostane. Stallone svojou vnútornou charizmou drží tohto hrdinu stále na úrovni. Prekvapením je spolupráca Jamesa Camerona na tomto scenári, aj keď v konečnom dôsledku bola komerčne úspešná. presnejšie hodnotenie 70% ║Rozpočet$44milionovTržby USA $150,415,432Tržby Celosvetovo $300,400,432(25.11.2007)

• - Do filmu byl původně obsazen i Dolph Lundgren. Protože si ale Stallone uvědomil, že Lundgren bude hrát i v jeho připravovaném Rockym IV, jeho angažování zase zrušil. (Divočák)

• - Když jeden z osvobozených rukojmí pálí z Rambova (Sylvester Stallone) vrtulníku na ruský stroj, zasáhne jej tak, že mu ustřelí raketomet, jenž dopadne na strom u domu. V následující scéně je raketomet zpět na vrtulníku. (rakovnik)

• - Rozpočet byl $44 000 000. (Čiban)