Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Již po desáté se setkáváme s Enterprise a její posádkou. Tentokrát se účastní mírové mise na Romulus, jelikož se tamní obyvatelé rozhodli uzavřít s Federací mír. Po příletu na planetu ale vyjde najevo, že jejich skutečným úmyslem je zničení Země. A tak se kapitán Picard setká s dosud nejnebezpečnějším protivníkem - Nemesis. Vedle sedmi hlavních hrdinů se objeví i nová nebezpečná rasa Rémanů, mezi nimiž je i klon kapitána Pickarda - Shinzon, který je novým vůdcem Romulů. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (243)

Rimsy 

všechny recenze uživatele

No tak nevim... Není to špatný film, to jistě ne, ale těch záporů je prostě až moc - místy extrémní rozvleklost svědčící o tom, že by se příběh celého filmu vešel do jednoho dílu seriálu, a taky spousty logických i fyzikálních chyb... Přesto důstojné zakončení jedné velikánské legendy. Leč takovéhle filmy pro filmy mi přijdou trochu dost zbytečné. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Závěr Generation ságy se snad ani nemohl podařit lépe! Pravda, příběhu tak trochu chybí monumentalita a osudovost borgských epizod seriálu, ale souboj kapitána Pickarda se svým vlastním já v jiném těle stojí za to. Remové zatím stáli na okraji celé série, takže je dobře, že se jim konečně dostává prostoru. Byť asi nemusím zdůrazňovat, že nemají zrovna kamarádskou náladu a s Federací mají plány vskutku nehezké. Příběh má sice nádech seriálovosti, ale díky konfliktu dvou hlavních mozků na obou stranách získává ten pravý velkofilmový říz. Navíc režisér Stuart Baird neopomněl to, co my, ST+, máme tak rádi – lehký humor a nadsázku pro "zvané", velkolepý souboj hvězdných lodí (bitva Enterprise a Scimitaru patří mezi to nej v celé historii Hvězdné štrapáce) a parádní gradaci intergalaktického napětí... Navíc přidal revoluční novinku v podobě výsadku, uskutečněného ne pěšmo, jak jsem ve Star Treku zvyklí, nýbrž prostřednictvím futuristického Offroadu. A že nezůstane jen u projíždění je snad jasné. Ke všemu přispěl jeden z posledních Mohykánů staré školy soundtracku Jerry Goldsmith opravdu výtečnou hudbou. Velmi mě mrzí, že předchozí díl Insurrection poměrně zaslouženě propadl, a tak neměl našinec příležitost vychutnat si lahůdkovou "bodku" za Star Trek Generation na stříbrném plátně. Spíše 4,5*, ale z úcty k tomu, co Generace dokázala, zaokrouhluji nahoru... Z bonusového materiálu na DVD bohužel jasně vyplývá, jak moc se na podobě filmu podepsalo studio Paramount, které (jak nápadně naznačuje režisér Baird) donutilo tvůrce vystříhat některé důležité scény. Zajímavý je i alternativní konec v sekci vystřižené scény, který jasně napovídá, že Nemesis neměla být jistou konečnou pro Next Generation. Narozdíl od nakonec použitého konce. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Se zármutkem a bolestí v srdci se další trekkie loučí s TNG...loučení je to nelehké, ale díky práci všech zásadních osob krásné. Sice ne tak skvělé jako by mohlo být, s pár scénami které vypadají jako kdyby patřily do seriálu a ne na stříbrné plátno, ale na druhou stranu obsahující záběry, pro které stojí za to zemřít;) Humorné vložky ze začátku filmu působí jako krapet křečovitá snaha vzít konec té dlouhé pouti s lehkým srdcem, celá Nemesis však díky tomu působí nesourodě a...no prostě by to s větším rozpočtem asi šlo udělat lépe. Ale stejně - komu při prvním odmaskování Scimitaru nespadla čelist, není trekkie:) Nebude to největší díl, nebude to ani nejsilnější díl, nebude to ani díl s nejkrásnější hudbou...ale bude Datův a bude nejsymboličtější. A co říct na závěr? Kdo při závěrečném pohledu na Enterprise v místě, kde jsme se s ní potkali poprvé, za doprovodu té hudby, která tu byla už tenkrát...však vy mi rozumíte;) 80%, ale moje láska ke Star Treku v tom sehrála svoje. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Klasická archetypální bitva o záchranu všech je křížena s dokonalým morálně-odpovědným dilematem, Enterprise dostává nejstylovějšího nepřítele kompletní filmové série a celá romulanská zápletka je tak temně podaná, že jsem se nestačil divit tomu, že právě tahle posádka začínala v nevydařených Generations. Nová generace se těžko mohla rozloučit lépe. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Po skvělím filmech ze začátku Star trekovské série (Khanův hněv, Cesta domů) a i po novějších počinech (První kontakt a slabší Vzpoura) se ukazuje, že původní snaha ST filozofování a rozhovoru( a celkového poselství ) silně převažující nad akcí je bohužel dnes (nejspíše kvůli snaze přilákat lidi a vydělat peníze) naprosto změněna a v některých chvílích rozhovoru vůbec nic neznamenají. Kdyby však akce byla kvalitní a silně zábavná nebylo by to tak hrozné, ale bohužel opak je pravdou... Doufám, že v případě dalšího dílu nebude vkládán "obrovský" rozpočet, ale že se za málo peněz udělá dost muziky a znovu obnoví filozofie série a film se (díky věrným fanouškům treekies) zaplatí. ()

Galerie (51)

Zajímavosti (22)

  • Na fotce z akademie nemá mladý Jean-Luc Picard (Patrick Stewart) vlasy. Přesto však v 19. epizodě 5. série s názvem „The First Duty“ seriálu Star Trek: Nová generace (od r. 1987) poznamená zahradník akademie hvězdné flotily Boothby při setkání s kapitánem Picardem: „Co se stalo s tvými vlasy?“ (Honzíno)
  • Film obsahuje narážky na všech 5 Star Trek seriálů. Riker (Jonathan Frakes) použije manévr pojmenovaný po kapitánu Kirkovi, je zmíněna válka s Dominionem, hlavním protivníkem posádky ze seriálu Star Trek: Hluboký vesmír devět (od r. 1993), krátké cameo si coby admirál zahrála Kathryn Janewayová ze seriálu Star Trek: Voyager (od r. 1995) je zmíněna loď USS Archer, pojmenovaná po kapitánu Archerovi ze seriálu Star Trek: Enterprise (od r. 2001). (mirliflore)
  • Cameo roli taktického důstojníka na Enterprise v hodnosti poručíka ztvárnil režisér Bryan Singer. (mirliflore)

Související novinky

Star Trek XI

Star Trek XI

28.02.2007

Jedna z nejoblíbenějších sérií všeho možného, od seriálů přes hry na nejrůznější konzole až po filmy, se dočká dalšího filmového pokračování. A kdože se ujme režie? Spolupracoval jako režisér a… (více)

Nemesis konečně na plátně

Nemesis konečně na plátně

16.08.2006

Kolik nevděku a nepublikovatelných výrazů padalo na hlavy distributorů v době, kdy se film Star Trek: Nemesis u nás neobjevil v kinech, ale rovnou putoval na video. Po čtyřech letech však všechny… (více)

Reklama

Reklama