Jsou Vánoce, ale Jimmy (Eric Stoltz) nemá klid. Kvůli hazardu dluží 900 dolarů a neví, jak je sehnat. Rozhodne se tedy pomoci si malou lží - svojí přítelkyni Susan (Moira Kelly) napovídá, že peníze potřebuje pro svou sestru. Susan spěchá za svým bratrem Rayem (Campbell Scott), který je číšník a nemá rád Jimmyho, a tak brzy čím dál víc lidí na čím dál víc místech shání hotovost. V závěru se všichni zase schází v baru a Jimmyho nabubřelá lež hrozí až fatálním výbuchem. (Morien)

Tommassi3

"Rayi, můžeš kouřit i vevnitř !!" - "Víš, mám takový pravidlo o kouření vevnitř, přestávám totiž kouřit !!" - "A pomáhá to ??" - "Ne !! Ale trávím víc času venku.." ;) Tak tady se nám zase jednou distributor vyznamenal, když naprosto nesmyslně překřtil název snímku z Hi-Life, tak se totiž jmenuje bar hlavního hrdiny, v němž celý příběh začíná i končí, na otřepaně frázovité a spoilerující Lež má krátké nohy, díky čemuž se nám tu vyskytly znovu dva filmy se stejným českým názvem !! Tahle stupidita však docela koresponduje s prasáckým dabingem, takže co se divím, že ?! Hovada nekulturní !! Nicméně samotný snímek řemeslně silně rozkročeného Rogera Heddena, který se prostě nezapře, ostatně, kdo viděl jeho jiný scénáristický zářez Sleep with me, pochopí, si rozhodně podobné zacházení nezaslouží, o tom, jak silně ho tu zdejší odborníci podhodnotili, raději ani nemluvím !! Celý ten krásně bizarní příběh založený na několika na lžích se odehrává během jediné vánoční noci plné nedorozumění a byť zkušený divák od počátku tuší, že se ve finále osudy většiny postav vzájemně protnou, což tentokrát rozhodně nepůsobí nikterak křečovitě, celý film rozhodně nelze nazvat předvídatelným, zvlášť když Hedden s dějovými rádoby zvraty zrovna dvakrát nešetří !! Vedle velmi kvalitně napsaných inteligentních dialogů a až neskutečně hřejivé vánoční atmosféry, kterou všechny ty dějové šílenosti v čele s Rayovou rvačkou se Santa Clausem rozhodně nedokáží roztříštit, podpořené hodně povedeným soundtrackem muzikálového a prcičkovského Davida Lawrence, jistě potěší i vůbec ne špatné herecké výkony, především Eric Stoltz jako průserář Jimmy mě hodně bavil, stejně jako Campbell Scott v roli dobráckého cynika Raye !! Ani tradičně prkenná Daryl Hannah, která si dala další mrchu, mě moc neštvala, navíc jí to tentokrát v roli Rayovy ex s těmi blonďatými loknami neskutečně sekne, což se ale rozhodně nedá říct o příšerné Katrin Cartlidge, jejíž alkoholička April si na Raye brousí zuby, ostatně právě ona mi brání jít s hodnocením výš, ne, že by její postava byla špatně napsaná, jen se na ni prostě nedá moc koukat a hlavně pak ta romantická linka působí stejně (ne)věrohodně asi jako David Rath.. Hodně mě pobavila i kratičká pasáž s nadrženým mladičkým Michaelem Pittem..;) Takže pokud nepohrdnete nenáročnou, leč chytrou a svižnou, crazy komedií, ne, tady o nějaké nahláškovanosti nemůže být ani řeči, se spoustou známých ksichtů a odkazů, nebo by vás zajímalo, jak by asi vypadalo pokračování Schindlerova seznamu, nemůžete s Hi-Life šlápnout vedle !! [ Dabing 3/10 ] Dost odpudivá práce FTV Prima.. ()