Reklama

Reklama

Ayla z kmene medvědů

  • USA Clan of the Cave Bear, The (více)
Trailer

Obsahy(1)

Skupina kočujících neandrtálců, která si říká Klan jeskynního medvěda, na jedné ze svých výprav potká zvláštní stvoření - krásnou cromagnonskou dívku, která nejen, že už nepřipomíná opici, ale navíc je mnohem chytřejší než oni všichni dohromady. Pravěká žena se stane členkou smečky, odmítá se ale smířit s tradičním ženským údělem té doby - rolí pasivní hračky v mužských rukou. Dojde k revoluci nebo zvítězí hrubá síla lovců mamutů? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (26)

Ampi 

všechny recenze uživatele

Protože jsem četl i literarní předlohu mohu porovnavat. Film se odvažně od knihy v některých častích oklonil, však ne nepřijemně, a film obohatil. Zajimavé je si pustit film bez titulek a potom s titulky. A porovnát. Film má i vyborné masky a i krásnou scenérii. Mě se ten film docela libí. Film jsem viděl až na zakoupeném dvd, a je to asi spolu s bojem o oheň jeden z filmu, který ma původní změní neandertalštinu. Když si film pustite bez titulek a pak s titulky, tak můžete zažit podobný prožitek, jako já. Myslel jsem si v některých scénach dialogy máji jiný vyznám. ()

corona 

všechny recenze uživatele

Milujem príbehy z dávnych čias a filmov z obdobia paleolitu je zúfale málo. Kedže film má vo svojom zaradený aj fantasy, tak tu nebudem polemizovať, čo mohlo byť a čo nie (len pre info scéna z pohrebu je inšpirovaná konkrétnym archeologickým nálezom). Toľko vyčítané masky sa mi naopak veľmi páčili ( to neandertálci z Walking with caveman boli príšerní) a z Pamela Reed bola krásna neandertálka. A keby mi niektorý láskavý užívateľ mohol požičať knižnú predlohu, bola by som mu veľmi vďačná. ()

Reklama

Kimon

všechny recenze uživatele

Lidi hleďte, North Video vydalo 3.2.2010 v trafikách tohle DVD s uvedením, že se jedná o verzi i s CZ dabingem a ten nikde!!! Díky North Video, dost často jsem s vašimi produkty nespokojen s kvalitou obrazu a dnes navíc tohle? Kdyby si North Video dalo práci alespoň ten špatný údaj na obalu přelepit. Ale co přece můžeme chtít za 49 Kč, že? V jaké kvalitě byl předchůdce z roku 2004 od Vapet nevím. ()

Fingon 

všechny recenze uživatele

Jelikož je série Děti země (kde je Clan of the Cave bear neboli v českém překladu Klan velkého medvěda, kde zase distributor přišel na tenhle název, prvním dílem z pěti) mým oblíbeným čtivem, byl pro mě tenhle film velkým zklamáním. To, že si scénárista vzal jen určité epizody, to bych ještě přežil, byl bych schopen rozdýchat i určité změny, pokud by odpovídaly duchu knihy - což ale neodpovídají (jeden příklad za všechny, i když minoritní - když Broud znásilňuje Ajlu v jeskyni tlupy, matka dítěti neměla zakrývat oči). Celý film šlo natočit mnohem líp a hlavně citlivěji vůči předloze. A ještě jedna výtka - Daryl Hannah se mi nikdy nelíbila a ani Ajlu se jí nepodařilo ztvárnit tak, jak bych si představoval... ()

curunir 

všechny recenze uživatele

Priemerná snímka z dôb praveku rozprávajúca o neľahkom živote Ayly, ktorú po smrti matky adoptuje Klan medveďa. Toť stručná charakteristika snímky, ktorá nemá okrem toho nič iné ponúknuť, pritom má téma svoj nepochybný potenciál. Keďže sa v celom filme naozaj nič zásadného nedeje, 90 minút ubieha naozaj sakramentsky pomaly, navyše je nakrútený bez nejakého emočného náboja, ktorý by dokázal zaujať. Za klady možno považovať či už celkom slušné masky, tak aj krásne exteriéry panensky čistej prírody a pomerne vydarenú, vznešene znejúcu hudbu vtedy začínajúceho Alana Silvestriho. Za jeden z najlepších momentov snímky by som považoval boj s obrovským medveďom, ktorý je pomerne surovo a pôsobivo spracovaný (keď medveď odhryzne jednému domorodcovi hlavu je to naozaj iné kafe). Daryl Hannah odviedla svoju rolu štandartne, nijako neuchvátila, rovnako tak ani nepobúrila. Film sa snažil nadviazať na úspech Annaudovho ,,Boja o oheň", avšak ten má omnoho lepšie kvality. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

  • Film byl natočen na motivy stejnojmenného bestselleru Jeana M. Auela z roku 1984. (Hans.)

Související novinky

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Z Los Angeles přišla dnes ráno zpráva o úmrtí známého amerického kameramana, režiséra a herce Michaela Chapmana. Na dva Oscary nominovaný tvůrce zemřel ve věku 84 let na srdeční selhání, informaci na… (více)

Reklama

Reklama