Nečistá hra

Podlá hra

Foul Play

Komedie / Mysteriózní / Thriller

USA, 1978, 116 min

Dabing redakce převzatých pořadů, v českém znění: Vilma Cibulková, Pavel Trávníček, Jaroslav Vágner, Jiří Novotný a další. Film, ve kterém to Goldie sluší ještě více než v Kaktusovém květu. Výborná, i když zdánlivě nenápadná krimi komedie s výraznými prvky parodie. Nenechte se ošálit, rozhodně se nejedná o mysteriózní thriller. Jakkoliv se pomalu rozjíždí, s prvním tanečním číslem Dudley Moora na velký hit Bee Gees vám na tváři naskočí úsměv, kterého se už do konce nezbavíte. Dobrou letní pohodu ještě podtrhuje skvělý český dabing.(11.7.2011)

Chevy Chase je fakt komik? Do té doby než se objevil, film měl šmrnc. Goldie parádně (ano!) hrála. Potom přibližně v polovině se do hry už pravidelně se zapojil i Chase, a gagy najednou začali být trapný, na silu a podobně. Bohužel, ten film z velké části pokazil on, scénárista, který po té slávě (scénáristické) se dostal i k herectví. 3/5(27.11.2013)

• danecek24

36. Zlatý Glóbus za rok 1978 - nominace (7) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Goldie Hawn, Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Chevy Chase, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Dudley Moore, Nejlepší scénář - Colin Higgins, Nejlepší filmová píseň - "Ready To Take a Chance Again" - Hudba Charles Fox, text Norman Gimbel, Objev roku (herec) - Chevy Chase(28.12.2008)

Upjatá knihovnice Goldie Hawn se náhodně zaplete do boje zločinců o jakýsi mikročip a vyzbrojena jen deštníkem a Chevym Chasem uniká jejich vražedným úkladům... Docela sympatická komedie, jen se možná trochu minula se správnou dobou. Patří k sérii pokusů znovu namíchat kouzelnou formuli úspěšné Šarády a dělá to v okamžiku, kdy už to všechny ostatní přešlo. Filmy jako Arabeska, Masquerade, Caprice, Gambit a Darling Lily nebyly takovými trháky, jak si jejich producenti přáli, a Podlá hra přišla dobrých deset let poté, co se nad tímto krátkodobým trendem zavřela voda. Z nějakých 80% procent je to bláznivá komedie a thrillerově-detektivní prvky spíš paroduje. Podobá se i filmu Stříbrný blesk, k němuž její režisér Colin Higgins napsal scénář. Chevy Chase a Goldie Hawn jsou roztomilý párek, ale ve filmu jsou poměrně zřídka pohromadě. Nejvtipnější mi připadali Dudley Moore jako nešťastný dirigent, který se děsí prozrazení své úchylky, a Burgess Meredith v roli neohroženého domovníka. Mírný nadprůměr. 60%(9.11.2010)

Goldie věru rád nemám a filmy s ní tudíž nevyhledávám. K tomuto kousku jsem se dostal přes filmografii Chevyho Chase a nakonec vůbec nelituji. Zástup pestrobarevně vykreslených postav tu prochází filmem, kterému popis komedie/thriller sedne jako prdel na hrnec. Režisér Higgins si zde s humorem pohrává s klasickými fimovými klišé, takže nezůstaneme ochuzeni ani o zlotřilého albína. A hlavní představitelé? Chase zase nedostal tolik prostoru, jak jsem čekal, hlavní postavou je zde spíše Hawn (která obstarává i většinu komediálních čísel) ... a krabička Marlborek. Králem humoru je zde ovšem perverzní Dudley Moore. Škoda, že zhruba od poloviny filmu tempo vyprávění a kadence vtipů upadá. I přesto je to ale jedna z těch lepších krimikomedií a plně si zasluhuje čtyři hvězdy.(10.9.2009)