poster

Ayla z kmene medvědů

 • anglický

  Clan of the Cave Bear, The

 • slovenský

  Ayla z kmeňa medveďov

Drama / Dobrodružný / Fantasy / Romantický

USA, 1986, 98 min

Režie:

Michael Chapman

Scénář:

John Sayles

Kamera:

Jan de Bont

Producenti:

Sidney Kimmel

Scénografie:

Anthony Masters
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • corona
  ****

  Milujem príbehy z dávnych čias a filmov z obdobia paleolitu je zúfale málo. Kedže film má vo svojom zaradený aj fantasy, tak tu nebudem polemizovať, čo mohlo byť a čo nie (len pre info scéna z pohrebu je inšpirovaná konkrétnym archeologickým nálezom). Toľko vyčítané masky sa mi naopak veľmi páčili ( to neandertálci z Walking with caveman boli príšerní) a z Pamela Reed bola krásna neandertálka. A keby mi niektorý láskavý užívateľ mohol požičať knižnú predlohu, bola by som mu veľmi vďačná.(15.9.2010)

 • Kimon

  Lidi hleďte, North Video vydalo 3.2.2010 v trafikách tohle DVD s uvedením, že se jedná o verzi i s CZ dabingem a ten nikde!!! Díky North Video, dost často jsem s vašimi produkty nespokojen s kvalitou obrazu a dnes navíc tohle? Kdyby si North Video dalo práci alespoň ten špatný údaj na obalu přelepit. Ale co přece můžeme chtít za 49 Kč, že? V jaké kvalitě byl předchůdce z roku 2004 od Vapet nevím.(3.2.2010)

 • Ampi
  ****

  Protože jsem četl i literarní předlohu mohu porovnavat. Film se odvažně od knihy v některých častích oklonil, však ne nepřijemně, a film obohatil. Zajimavé je si pustit film bez titulek a potom s titulky. A porovnát. Film má i vyborné masky a i krásnou scenérii. Mě se ten film docela libí. Film jsem viděl až na zakoupeném dvd, a je to asi spolu s bojem o oheň jeden z filmu, který ma původní změní neandertalštinu. Když si film pustite bez titulek a pak s titulky, tak můžete zažit podobný prožitek, jako já. Myslel jsem si v některých scénach dialogy máji jiný vyznám.(21.2.2008)

 • curunir
  ***

  Priemerná snímka z dôb praveku rozprávajúca o neľahkom živote Ayly, ktorú po smrti matky adoptuje Klan medveďa. Toť stručná charakteristika snímky, ktorá nemá okrem toho nič iné ponúknuť, pritom má téma svoj nepochybný potenciál. Keďže sa v celom filme naozaj nič zásadného nedeje, 90 minút ubieha naozaj sakramentsky pomaly, navyše je nakrútený bez nejakého emočného náboja, ktorý by dokázal zaujať. Za klady možno považovať či už celkom slušné masky, tak aj krásne exteriéry panensky čistej prírody a pomerne vydarenú, vznešene znejúcu hudbu vtedy začínajúceho Alana Silvestriho. Za jeden z najlepších momentov snímky by som považoval boj s obrovským medveďom, ktorý je pomerne surovo a pôsobivo spracovaný (keď medveď odhryzne jednému domorodcovi hlavu je to naozaj iné kafe). Daryl Hannah odviedla svoju rolu štandartne, nijako neuchvátila, rovnako tak ani nepobúrila. Film sa snažil nadviazať na úspech Annaudovho ,,Boja o oheň", avšak ten má omnoho lepšie kvality.(17.2.2008)

 • VMa
  ***

  Musím souhlasit s Houdinim, že masky se tvůrcům opravdu povedly. Dokonce i chodí všichni v jen kůži - a ne jako v jiných "prehistorických" filmech, kde chodí v tkaných látkách - což by byla blbost. Dialogy jsou sice trochu divné (ne co do obsahu, ale co do formy), ale protože jich je velmi málo, tak celkem ujdou. Ale jestli tedy s něčím ujeli, tak je to barva vlasů Ayly - v té době totiž ještě blond barva vlasů opravdu nebyla.(2.1.2012)

 • - Film byl natočen na motivy stejnojmenného bestselleru Jeana M. Auela z roku 1984. (Hans.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace