poster

Valentino

 • Velká Británie

  Moonlight and Valentino

 • Slovensko

  Mesačný svit a Valentino

 • Slovensko

  Valentino

Drama / Romantický / Komedie

Velká Británie / USA, 1995, 105 min

Režie:

David Anspaugh

Scénář:

Ellen Simon

Kamera:

Julio Macat

Hudba:

Howard Shore

Producenti:

Tim Bevan, Alison Owen

Scénografie:

Robb Wilson King

Kostýmy:

Denise Cronenberg
(další profese)
 • Azurka
  ****

  Mám ráda tento tip filmu, soukromě si je označuji jako "ženské". To postupné odhalování věcí, které člověk v sobě raději schovává, vývoj postav. Mám ráda obyčejné příběhy ze života, které jsou tak podobné tomu, co běžně žijeme. Není problém se s postavami ztotožnit a pochopit a možná si z toho něco i odnést.(23.7.2011)

 • MickeyStuma
  ***

  Příběh o neustále truchlící mladé vdově nad smrtí svého manžela, která je utěšována svými kamarádkami. Co postava, to osobní charakter a vztahy mezi sebou. Ryze dámská záležitost působící značně obyčejně a snad jen pro dámské diváky bohulibě. Jen oni mohou souznít s chováním a myšlenkami hrdinek příběhu. Pro ostatní spíše nuda a nezájem.(6.5.2018)

 • cross
  ***

  Příběh 4 žen, jejich psychyckých pohnutek a životních starostí natočený tak, aby se líbil zase především ženám. Psychologický rozbor postav je celkem slušně načrtnutý, ale filmu chybí síla strhnout diváka. Tedy alespoň většinu času. Nicméně je třeba uznat, že se autorům podařilo natočit velmi klidnou, komorní a citlivou podívanou, jíž nechybí ani občasné zavtipkování či velmi silné momenty jedinečných pohledů na život a jeho přežívání (či prožívání). Všemu navíc vévodí velmi příjemná atmosféra vybraných lokalit, velmi slušné herecké obsazení a až překvapivě melodická, tichá a nebo prostě jen hezká hudba, kterou mě svého času Howard Shore velmi příjemně překvapil (totéž ale platí i o velmi kvalitním výběru použitých písní!). Osobně jsem v hodnocení velmi zmaten, takže musím dát hodně poctivých ***1/2.(11.10.2004)

 • DearS
  ***

  Velmi názorná ukázka (bohužel) dobře známého faktu, že ani velmi kvalitní herecké obsazení neznamená vždy zajímavou podívanou. Mdlý snímek nám servíruje čtyřlístek tak trochu praštěných (a ne zrovna šťastných) ženštin. Scénárista dotyčné sice pěkně rozškatulkoval, máme tu jednu čerstvou vdovu, jednu svobodnou, jednu vdanou a jednu rozvedenou, ale na drama se jejich problémy neřeší moc do hloubky a na odlehčené žánry to zas není moc vtipné. Hodně filozofování o ničem a jeden ne moc charismatický Jon Bon Jovi. Asi nejlepší je rozevlátá Gwyneth Paltrowová.(16.10.2004)

 • slunicko2
  **

  Tři hysterické čúzy a jejich přítelkyně zalidňují tento nepříjemný slepičinec plný jakože inteligentních keců. 1) Jediný, opravdu jediným důvodem, proč jsem vydržel u obrazovky až do konce (ovšem s přehrávačem v ruce) je přitažlivý 33letý Jon Bon Jovi. 2) Od poloviny se dialogy zlepšují, začínají chvílemi i dávat smysl a příběh sám také. Ale bez Joviho bych to fakt nedal.(15.6.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace