Promiň, jsi ženatý!

Ako ustrážiť dom

Prepáč, si ženatý

Komedie / Romantický

USA, 1992, 97 min

MILUJU MILUJU MILUJU Goldie Hawn a v kombinaci s hereckym kolegou Stevem Martinem nemohl vzniknout lepsi komedialni film nez Promin jsi zenaty. Plno vtipnych situaci je zarukou skvele zabavy a film me bavi i po letech, poustim si ho snad kazdy rok a porad se stejne bavim. Nejlepsi je scena s falesnymi rodici Gwen /Goldie/, která si je najde mezi kamarady bezdomovci. Opravdu doporucuju!(21.8.2018)

"Zmlátil som toho úplne nevinného Maďara!..." S. Martin v žánri, v ktorom mu to šlo vždy najlepšie. Tak narýchlo si ani nespomínam či som ho niekedy videl vo vážnej roli. Táto komédia je z jeho vydarenejších a celkom ma to bavilo. G. Hawn si vedela vymýšľať šialené príbehy a S. Martin sa jednoducho nechytal. Chvíľu mu trvalo kým zistil, že v tomto manželstve bude nutné klamať non-stop...60%.(22.1.2017)

• antin

Velmi podprůměrná komedie. Ne, že by snad do očí bily nějaké výrazné chyby nebo nesmyslnosti, ale za celý film se člověk moc nezasměje. Abčas se někdo dostane do trapné situace, ale nic hrozného na ní není a zvládnul by jí každý z nás. Zápletka je snadno prohlédnutelná asi po dvaceti až třiceti minutách a nic nepřekvapí. Herecké výkony nejsoušpatné, ale za opravdu hnusný dům snů jen 30%.(21.12.2011)

Normálně bych nedal plno, ale tady jsem byl tak nadšen z toho, jak to skončilo, že se to neprovalilo a že lež zůstala lží a proměnila se v "pravdu". Jelikož já mám rád lež, a fandím jí, tak jsem byl potěšen tím, jak mě Frank Oz potěšil. A já ho na oplátku potěším tím, že budu hodnotit plně. Škoda, že mu to nemůžu říct osobně.(11.12.2011)

Když stojí Frank Oz za kamerou a Steve Martin před kamerou, tak snad ani nemůže vzniknout špatnej film. Tohle je sice jenom další z řady komedií o tom, jak se dva nejdřív moc nemusej, ale nakonec mezi nima nějaká ta jiskra přeskočí a končí to romantickym happy endem, ale pobavilo to a 97 minut uteklo jako voda. Steve Martin (pokud hraje v komediích) je taková jistota a Goldie Hawn se svym afektovanym herectvim se do role tentokrát celkem hodila. Jinak ji moc rád nemam. 65%(5.9.2014)

• - Do úlohy Gwen boli zvažované Meg Ryan aj Kim Basinger. Obe herečky rolu odmietli, a tak nakoniec pripadla Goldie Hawn. (m.a.t.o.)

• - Dom, v ktorom sa natáčalo bol postavený v meste Concord, Massachusetts. Hneď po skončení filmovania bol zbúraný. (m.a.t.o.)