Rambo II

Rambo: First Blood Part II

Rambo II

Akční / Dobrodružný / Thriller / Válečný

USA, 1985, 96 min

Na rozdíl od uvědomělejší jedničky je tohle už spíš výplachová akční jízda. Stallone zpátky ve Vietnamu kde masakruje Rusáky! Můj druhý nejoblíbenější díl. No a možná i ta myšlenka by se tu našla minimálně něco ve směru toho jak si USA neváží svých válečných veteránů co za ně bojovali... Každopádně klasika.95%(29.3.2014)

Stallone si očividně potřeboval po prvním díle trochu vylepšit skóre (přeci jen 1 mrtvý je na film, kvůli kterému ho všichni považují za akčního poloboha, poněkud málo) a tak se nám rozhodnul starouše Johnnyho konečně ukázat v plné kráse. A že za to vzal pěkně z vostra! Na nějaké hraní se tady opravdu moc nehraje (Sly si po celou dobu vystačí s jedním ksichtem a Crenna v podstě jen celý film popíjí kafe) a na řadu tak přichází to nejdůležitější - střílení šikomookých a Rusáků. Atmosféra - oni jsou ti zlí a zaslouží si to - tady funguje opravdu dokonale a z každého šípu v lebce či kulce mezi oči tak máte upřímnou radost. Nepřátel tady umře snad víc, než v jakémkoliv jiném Stalloneho filmu, Sly se nám dokonce zamiluje (tomuhle se fakt říká láska na první pohled) a navíc ještě stihne ukázat, jaká jsou americká vláda parchanti. Že by nejlepší akční film všech dob? No, v první pětce by rozhodně neměl chybět!(29.5.2007)

Ten film je jedno velké klišé, ale můžu se za to na něj zlobit? Vždyť to je symbol osmdesátých let :-) / / 2018 Edit: JOHN "one-man-fuckin-army" RAMBO! On je bůh kterého jsme uctívali... když nám bylo dvanáct, naši otcovští vzorové selhávali, a všichni jsme věděli že M60 se nosí výhradně jednoruč. V roce Komanda se vrátil Rambo, aby ukázal že není jen citlivý vyměkloň pro inteligenty jak ho ukazovala jednička, ale drsný kydlič co když se nasere, tak se s ničím nesere. Level nadsázky nula, a to je přesně to proč nad Slyem hraje Arnie výraznou přesilovku, ale jako akční pecka bez nudných momentů to šlape výborně i po třiceti dekádách, a skutečně otravné cheezy pitomosti expertů Lundgrena, Seagala a Chucka Norrise se to taky obloukem vyhýbá. Aby taky ne, když scénář čerstvě po Terminátorovi psal i samotný Cameron.(25.5.2006)

Pokračování kultovního filmu "First blood" se nese ve zcela jiném duchu. Zatímco v jedničce vyniká zejména boj muže proti muži a schopnost přežití a obrany v divočině, zde uvidíme snad všechny druhy boje (kulomet, nůž, bombardér, luk). Není zde tolik silných a dojímavých scén jako v jedničce, ale některé tu jsou ("Rambo, nezapomeneš na mě"). Zkrátka "Rambo dvojka" je efektní akčňák typický pro 80.léta. Avšak je i něčím výjimečný a nezapadá do akčního standartu osmdesátých let.(14.9.2005)

Rambo je ryzí bojující mašina, která chce jenom vyhrát válku, kterou jiní prohráli. A pokud vyhrát znamená zemřít, tak zemře...... Oproti originálu je pokračovanie už len prázdna akčná jazda s veľmi hlúpym dejom a dialógy sú tiež na facku. Aj napriek tej hlúposti je to ale neskutočne dobre natočená akčná jazda s parádnou hudbou. Od scény ako nasadne Rambo do helikoptéry je to priam luxusný masaker a súboj dvoch helikoptér je čerešnička na torte. Ak beriem len čisto akciu, tak je jednou z najlepšie natočených vôbec (akčné scény písal Cameron a na to ostatné sa podujal Stallone)..... Čemu vy říkáte peklo, je pro něj domov.(18.3.2012)

• - Film je věnován Cliffu Wengerovi Jr. (HellFire)

• - Spoiler: Výstřel z RPG uvnitř vrtulníku by zabil osvobozené zajatce sedící vzadu, či spíše by měl za následek zničení celého vrtulníku. Bezpečná vzdálenost za RPG je cca 20 m s tím, že za střelcem nesmí být do vzdálenosti do 2 m pevná přepážka. (Jirka_Globus)

• - Jedná se o komerčně nejúspěšnější akční film 80. let. (Edgerton)