Hrůzné sny

Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

Horor

Scénografie:

Phillip G. Thomas

Kostýmy:

Pia Dominguez

Skôr veľmi slabé 3 hviezdy. Zase prišli autori s nejakým novým nápadom, ale neni to už proste ono. Také slabé doslova čajové to je. Dvojka bola fakt nemožná, no a táto trojka bola o čosi lepšia ale inak nič mc aj keď nápad bol zaujímavý. Vrážd nebolo nejak extra veľa a tie čo aj boli tak ich ani neukázali dotyční. Zase zo začiatku pár záberov z jednotky ako to už je zvykom tejto série no ale ešte stále je pozerateľné tak snáď nasledujúce diely niečím prekvapia...(3.10.2010)

• PetrPan

Jsem v poslední době asi filmový flagelant, jinak si nedokážu vysvětlit, co mě nutí koukat se na tyhle šílenosti. Další z řady nejen tupých,ale i k uzoufání nudných filmů, které nemají s hororem nic společného, s tunou naprosto nesmyslných rozhovorů a situací, téměř bez krve a bez zrnka napětí. Ovšem u některých scén jsem se opravdu pochechtával - dívka stojící u schodů, hledí vzhůru kam odešel její přítel, volá na něj a pak pronese větu : "Neříkal, že jde nahoru ?" To SLASHER: Starý známý z jedničky byl Billy Caldwell, Ricky Caldwell byl jeho bratr a vraždil až ve dvojce.(4.1.2014)

• Han22

Ricky na konci druhého dílu nezemřel, ale přežil v komatu s blikající plastikovou miskou na hlavě. Poté co je probuzen slepou jasnovideckou hrdinkou, vydává se na cestu zkázy a my ji musíme přežít. Režisér, který poslední horory točil na přelomu 50-60. let nepochopil slasher a natočil úmornou nudu. Z inteligentního psychopata udělal tupé nemyslící hovado bez špetky charismatu, k tomu dodal nebetyčně pitomé postavy (doktor by si zasloužil Darwinovu cenu) a nesympatickou hrdinku. A jako bonus vraždy, které nejenže jsou mimo záběr, ony nejsou ani naznačené! Hvězdičku jen za jakžtakž napínavý záběr a že to nebylo vyloženě amatérsky natočené. Jinak nejhorší díl série.(30.9.2015)

• peter12

Po dvojke som nič veľkolepé nečakal a ani ma neprekvapil.Totálne jeblé spracovanie,postavy a ich chovanie totálne sprosté.Herci tiež toho umenia moc nepobrali.Scenár,spracovanie a dej filmu boli primitívno sprostučké.Film si po celú dobu vytvoril len malí zlomok napätia a vrážd tu bolo tiež veľmi málo.(30.12.2014)

• Mordenroth

Poučenie: "Potkáte-li chlapíka, jemuž je vidět mozek v plastikové lebce nezdravte ho, protože pak vás probodne!" (Video Plus, 7/93, str. 24). Prvý film z hororovej série "Tichá noc, vražedná noc" disponoval originálnym námetom a slušnou atmosférou. Pokračovanie už pôsobilo celkom nudným dojmom (hlavne prvá polovica) a posledných cca 20 minút de facto kopírovalo svojho predchodcu. Tretí diel s podnázvom "Hrůzné sny" ničím novým (originálnym) neprekvapí a ako celok nudí a uspáva. Nedokáže zaujať ani atmosférou (aké také napätie sa objaví asi 10 minút pred koncom a aj to pôsobí len ako dosť zlá kópia Carpenterovho Halloweenu) a čo je horšie, ani krvavými scénami (jedna pekne odrezaná hlava to naozaj nezachráni). Toto je skrátka úplne zbytočný a veľmi zle natočený sequel.(8.5.2007)

• - Ve filmu hlavní hrdinka kolem 50. minuty sleduje Hellmanův klasický snímek Strašení (1963). (Campbell)