Russel, Kilmer, Elliot, Paxton ... rajcovnější westernovou směsku aby pohledal a jak jsem to neplánovala, tak jsem s ní, i když byla místy lehce nasládlá, zůstala až do samého konce.(5.2.2006)

Nechoďte na mňa s nezmieriteľnými dôchodcami a trojhodinovým tancovaním s vlkmi, najlepším westernom 90. rokov je Tombstone. Výborne vykreslené postavy, výborní herci, tučná hudba a skvelé prestrelky. A životná rola Vala Kilmera - ak nechápete, prečo kedysi patril medzi hereckú elitu, tu máte jasný dôkaz.(9.7.2007)

Oproti snímku "Hodina pušek", je ukázána divákovy odlišná verze legendy o Wyattu Earpovy, kde je hlavní mnoho přestřelek, mrtvých a herecká jména v hlavních rolích. Prakticky od začátku se ignoruje větší psychologie především Wyatta Earpa, jehož povaha je ve filmu nevystižena a tento legendární šerif působí jako "bývalý šerif" co nechce problémy. Kurt Russell se snaží jak může, ale já v jeho postavě vidím stále Russella a ne postavu Earpa. Oproti tomu Val Kilmer mě potěšil, i přes nános makeupu, který z něj tvoří člověka ledově bílé barvy. Pokud chce divák méně hvězd a více psychologie opravdu bych doporučil Hodinu pušek z roku 1967. Krom toho režisér George P. Cosmatos se moc nepředvedl a celková délka přes 2 hodiny nutí k rozvleklosti.(26.7.2008)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $56,505,065Tržby Celosvetovo $63,500,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $958,952Tržby za predaj DVD v USA $17,904,440║ Tak westerny som mal vždy moc rád a tento nie je výnimkou, bohaté herecké obsadenie na čele s výborným Kurtom Russellom a Valom Kilmerom nám podáva strhujúcu podívanú, kde každá osobnosť využíva svoj priestor vo filme a tak sa výdatne ich pasáže zapíšu do pamäte. S prestrelkami prichádza zakaždým aj napätie, tak ako pri každom drsnom vystúpení Wyatta Earpa keď robí z nespratníkmi poriadky, zaujímavú úlohu si tu odbil aj Michael Biehn ako drsný pištoľník Johnny Ringo. Film sa dá označiť aj za najvydarenejší film z dielne George P. Cosmatosa. videl som to asi minimálne 4x a vždy ma to rovnako upúta a tak mením hodnotenie na najvyššie 5***** /95%/(13.7.2008)

rozpočet : ? tržby americke : $56,505,065(30.5.2008)

„Možno sa mstí.“ – „A za čo?“ – „Za to, že sa narodil.“ 60%, ale s nebezpečným nábehom na sedemdesiatku. vyzerá to robustnejšie a bombastickejšie, než konkurenčný (a neskutočne nudný) Wyatt Earp Kevina Costnera. Kurt Russell je super a má megafúzy, skvelý je však i Val Kilmer ako jeho najlepší priateľ. A na rozdiel od Dennisa Quaida, ktorý rovnakú rolu stvárnil vo Wyattovi Earpovi, má Kilmer dôstojný, veľký priestor a i preto sa mi Tombstone páčil oveľa viac, nakoľko priateľstvo medzi šerifom a týmto drsným pištoľníkom je už z princípu veľmi pôsobivé.(21.1.2017)

70% Povedená westernová akce od režiséra Geroge P. Cosmatose (RAMBO II a COBRA) s až neobvykle našláplým obsazením, ze kterého vyčnívá především Val Kilmer, který většinu i tak solidního ansáblu přehrává o několik met. Kurt Russell tu se svým masivním knírem vypadá poněkud nepatřičně a můj oblíbenec Powers Boothe (EXTREME PREJUDICE) si tu celkem vydatně užívá dalšího z řady svých oblíbených padouchů. TOMBSTONE má atmosféru westernů Johna Forda, já bych si jen přál, aby v něm bylo míň hollywoodu a víc naturalismu.(18.5.2014)

