Pan Osud

Mr. Destiny

Pán Osud

Fantasy / Komedie / Romantický

USA, 1990, 106 min

Aj vam sa uz niekedy stalo, ze ste si odrazu uvedomili, ze vas zivot nabera divne obratky a ze ste to v skutocnosti chceli uplne inak? Velmi podarena komedia s pointou ''Co keby...''. James Belushi je inteligent so srdcom na spravnom mieste, celkom ma vsak zaskocila pritomnost ,,zbesilej'' Lindy Hamilton, ktoru som si v dievcenskej ulohe s maslou vo vlasoch ani nedokazala predstavit. Uvodne manzelske hadky - ach, kazde manzelstvo musi skoncit ako jedna obrovska rutina? - ci Jamesove ustavicne ironicke monology. Rozhodne stoji za pozretie. 70%(16.7.2009)

• Slartibarkfast

Toto je příběh Larryho Burrowse, který si téměř celý život stěžuje na nepřízeň osudu. Přesněji od momentu, kdy na střední škole v rozhodující beseballové hře netrefil míček a jeho tým prohrál. Když se mu ale splní přání a jeho osudový okamžik se změní, Larry zjistí, že jeho zcela nový život, po kterém tak toužil, není zcela bez chyb. Dle mého názoru to není zas až tak špatný film. Jen jalový, plochý a bez špetky osobního kouzla. Tenhle scénář už tu byl mockrát a snad, kdybych si tento film pamatoval z dob, kdy mi bylo 15, zaujal by mne víc. Bohužel jsem si ho teď po letech připomněl a musím uznat, že nemá žádné zvláštní kouzlo a při jeho sledování jsem často cítil rozpaky. Zápletka je vykonstruována hloupě a ani herci mi k sobě moc nesedli. Ne vše, jen dost podstatná část je tu zcela špatně. Snad si už zapamatuji, že se na to nemusím víckrát dívat. 40%(29.4.2016)

Vzdy ma bavili filmy, ktore sa tykaju cestovania casom, alebo nejake zmeny osudu, ako napriklad v tomto filme. Teda co by sa stalo, keby... Podobne filmy OTEC RODINY (2000) s Nicolasom Cageom alebo SRDCOVA SEDMA (1998) s Gwyneth Paltrow. Z mojho pohladu je to prijemna komedia, ktoru si dokazem pozriet aj viackrat. James Belushi dokaze byt dobry komik spolu aj s Jonom Lovitzom, ktori sa castejsie ukazovali v 80-tych rokoch. Pritomnost Lindy Hamilton, ktoru mam skor v hlave ako Sarah Connor z T2 ma potesila rovnako ako aj pritomnost Rene Russo... 04.06.2009 ___ James Belushi - (Larry Joseph Burrows) +++ Linda Hamilton - (Ellen Jane Burrows / Robertson) +++ Michael Caine - (Mike / Pán Osud) +++ Rene Russo - (Cindy Jo Bumpers / Burrows ) +++ Jon Lovitz - (Clip Metzler) +++ Hart Bochner - (Niles Pender) +++ Bill McCutcheon - (Leon Hansen) +++ Courteney Cox - (Jewel Jagger) +++ Hudba: David Newman +++(4.6.2009)

CITÁT - Osud je zřejmě dost záhadná věc.......... Příběh začíná slovy: Chlapík vešel do baru. Jak by jste vedli svůj život, kdyby se dal čas vrátit ? Hlavního hrdinu potkáváme v době, kdy se začíná chovat jako "idiot". A jen tak toho nenechá. CITÁT - Spousta lidí věří, že jediná věc dokáže změnit život......... Larry má dnes narozeniny a nechce žádné překvapení. Ale něco se stalo a osud byl změněn. CITÁT - Dal bych si dobře vychlazený pivo.......... Má to své ale. Když vám totiž vezmou váš starý život, ať už je jakýkoliv, neznamená to, že se vám ten nový bude líbit. A Larry má ohromný problém to přijmout. Já vím ty můj starý osude. To byl příšerný.....den. CITÁT - Nezapomeň, celý život máš před sebou. Pěkné a poučné.(6.6.2012)

Člověk si neuvědomí co má, dokud o to nepříjde a někdy by si měl dát pozor na to, co si přeje, aby se mu to nesplnilo. Což jsou dvě životní moudra o jejichž platnosti se přesvědčí Larry, nespokojený se svým životem. Pohodovka postavená na nijak zvláště objevném tématu "co by bylo kdyby", která balancauje na hranici lehkého nadrůměru, občas pobaví, nikdy příliš nenudí, a vedle spolehlivého Belushiho nabízí jako bonus Rene Russo v erotickém prádélku, Lindu Hamilton v montérkách, Courtney Cox za volancem vysokozdvižného vozíku a příjemného Michaela Cainea v roli shovívavého mentora a hybatele. Po závěrečných titulcích určitě nebudete mít pocit, že kdybyste se před dvěma hodinami rozhodli pro jiný film, mohl by váš život být mnohem lepší.(1.4.2012)

• - Natáčení probíhalo převážně ve městě Winston-Salem v Severní Karolíně. (Terva)