Reklama

Reklama

Hrůzné sny

  • USA Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!
všechny plakáty

Obsahy(1)

Šokující horor plný hrůzy a napětí. Dr. Newbury zachránil život ošklivě zraněného Rickyho Caldwella. Lékař uzavřel odhalený mozek svého pacienta do pouzdra z plexiskla, avšak nedokázal ho oživit z těžkého komatu. Při pokusech, dostat se k mysli oběti v komatu, spojí doktor mozkové vlny Rickyho a talentovanou jasnovidkou Laurou Andersonovou, která nečekaně zabočí do temného a pokrouceného království jeho strašidelných snů. Začínají se odehrávat příšerné věci a detektiv Conolly musí bojovat, aby zastavil nebezpčený pokus. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Nebolo to zlé, ale aj tak mám pocit, že toto bola najslabšia časť celej série Silent Night, Deadly Night. Vlastne až v druhej polovici filmu, keď Ricky konečne ožil, sa niečo začalo diať. Tak či tak sa to dosť ťahalo a v porovnaní s ostatnými časťami je akcie najmenej a nudných pasáží asi najviac. Ak by som mal túto sériu zhodnotiť od najlepšej časti, tak by to bolo 1 - 5 - 4 - 2 - 3. ()

PetrPan odpad!

všechny recenze uživatele

Jsem v poslední době asi filmový flagelant, jinak si nedokážu vysvětlit, co mě nutí koukat se na tyhle šílenosti. Další z řady nejen tupých,ale i k uzoufání nudných filmů, které nemají s hororem nic společného, s tunou naprosto nesmyslných rozhovorů a situací, téměř bez krve a bez zrnka napětí. Ovšem u některých scén jsem se opravdu pochechtával - dívka stojící u schodů, hledí vzhůru kam odešel její přítel, volá na něj a pak pronese větu : "Neříkal, že jde nahoru ?" To SLASHER: Starý známý z jedničky byl Billy Caldwell, Ricky Caldwell byl jeho bratr a vraždil až ve dvojce. ()

Reklama

Mordenroth 

všechny recenze uživatele

Poučenie: "Potkáte-li chlapíka, jemuž je vidět mozek v plastikové lebce nezdravte ho, protože pak vás probodne!" (Video Plus, 7/93, str. 24). Prvý film z hororovej série "Tichá noc, vražedná noc" disponoval originálnym námetom a slušnou atmosférou. Pokračovanie už pôsobilo celkom nudným dojmom (hlavne prvá polovica) a posledných cca 20 minút de facto kopírovalo svojho predchodcu. Tretí diel s podnázvom "Hrůzné sny" ničím novým (originálnym) neprekvapí a ako celok nudí a uspáva. Nedokáže zaujať ani atmosférou (aké také napätie sa objaví asi 10 minút pred koncom a aj to pôsobí len ako dosť zlá kópia Carpenterovho Halloweenu) a čo je horšie, ani krvavými scénami (jedna pekne odrezaná hlava to naozaj nezachráni). Toto je skrátka úplne zbytočný a veľmi zle natočený sequel. ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Myslel som, že dvojka je neprekonateľná... Lenže trojka je ešte nudnejšia, aj keď neopakuje celý predošlý dej, len pár scén z jednotky. Ani len jeden mord nie je zaujímavý, vlastné vraždenie ani nevidno, hlavná hrdinka len nachádza mŕtvoly, och, aká hrôza! A je úplne jedno či je slepá, tento fakt nijako nie je využitý. Policajti a ostatné postavy úplne zbytočné. Od začiatku je aj bez snehu budovaná vianočná atmosféra, čo je fajn, ale magor s otvorenou lebkou pôsobil príliš dementne a málo nebezpečne... ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Hrdinkou třetího dílu je podrážděná slepá dívka s jasnovideckými schopnostmi - Laura. Při experimentech s telepatií se dostane do hlavy jednomu šílenci v komatu, tím není nikdo jiný než starý známý Santa vrah z jedničky - Ricky Caldwell - ten u kterého vše začalo, to znamená ten, který zavraždil rodiče vrahů sourozenců z prvních dvou dílů. A věřte tomu nebo ne, Ricky se probere a štráduje si to přímo za Laurou, s tím že cestou ještě zmákne pár zabití. Takže, opět jsou zde flashbacky, ale zdaleka ne v takové míře jako minule. Vrah je dobrý zjev (prostě Bill Moseley), i když vlastně prakticky nemění výraz a na hlavě nosí takový blikající přístroj. Spolu se strnulými pohyby a vymletým projevem tak působí trochu jako člověkorobot z nějakého starého sci-fi béčka. Ale v pohodě. Vraždy bohužel nic moc, většinou vidíme už jen jak je dokonáno - ne přímo TO. Spád taky žádná sláva, začátek je dobrý, ale polovinu filmu bych popsal jako nepříliš záživnou. Tak nevím, asi takový ten uchýzející průměr - slabší 3. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Ve filmu hlavní hrdinka kolem 50. minuty sleduje Hellmanův klasický snímek Strašení (1963). (Campbell)

Reklama

Reklama