Valentino

Scénografie:

Robb Wilson King

Kostýmy:

Denise Cronenberg

Příběh o neustále truchlící mladé vdově nad smrtí svého manžela, která je utěšována svými kamarádkami. Co postava, to osobní charakter a vztahy mezi sebou. Ryze dámská záležitost působící značně obyčejně a snad jen pro dámské diváky bohulibě. Jen oni mohou souznít s chováním a myšlenkami hrdinek příběhu. Pro ostatní spíše nuda a nezájem.(6.5.2018)

Mám ráda tento tip filmu, soukromě si je označuji jako "ženské". To postupné odhalování věcí, které člověk v sobě raději schovává, vývoj postav. Mám ráda obyčejné příběhy ze života, které jsou tak podobné tomu, co běžně žijeme. Není problém se s postavami ztotožnit a pochopit a možná si z toho něco i odnést.(23.7.2011)

Příběh 4 žen, jejich psychyckých pohnutek a životních starostí natočený tak, aby se líbil zase především ženám. Psychologický rozbor postav je celkem slušně načrtnutý, ale filmu chybí síla strhnout diváka. Tedy alespoň většinu času. Nicméně je třeba uznat, že se autorům podařilo natočit velmi klidnou, komorní a citlivou podívanou, jíž nechybí ani občasné zavtipkování či velmi silné momenty jedinečných pohledů na život a jeho přežívání (či prožívání). Všemu navíc vévodí velmi příjemná atmosféra vybraných lokalit, velmi slušné herecké obsazení a až překvapivě melodická, tichá a nebo prostě jen hezká hudba, kterou mě svého času Howard Shore velmi příjemně překvapil (totéž ale platí i o velmi kvalitním výběru použitých písní!). Osobně jsem v hodnocení velmi zmaten, takže musím dát hodně poctivých ***1/2.(11.10.2004)

No, buď je to na mě moc ženský film nebo je to opravdu trochu moc rozvleklé a nudné. Herecké obsazení výborné, typově moc vydařené. To platí obzvlášť v případě Jona Bona, který si střihnul povedenou kreaci, kterou ani moc hrát nemusel. I když má do toho co já nazývám umělcem docela daleko:) Nečekejte od něj ani od filmu zázraky a nebude to zahozený čas.(27.6.2005)

Velmi názorná ukázka (bohužel) dobře známého faktu, že ani velmi kvalitní herecké obsazení neznamená vždy zajímavou podívanou. Mdlý snímek nám servíruje čtyřlístek tak trochu praštěných (a ne zrovna šťastných) ženštin. Scénárista dotyčné sice pěkně rozškatulkoval, máme tu jednu čerstvou vdovu, jednu svobodnou, jednu vdanou a jednu rozvedenou, ale na drama se jejich problémy neřeší moc do hloubky a na odlehčené žánry to zas není moc vtipné. Hodně filozofování o ničem a jeden ne moc charismatický Jon Bon Jovi. Asi nejlepší je rozevlátá Gwyneth Paltrowová.(16.10.2004)