Ničím výjimečný thriller, ale přinejmenším zajímavý byl. Obával jsem se, že když Goldie Hawn nebude ve své branži komediálních rolí, bude působit nudně a strnule, ale naopak, líbilo se mi jak si s tím dobře poradila a ukázala, že zvládne i hlavní roli v thrilleru. Lepší partnera než Johna Hearda jí taky vybrat nemohli, už jen jeho obličej vypadá tak nějak záporně. Zápletka není sice nějak extra nápaditá, ale konec je opravdu povedený a napínavý, obzvlášť ona osudná scéna u výtahu se povedla. Za povšimnutí taky stojí hudba Thomase Newmana. Nějaké další přetrvávající dojmy z filmu se ale asi nedostaví, jeho účelem je v daný moment diváka zaujmout a trochu postrašit. Alespoň u mě to tak dopadlo...(29.10.2008)

• Koinceptry

Opravdu mě mrzí že tu nikdo neřeší že tenhle film od začátku až do konce nedává smysl. Chování manžela je také nesmyslné. Varování: obsahuje spoilery!! Pár nevysvětlených otázek: Proč ten manžel nakonec zabil svoji matku? Proč jsme se nic nedozvěděli o jeho druhé ženě a do konce filmu se na ní zapomnělo? Nebo lepší otázka, proč tam vůbec byla? Proč ten manžel sledoval Adrienne v jejich bytě a choval se tam jako psychopat? Vždyť stačilo prostě vzít ten náhrdelník. Vím že se tyhle prvky u thrilleru očekávají ale když je to bezdůvodný tak to není dobrý. Fingovaná smrt - Manžel si vzal auto a nabral takzvaného stopaře s kterým se předem domluvil aby naboural a předstíral jeho smrt. Sám manžel z auta včas vystoupil. Je to jen teorie, protože jako obvykle nám to tvůrci ve filmu neukázaly. Proč by ale někdo dobrovolně spáchal sebevraždu jen aby si nějaký páprda přilepšil. I kdyby to byl náhodný stopař tak jak by ho přinutil nabourat? Důležitá část filmu kterou nedomysleli. To naneštěstí není ojedinělý případ. KDYŽ SE TO TAK VEZME, TAK JE TO HLAVNÍ PROBLÉM TOHOHLE FILMU. NENÍ DOSTATEČNĚ PROMYŠLENÝ. DALŠÍ PROBLÉM JE ŽE JSME SE TOHO MOC NEDOZVĚDĚLY O HLAVNÍ PŘEDSTAVITELCE ADRIEŇE. VÍME JEN TO ŽE JE TO NĚJAKÁ UMĚLECKÁ HISTORIČKA. TO JE VŠECHNO. TAKY JAKÉ BYLO JEJICH MANŽELSTVÍ PŘEDTÍM NEŽ TO ZAČALO BÝT DIVNÝ JSME SE DOZVĚDĚLI JEN PŘES VELKÉ ČASOVÉ STŘIHY. Prostě moc spěchali na tu "zajímavou" část. JDE MI HLAVNĚ O TO ŽE TO NENÍ PRŮMĚRNÝ THRILLER ALE PODPRŮMĚRNÝ. PŘÍKLAD PRŮMĚRNÉHO THRILLERU JE NECHVALNĚ ZNÁMÁ ASTRONAUTOVA ŽENA. FILM U KTERÉHO HLAVNÍ PROBLÉM BYL ŽE MĚL TUCTOVOU ZÁPLETKU A NEBYL NIČÍM ORIGINÁLNÍ. TENHLE FILM JE NADHODNOCENÝ NA TO JAK NEFUNGUJE A NEDÁVÁ SMYSL. PROTO NEMŮŽU DÁT VÍC NEŽ 1*(8.6.2018)

Viděli jste v tomhle filmu zadeček Goldie Hawn ? Ne, co? Byli jsme podvedeni, protože se na něj začátkem devadesátých letech krásně dívalo. Naoplátku byla taky podvedená Goldie Hawn manželem, co nebyl její manžel. Ovšem to závěrečné dvacitiminutové napětí bylo lepší než mé napětí jestli nakonec ten zadeček přece jen neukáže.(14.3.2007)

Typický thriller z této doby - idylka, disturbing momenty, odhalení, teror, finále, konec. Goldie Hawn hraje překvapivě slušně, ale scénář místy opravdu nedává moc smysl. Z filmu není zřejmé(spoiler), co bylo motivem Johna Hearda dělat to, co dělal - změna identity, fingovaná sebevražda, 3 vraždy, krádež. Slabší 3*(16.12.2018)

Od začátku jsem věděl, že Kevinův tata starej pan McCallister nebude takový super manžel, jak se tváří. Táhlý thriller, napínavé drama a až horrorové scény (to oko ve skříni byl opravdu připosrací moment), to vše tady najdete v kvalitním provedení. Goldie Hawn, či jak se tam bloňďatá nineties cácorka jmenuje, tady předvádí docela kvalitní výkon a ukazuje, że bývala docela kočka. Slušný film na hezký večůr.(6.7.2017)