Cvoci

Crazy People

Komedie

USA, 1990, 90 min

Dudlík je fakt komik, budiž mu zem lehká, to dobré po něm zůstalo. Plusem je účast několika skvělých málo známých herců z éry 90.tek, viz dva šéfici nebo halloman. Zapsala jsem si do kebule dvě pro mě historické věty, jednu s odpovědí k hlubokému zamyšlení: "Jak je možné, že je to s tebou tak krásný a ani jsem se ti nemusel moc dvořit." "Jsem cvok", druhou globálního univerzálního významu, která mě navíc rozřehtala jak stádo oslic: "To jsme vážně závislí na bandě idiotů z cvokhausu?" Lehký psychorozbor věty první je o tom, že je cvokům většinou líp a jde jim všecko snadněji a druhá je otázkou do pranice, kdo je vlastně ve skutečnosti cvok?! Hezký příspěvek ze zlaté éry do mé filmové sbírky.(3.8.2014)

• Zabriskie

Komedie s dobrým nápadem, ze kterého se dalo získat mnohem víc vtipnějších situací, než se tvůrcům podařilo. Ve filmu jde o to, že cvoci v blázinci vymýšlejí reklamní slogany, což už je samo o sobě humorné, ale způsob jakým je zobrazeno bláznovství pacientů a jejich kontrast s normálním světem, není moc zábavný. Hlavní hrdina se v také blázinci zamiluje do postavy v podání Deryl Hannah, která ale podává příšerný herecký výkon. Stejně tak jejich vztah je zobrazen nudně a nezajímavě.(12.3.2003)

Podle ukázek mě to docela zaujalo. Ze začátku jsem se i dost smála, ale postupně to tak nějak opadlo. Herecké obsazení bylo příjemné. Dávám jen 55%.(2.8.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $13,236,513Tržby Celosvetovo $-(31.1.2009)

"Co je na tom složitýho ?? Jen upřímnost a pravdu !!"(21.1.2014)