Orlovia práva sú veľmi príjemným odpočinkovým filmom. Dôvodom je najmä obsadenie, Redford a Wingerka sú aj ústami jeho filmovej dcéry párom, ktorý sa perfektne k sebe hodí. Vlastne sa čudujem, že sa nedali dokopy aj v reálnom živote. Poslal by som im blahoželanie. Scenár je síce klasická tuctovka, ale má to celé šmrnc, atmosféru a dobré dialógy. No a neberie sa to príliš vážne. Pekné porovnanie krádeže vlastného obrazu z krádežou vlastného auta. Ak nie je scenár originálny, tak aspoň poteší v detailoch. Redford sa v jednom momente filmu ocitne v kombinácii rôznych okolností, ktoré s relatívnym prehľadom zvláda, ale v reáli by asi každý človek uvažoval o sebevražde. Túto jednohubku si kedykoľvek v telke rád zopakujem. 70%.(28.4.2014)

• andy60

Buď jsem prostě neměl den a nebo byl ten film skutečně slabý. Už v úvodu mě jako vztyčený prst varoval na postu režiséra Ivan Reitman - tvůrce zábavy pro široké masy, což se zpravidla ve výsledku promění v něco, co prozíváte od začátku do konce. Orlové práva nefungují jako komedie - skutečně jsem se nezasmál ani jednou, jako kriminálka rovněž ne, neboť zápletka je tak prostoduchá, že prostě nedokáže zaujmout. A jako romantický film? Chvílemi se o to R. Redford s D. Winger snaží, ale já jim to prostě nežral.(16.1.2015)

Zpočátku se zápletka jeví jako maličko neupřímná ... taková nemastná neslaná - polovičatá ... jako že pobrala něco málo od komedie, něco málo od krimi a něco málo od dramatu, přičemž o každý z žánrů se trochu otřela, ale v žádném z nich se neangažovala na sto procent. Posléze se zdá být spíš tříčtvrtinová - a nakonec ... nakonec se budete "jen" skvěle bavit.(7.12.2015)

• charge

Tenhle snímek, i když ho podle názvu znám už hodně dlouho, se mi vždycky nějak vyhnul. Teda musim uznat, že má dobrou atmosférou 80. let, tak jak je tomu u Reitmana standartem a herce, kteří teda až na zlatomalinovu Daryl Hannah, odvedli slušnej výkon, Redford s živelnou Debrou Winger, kterou si vybavuju předevšim z Černý vdovy, kde ovšem vyzněla spíš jak asexuální teta s osmdesátkovou trvalou, zde ale vypadá tak jinak a skvěle, že jsem ji zprvu ani nepoznal. Jako všechno dobrý, ale velkej zádrhel vidim v příběhu, kterej zkrátka stojí totálně za hovno a nezachraňujou to ani herci a ani ta zmíněná super atmosféra. Nějaký kšefty s obrazama, soudní líčení krádeže, pyromanství, trocha politiky, vyšetřování rozpadlý skupiny podvodníků a vyjde z toho guláš bez chuti u kterýho jsou skoro i dvě hvězdy příliš. 35%(7.4.2017)

Právnické drama od Reitmana, které se nedrží vyjetých kolejí, ale míchá zručně klasické soudní drama s kriminálním thrilerem, romantikou a komediálními scénkami. Nechybí pár zajímavých zvratů, vražd a i několik akčních scén včetně skvělého finále. Celkově velice fajn film s výbornou ústřední dvojicí Redford/Wingerová.(6.7.2009)

• - Ve scéně, kdy Tom Logan (Robert Redford) a Laura Kelly (Debra Winger) nemůžou spát, tak Tom tančí na píseň Gene Kellyho „Singing in the rain“ a Laura u ní například žehlí a oba se jednou za čas podívají i na televizi, kde film Zpívání v dešti (1952) zrovna běží. (PlayEasy)

• - Spoiler: Film existuje ve dvou různých verzích, které se od sebe liší zakončením celého příběhu. V prvním případě je Chelsea Deardon (Daryl Hannah) soudem uznána zcela nevinnou a osvobozena úplně, ve druhém případě ji soud uzná vinnou pouze z jedné vraždy. V českých televizích a posléze i na DVD byl film uváděn v happyendovém stylu v první šťastnější verzi. (SeanBean)

• - Ke snímku bylo vytvořeno několik alternativních závěrů. (Terva)