Parádní přímočarý a plnokrevný western, který člověka donutí zavzpomínat na dobu před víc než dvaceti lety, kdy tenhle žánr naposledy frčel a Kurt Russell nebo Val Kilmer byli hvězdami. Má to svoje chyby - mimo jiné je poznat, že bylo natočeno víc a muselo se dost krátit, což odskáčou některé postavy - ale naštěstí Tombstone disponuje chytlavou energií, která vás přes to přenese. Jo a pro zajímavost - většinu filmu údajně režíroval sám Russell.(28.12.2014)

• RHK

Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(16.6.2010)

Western podľa zabehnutých pravidiel žánru. Parta správnych chlapov, parta naozaj zlých chlapov, pekné ženy, silné reči a poriadne nedočkavé kolty za opaskami. Wyatt Earp a jeho banda tu bola aj o rok neskôr v hlavnej úlohe s Kevinom Costnerom. Tombstone sa mi však zdá byť oveľa dynamickejší a o niečo kvalitnejší. Herci hrajú dobre - Kurt Russell, Val Kilmer a záporák Michael Biehn sú vážne skvelí. Hudba, kamera a réžia sú tiež na dobrej úrovni. Koniec sa mi zdá byť však až príliš sladký. Pre mňa druhý najlepší western 90. rokov. (prvý je pravdaže Tanec s vlkmi). 75%(20.7.2008)

Byť Western žánr mi není příliš blízký, tahle Americká klasika mne velmi potěšila. Skvělí herci, především Kurt Russel předvádí unikátní výkon správného hrdiny, dobré tempo, slušné přestřelky obohacené krví i slušní záporáci. Tohle mi sedlo. 80%(23.6.2015)

SPRAVEDLNOST PŘICHÁZÍ DO TOMBSTONE! V první polovině 90. let se westernu díky oscarovému úspěchu TANCE S VLKY dařilo a to tak, že hodně. NESMIŘITELNÍ (1992) v menším zopakovali oscarovou žatvu, TOMBSTONE (1993), WYATT EARP (1994) a RYCHLEJŠÍ NEŽ SMRT (1995) přinesly alespoň proklatě kvalitní zábavu a PISTOLNICE (1994) a DIVOKÝ BILL (1995) jenom zábavu. Oba filmové eposy o Wyattu Earpovi a jeho nejlepším kámoši Docu Hollidayovi jsem si okamžitě zamiloval. Hrdinové mají takové charizma, že se od něj odrazí i kulka, z padouchů mrazí a nevyhnutelný finální střet dobra se zlem je brutálně vygradovaný a monumentální. Najdete tu pravé chlapské přátelství i hluboký vzájemný respekt mezi nepřáteli, zbožné přání očistit se od svých hříchů a marnou snahu začít znova, těžké osobní ztráty i zakázanou lásku. UTOMBSTONE dlužno podotknout, že má perfektní expozici záporáků, kteří hned v úvodní scéně přepadnou svatbu, povraždí svatebčany, popraví ženicha, skupinově znásilní nevěstu a pokud by přece jen ještě někdo pochyboval o tom, že jsou to vzteklí psi, které je zkrátka potřeba utratit, tak zastřelí kněze. Takhle se exponuje zlo! Oba filmy jsou prvotřídní ukázkou a poctou žánru a přehlídkou hvězd, úderných dialogů, drsných hlášek a dynamické akce. WYATTA EARPA mám ale o trochu radši, titulního hrdinu zachycuje plastičtěji, Costner je Costner a i Quaid jako Doc Holliday se mi líbil víc než Kilmer. "PROČ TO SAKRA DĚLÁŠ, DOCU?" - "WYATT EARP JE MůJ PŘÍTEL." - "NO A? JÁ MÁM SPOUSTU PŘÁTEL." - "JÁ NE."(4.2.2006)

Motto ve znaku města Tombstone je „The Town Too Tough To Die“, já ale viděl jen přestřelku u KFC Corralu.. Nevadily kníry, za které by se styděli Adolf ilustrátor i Adolf vůdce, ty prostě patřily k dobovému image, ale ta paperbacková dramatizace, upocené romantizování a vůbec ten idealizující způsob uchopení westernového žánru tak typický pro mainstreamový Hollywood. Přišlo mi to umělejší než bronzové opálení Powerse Boothe..(23.9.2015)

