Ayla z kmene medvědů

Sidney Kimmel

Scénografie:

Anthony Masters
  • Kimon

Lidi hleďte, North Video vydalo 3.2.2010 v trafikách tohle DVD s uvedením, že se jedná o verzi i s CZ dabingem a ten nikde!!! Díky North Video, dost často jsem s vašimi produkty nespokojen s kvalitou obrazu a dnes navíc tohle? Kdyby si North Video dalo práci alespoň ten špatný údaj na obalu přelepit. Ale co přece můžeme chtít za 49 Kč, že? V jaké kvalitě byl předchůdce z roku 2004 od Vapet nevím.(3.2.2010)

Protože jsem četl i literarní předlohu mohu porovnavat. Film se odvažně od knihy v některých častích oklonil, však ne nepřijemně, a film obohatil. Zajimavé je si pustit film bez titulek a potom s titulky. A porovnát. Film má i vyborné masky a i krásnou scenérii. Mě se ten film docela libí. Film jsem viděl až na zakoupeném dvd, a je to asi spolu s bojem o oheň jeden z filmu, který ma původní změní neandertalštinu. Když si film pustite bez titulek a pak s titulky, tak můžete zažit podobný prožitek, jako já. Myslel jsem si v některých scénach dialogy máji jiný vyznám.(21.2.2008)

• Hanecek

V zajímavostech (Hans) je napsáno, že: "Film byl natočen na motivy stejnojmenného bestselleru Jeana M. Auela z roku 1984". To je mnoho chyb najednou, protože: 1. a 2. díl se jmenují:"The Clan of the Cave Bear" - v češtině přejmenováno na "Klan velkého medvěda" a napsala (!) to Jean M. Auel v roce 1980!(24.12.2017)

Milujem príbehy z dávnych čias a filmov z obdobia paleolitu je zúfale málo. Kedže film má vo svojom zaradený aj fantasy, tak tu nebudem polemizovať, čo mohlo byť a čo nie (len pre info scéna z pohrebu je inšpirovaná konkrétnym archeologickým nálezom). Toľko vyčítané masky sa mi naopak veľmi páčili ( to neandertálci z Walking with caveman boli príšerní) a z Pamela Reed bola krásna neandertálka. A keby mi niektorý láskavý užívateľ mohol požičať knižnú predlohu, bola by som mu veľmi vďačná.(15.9.2010)

Musím souhlasit s Houdinim, že masky se tvůrcům opravdu povedly. Dokonce i chodí všichni v jen kůži - a ne jako v jiných "prehistorických" filmech, kde chodí v tkaných látkách - což by byla blbost. Dialogy jsou sice trochu divné (ne co do obsahu, ale co do formy), ale protože jich je velmi málo, tak celkem ujdou. Ale jestli tedy s něčím ujeli, tak je to barva vlasů Ayly - v té době totiž ještě blond barva vlasů opravdu nebyla.(2.1.2012)

• - Film byl natočen na motivy stejnojmenného bestselleru Jeana M. Auela z roku 1984. (Hans.)