Reklama

Reklama

Carmen, Baby

Krimi / Drama / Romantický
USA / Západní Německo / Jugoslávie, 1967, 97 min

Obsahy(1)

Snímek hrdinku Carmen (Uta Levka) líčí jako prostitutku ze španělského přístavního města. Carmen okouzlí mladého policistu Josého (Claus Ringer). José na ni naléhá, aby se mu oddala tělem i duší, což ale ona odmítá, nechce se citově vázat a chce si uchovat svobodu. Carmen se plně spoléhá na hvězdy a to co ji předpovídá horoskop, což Josého nesmírně dráždí. Má přerušovaný vztah s Josém s mezi pauzami, kdy má Carmen další ctitele, jednou ale José žárlivost nevydrží... (zzzw)

(více)

Zajímavosti (4)

  • Ve Washingtonu se případ lišil od všech ostatních, že cenzorům nevadil tolik film jako lokalita, kde a jak byl promítaný. Bylo 28. 8. 1968, když strážník v Richlandu zjistil, že osoba stojící za plotem autokina Park Y dohlédne na plátno, také, že je vidět i obyvateli okolních domů a řidiči na silnici. Ten večer dávali Carmen, Baby. Manažer kina byl zatčen a bylo zabaveno pár filmových kotoučů. Manažer byl odsouzen za obscénní expozici a v táhlém řetězci soudů a odvolání stále znovu odsuzován, poslední nadějí byl Nejvyšší soud USA, který ho osvobodil 20. 3. 1972. (zzzw)
  • Film se natáčel v 60. letech ve zlatých časech sexuální revoluce, což je prezentováno na Carmen (Uta Levka), kdy si ujasňuje svoji probouzející sexualitu, volnost a nezávislost, což bylo vlastní i mnoha ženám té doby. (zzzw)

Reklama

Reklama