Reklama

Reklama

Hrůzné sny

  • USA Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

Obsahy(1)

Šokující horor plný hrůzy a napětí. Dr. Newbury zachránil život ošklivě zraněného Rickyho Caldwella. Lékař uzavřel odhalený mozek svého pacienta do pouzdra z plexiskla, avšak nedokázal ho oživit z těžkého komatu. Při pokusech, dostat se k mysli oběti v komatu, spojí doktor mozkové vlny Rickyho a talentovanou jasnovidkou Laurou Andersonovou, která nečekaně zabočí do temného a pokrouceného království jeho strašidelných snů. Začínají se odehrávat příšerné věci a detektiv Conolly musí bojovat, aby zastavil nebezpčený pokus. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Hrdinkou třetího dílu je podrážděná slepá dívka s jasnovideckými schopnostmi - Laura. Při experimentech s telepatií se dostane do hlavy jednomu šílenci v komatu, tím není nikdo jiný než starý známý Santa vrah z jedničky - Ricky Caldwell - ten u kterého vše začalo, to znamená ten, který zavraždil rodiče vrahů sourozenců z prvních dvou dílů. A věřte tomu nebo ne, Ricky se probere a štráduje si to přímo za Laurou, s tím že cestou ještě zmákne pár zabití. Takže, opět jsou zde flashbacky, ale zdaleka ne v takové míře jako minule. Vrah je dobrý zjev (prostě Bill Moseley), i když vlastně prakticky nemění výraz a na hlavě nosí takový blikající přístroj. Spolu se strnulými pohyby a vymletým projevem tak působí trochu jako člověkorobot z nějakého starého sci-fi béčka. Ale v pohodě. Vraždy bohužel nic moc, většinou vidíme už jen jak je dokonáno - ne přímo TO. Spád taky žádná sláva, začátek je dobrý, ale polovinu filmu bych popsal jako nepříliš záživnou. Tak nevím, asi takový ten uchýzející průměr - slabší 3. ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Nebolo to zlé, ale aj tak mám pocit, že toto bola najslabšia časť celej série Silent Night, Deadly Night. Vlastne až v druhej polovici filmu, keď Ricky konečne ožil, sa niečo začalo diať. Tak či tak sa to dosť ťahalo a v porovnaní s ostatnými časťami je akcie najmenej a nudných pasáží asi najviac. Ak by som mal túto sériu zhodnotiť od najlepšej časti, tak by to bolo 1 - 5 - 4 - 2 - 3. ()

Reklama

PetrPan odpad!

všechny recenze uživatele

Jsem v poslední době asi filmový flagelant, jinak si nedokážu vysvětlit, co mě nutí koukat se na tyhle šílenosti. Další z řady nejen tupých,ale i k uzoufání nudných filmů, které nemají s hororem nic společného, s tunou naprosto nesmyslných rozhovorů a situací, téměř bez krve a bez zrnka napětí. Ovšem u některých scén jsem se opravdu pochechtával - dívka stojící u schodů, hledí vzhůru kam odešel její přítel, volá na něj a pak pronese větu : "Neříkal, že jde nahoru ?" To SLASHER: Starý známý z jedničky byl Billy Caldwell, Ricky Caldwell byl jeho bratr a vraždil až ve dvojce. ()

Mordenroth 

všechny recenze uživatele

Poučenie: "Potkáte-li chlapíka, jemuž je vidět mozek v plastikové lebce nezdravte ho, protože pak vás probodne!" (Video Plus, 7/93, str. 24). Prvý film z hororovej série "Tichá noc, vražedná noc" disponoval originálnym námetom a slušnou atmosférou. Pokračovanie už pôsobilo celkom nudným dojmom (hlavne prvá polovica) a posledných cca 20 minút de facto kopírovalo svojho predchodcu. Tretí diel s podnázvom "Hrůzné sny" ničím novým (originálnym) neprekvapí a ako celok nudí a uspáva. Nedokáže zaujať ani atmosférou (aké také napätie sa objaví asi 10 minút pred koncom a aj to pôsobí len ako dosť zlá kópia Carpenterovho Halloweenu) a čo je horšie, ani krvavými scénami (jedna pekne odrezaná hlava to naozaj nezachráni). Toto je skrátka úplne zbytočný a veľmi zle natočený sequel. ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Myslel som, že dvojka je neprekonateľná... Lenže trojka je ešte nudnejšia, aj keď neopakuje celý predošlý dej, len pár scén z jednotky. Ani len jeden mord nie je zaujímavý, vlastné vraždenie ani nevidno, hlavná hrdinka len nachádza mŕtvoly, och, aká hrôza! A je úplne jedno či je slepá, tento fakt nijako nie je využitý. Policajti a ostatné postavy úplne zbytočné. Od začiatku je aj bez snehu budovaná vianočná atmosféra, čo je fajn, ale magor s otvorenou lebkou pôsobil príliš dementne a málo nebezpečne... ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Ve filmu hlavní hrdinka kolem 50. minuty sleduje Hellmanův klasický snímek Strašení (1963). (Campbell)

Reklama

Reklama