Valentino

Scénografie:

Robb Wilson King

Kostýmy:

Denise Cronenberg

Valentino je celkom prekvapivo takmer plnohodnotná dráma, nazývať tento film romantickým by bolo dosť scestné. Chovanie a dialógy postáv sú možno trochu prefiltrované, ale film chce hlavne pohladiť ženské utrápené duše, ktoré skôr ako po zobrazení bezvýchodiskovosti reality túžia po nádeji a zmierení sa s minulosťou. Filmu pomáha sympatický casting, prekvapilo ma, aká je Elizabeth Perkins výborná a neprávom nedocenená herečka. Valentina si môžu s kľudom pozrieť aj muži s určitou dávkou empatie a nadhľadu, aj keď sa jedná o film určený primárne ženám. Našťastie aj tým inteligentnejším. Možno posledný film, kde vyzerá Kahleen Turner dobre a upozorňujem na divoký vzhľad pomaľovanej Whoopi na cintoríne. Tu film vďaka nej trochu naberá hororové obrátky :).(2.3.2013)

Příběh o neustále truchlící mladé vdově nad smrtí svého manžela, která je utěšována svými kamarádkami. Co postava, to osobní charakter a vztahy mezi sebou. Ryze dámská záležitost působící značně obyčejně a snad jen pro dámské diváky bohulibě. Jen oni mohou souznít s chováním a myšlenkami hrdinek příběhu. Pro ostatní spíše nuda a nezájem.(6.5.2018)

No, buď je to na mě moc ženský film nebo je to opravdu trochu moc rozvleklé a nudné. Herecké obsazení výborné, typově moc vydařené. To platí obzvlášť v případě Jona Bona, který si střihnul povedenou kreaci, kterou ani moc hrát nemusel. I když má do toho co já nazývám umělcem docela daleko:) Nečekejte od něj ani od filmu zázraky a nebude to zahozený čas.(27.6.2005)

Velmi názorná ukázka (bohužel) dobře známého faktu, že ani velmi kvalitní herecké obsazení neznamená vždy zajímavou podívanou. Mdlý snímek nám servíruje čtyřlístek tak trochu praštěných (a ne zrovna šťastných) ženštin. Scénárista dotyčné sice pěkně rozškatulkoval, máme tu jednu čerstvou vdovu, jednu svobodnou, jednu vdanou a jednu rozvedenou, ale na drama se jejich problémy neřeší moc do hloubky a na odlehčené žánry to zas není moc vtipné. Hodně filozofování o ničem a jeden ne moc charismatický Jon Bon Jovi. Asi nejlepší je rozevlátá Gwyneth Paltrowová.(16.10.2004)

Mám ráda tento tip filmu, soukromě si je označuji jako "ženské". To postupné odhalování věcí, které člověk v sobě raději schovává, vývoj postav. Mám ráda obyčejné příběhy ze života, které jsou tak podobné tomu, co běžně žijeme. Není problém se s postavami ztotožnit a pochopit a možná si z toho něco i odnést.(23.7.2011)