poster

Nečistá hra

 • český

  Podlá hra

 • anglický

  Foul Play

Komedie / Mysteriózní / Thriller

USA, 1978, 116 min

 • dopitak
  *****

  Dabing redakce převzatých pořadů, v českém znění: Vilma Cibulková, Pavel Trávníček, Jaroslav Vágner, Jiří Novotný a další. Film, ve kterém to Goldie sluší ještě více než v Kaktusovém květu. Výborná, i když zdánlivě nenápadná krimi komedie s výraznými prvky parodie. Nenechte se ošálit, rozhodně se nejedná o mysteriózní thriller. Jakkoliv se pomalu rozjíždí, s prvním tanečním číslem Dudley Moora na velký hit Bee Gees vám na tváři naskočí úsměv, kterého se už do konce nezbavíte. Dobrou letní pohodu ještě podtrhuje skvělý český dabing.(11.7.2011)

 • Courtemanche
  ***

  Chevy Chase je fakt komik? Do té doby než se objevil, film měl šmrnc. Goldie parádně (ano!) hrála. Potom přibližně v polovině se do hry už pravidelně se zapojil i Chase, a gagy najednou začali být trapný, na silu a podobně. Bohužel, ten film z velké části pokazil on, scénárista, který po té slávě (scénáristické) se dostal i k herectví. 3/5(27.11.2013)

 • danecek24

  36. Zlatý Glóbus za rok 1978 - nominace (7) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Goldie Hawn, Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Chevy Chase, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Dudley Moore, Nejlepší scénář - Colin Higgins, Nejlepší filmová píseň - "Ready To Take a Chance Again" - Hudba Charles Fox, text Norman Gimbel, Objev roku (herec) - Chevy Chase(28.12.2008)

 • Oskar
  ***

  Upjatá knihovnice Goldie Hawn se náhodně zaplete do boje zločinců o jakýsi mikročip a vyzbrojena jen deštníkem a Chevym Chasem uniká jejich vražedným úkladům... Docela sympatická komedie, jen se možná trochu minula se správnou dobou. Patří k sérii pokusů znovu namíchat kouzelnou formuli úspěšné Šarády a dělá to v okamžiku, kdy už to všechny ostatní přešlo. Filmy jako Arabeska, Masquerade, Caprice, Gambit a Darling Lily nebyly takovými trháky, jak si jejich producenti přáli, a Podlá hra přišla dobrých deset let poté, co se nad tímto krátkodobým trendem zavřela voda. Z nějakých 80% procent je to bláznivá komedie a thrillerově-detektivní prvky spíš paroduje. Podobá se i filmu Stříbrný blesk, k němuž její režisér Colin Higgins napsal scénář. Chevy Chase a Goldie Hawn jsou roztomilý párek, ale ve filmu jsou poměrně zřídka pohromadě. Nejvtipnější mi připadali Dudley Moore jako nešťastný dirigent, který se děsí prozrazení své úchylky, a Burgess Meredith v roli neohroženého domovníka. Mírný nadprůměr. 60%(9.11.2010)

 • Javert
  ****

  Goldie věru rád nemám a filmy s ní tudíž nevyhledávám. K tomuto kousku jsem se dostal přes filmografii Chevyho Chase a nakonec vůbec nelituji. Zástup pestrobarevně vykreslených postav tu prochází filmem, kterému popis komedie/thriller sedne jako prdel na hrnec. Režisér Higgins si zde s humorem pohrává s klasickými fimovými klišé, takže nezůstaneme ochuzeni ani o zlotřilého albína. A hlavní představitelé? Chase zase nedostal tolik prostoru, jak jsem čekal, hlavní postavou je zde spíše Hawn (která obstarává i většinu komediálních čísel) ... a krabička Marlborek. Králem humoru je zde ovšem perverzní Dudley Moore. Škoda, že zhruba od poloviny filmu tempo vyprávění a kadence vtipů upadá. I přesto je to ale jedna z těch lepších krimikomedií a plně si zasluhuje čtyři hvězdy.(10.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace