Když jsem si předem hledala informace o tomto filmu, který mi léta unikal, zaujala mě vzácná shoda hodnocení uživatelů: tři hvězdy. To vzbudilo mou zvědavost. A jaký byl film? Docela zábavný, docela vtipný, docela napínavý, docela záhadný, s docela překvapivým koncem, s docela dobře vybudovanými postavami a zápletkou. Jako pilotní díl seriálu Advokátní kancelář Logan a Kellyová by byl skvělý. Jenže u celovečerního filmu mi nějak překáží to slůvko "docela". Takže i přes skvělé obsazení je to na ty tři hvězdy.(4.12.2015)

Mam strasne rad ten dabing ze stare skoly. Vedle mnou velmi oblibene Klary Jandove u te generace mladsi, mam Tatjanu Medveckou za zenu s tim nejoriginalnejsi, nejvrelejsim a nejteplejsim hlasem. A Milena Steinmasslova s Pavelm Soukupem jsou take extra trida. Film me pobavil. Spojuje presne to, za co se vydava. Komedii, krimi a romantiku v te naprosto spravne kombinaci 80%.(13.1.2017)

• LuckyK

Zase jsem byl v rozpacích, co je to vlastně za žánr, v případě tohoto režiséra ne poprvé. Ale je to takový lehký zábavný odpočinkový filmík, mix všeho, nejspíše krimikomedie, pokud budeme formalisti a chceme přece jenom definovat. Jiskrná dvojice šarmatního chlapáka Redforda s typickou rýpavou a hádavou advokátkou a Daryl Hannah jako vždy jen na koukání s hezkou titulní písní.(21.12.2008)

Příjemná odlehčená nenáročná a poměrně zábavná kriminálka, kde zástupce státního návladního Tom Logan (Robert Redford), společně s neodbytnou právničkou Laurou Kelly (Debra Winger) pomohou vysvobodit mladou umělkyni performací Chelseu Deardon (nebezpečně půvabná Daryl Hannah) z obvinění vraždy. Ale nejenže ji vysvobodí z těchto obvinění, ale také odhalí skutečného pachatele Brocka alias Cavanaugha (Brian Dennehy) a pachatele vraždy otce Chelsey z doby před 18 lety. Těmi byli kromě Brocka také majitel galerie Taft (Terence Stamp) a Forrester (John McMartin). A tak si všichni užívají nebezpečí a Tom navíc i krásných žen. Sex s Chelseou ho sice stojí místo, ale přivedeho do náruče Laury, která po něm už delší dobu kouká. A tak to příjemně ubíhá.(7.10.2010)

Právnické drama od Reitmana, které se nedrží vyjetých kolejí, ale míchá zručně klasické soudní drama s kriminálním thrilerem, romantikou a komediálními scénkami. Nechybí pár zajímavých zvratů, vražd a i několik akčních scén včetně skvělého finále. Celkově velice fajn film s výbornou ústřední dvojicí Redford/Wingerová.(6.7.2009)

• - Ke snímku bylo vytvořeno několik alternativních závěrů. (Terva)

• - Ve scéně, kdy Tom Logan (Robert Redford) a Laura Kelly (Debra Winger) nemůžou spát, tak Tom tančí na píseň Gene Kellyho „Singing in the rain“ a Laura u ní například žehlí a oba se jednou za čas podívají i na televizi, kde film Zpívání v dešti (1952) zrovna běží. (PlayEasy)

• - Spoiler: Film existuje ve dvou různých verzích, které se od sebe liší zakončením celého příběhu. V prvním případě je Chelsea Deardon (Daryl Hannah) soudem uznána zcela nevinnou a osvobozena úplně, ve druhém případě ji soud uzná vinnou pouze z jedné vraždy. V českých televizích a posléze i na DVD byl film uváděn v happyendovém stylu v první šťastnější verzi. (SeanBean)