O tom, o čom nám dokumentuje film 'Wyatt Earp' polovičku filmu je tu zhrnute behom dvoch minút. Aj preto si Costnerov snímok potrpí viac na dramatickosti a lepšom vykreslení charakterov samotných postáv. Aj keď je to pocitovo celé na rovnakej úrovni, cez to všetko si asi znova radšej pozriem tento snímok, než trojhodinový opus. Je to akčnejšie, zábavnejšie, akurát ten výber hercov mal proste Costner jednoduchší. 75%.(1.12.2006)

Jeden z najlepších westernov vôbec! Na tomto som vyrastal dami a páni.(12.11.2004)

O Wyattu Earpovi jsem toho opravdu moc nevěděl (dokonce jsem neměl tušení, že někdo takový opravdu existoval, vždycky jsem si myslel, že to je jen fiktivní postava) a opravdu jsem netušil, že Tombstone je film o něm (myslel jsem si, že to je "jen" další western). Byl jsem rád, když jsem po zhlédnutí tohoto filmu zjistil, že tohle není jen další western, ale na dlouhou dobu (z novějších mě napadá pouze snímek 3:10 to Yuma) poslední pravý zástupce svého žánru. Tombstone je film o špinavé době se špinavýma chlapama, kteří se s ničím nepářou, kteří střílí, místo toho, aby mluvili. Je to film s tak skvělou westernovou atmosférou, že byste ji mohli těžit a prodávat do horších westernů. Zkrátka a dobře, do filmu jsem šel naprosto nepřipravený, ale jakmile skončil, tak mi bylo jasné, že tohle byl poctivý western, jaký jsem už hodně dlouhou dobu neviděl. Jednoznačných 100 %.(20.2.2014)

Cosmatos na to šel z gruntu jinak než většina jeho kolegů. Povedlo se mu natočit přímočarý a decentní western, plný drsných charakterních mužů, tajemných záporáků, krásných žen a těch správných morálních hodnot a zásad. Tombstone je dějově jednoduchý a předvídatelný, ale zároveň je natolik dynamický a vyzrálý, že se na tvůrce nelze hněvat. Největší devizou je samozřejmě hvězdné obsazení. Russell je neskutečný, ovšem nejlepší postavou je v mých očích Val Kilmer, který hraje tuberáckého Doca, jehož finální souboj je naprosto nečekaný. Ringo v podání Biehna je rovněž ukázkový - jeho latinský dialog s Docem je strhující. Akce je dravá a dynamická. Všechno to, co je zapotřebí k nadprůměrné zábavě se zde dá najít, nemá cenu váhat. Tombstone stojí za pokoukání.(21.1.2007)

Skvělý a hodně akční western z rodiny, jehož sourozenci jsou "Silverado", "Wyatt Earp", a "Krajina střelců". Režisér akčních filmů George Pan Cosmatos to zrežíroval po svém se spoustou akce a vygradovaným napětím. Tomuto filmu rozhodně sluší moderní šat, ve westernovém žánru je nadprůměrným dílem a má jedno prvenství - Vala Kilmera coby nejlepšího představitele Doca Hollidaye všech dob!(5.2.2006)

Zrejme už sa nedočkáme dokonalých westernov aké točili v minulom storočí majstri tohto žánru Sergio Leone alebo John Sturges. Ich diela sú neprekonateľné. Moderná kinematografia si nevie s týmto starým filmovým odvetvím rady. Väčšina súčastných westernov nestojí ani za deravý groš. "Tombstone" je však pomerne podarený. Dobré herecké obsadenie, pekné kulisy, pár nebezpečných prestreliek, zaujímavý námet, drsný sympaťák Kurt Russell... no i tak nemôžem dať viac ako mierne nadpriemerné tri hviezdičky. ***(29.1.2008)

Najznámejšie filmy s Wyattom Earpom: Wyatt Earp (1994), Tombstone (1993), Hour of the Gun (1967), Gunfight at the O.K. Corral (1957).(20.11.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10