Burani ve městě

The Out-of-Towners

New York, New York alebo Sedliaci v meste

Komedie

USA, 1999, 90 min

1) Souhraní Steve Martina a Goldie Hawn je pro mě jedním z vrcholů, jakého lze v americké inteligentní komedii dosáhnout. 2) Ačkoli vím, že se jedná o remake (který jsem neviděl) jsem se (možná právě proto) skvěle bvavil. No a 3) John Cleese nemá při svém tanečku chybu! Ale ten český distribuční název, pánové distributoři, proboha!!!(15.4.2003)

Promiňte, nemohu si pomoci, ale tohle bylo tak vtipné, že prostě nemohu hodnotit jen průměrně. Steve Martin a Goldie Hawn to perfektně rozjíždějí v téhle ztřeštěné komedii, která vtipem přímo čiší a jejíž humor je inteligentní a velmi vtipný. Měl jsem původně v plánu si tenhle film pustit jen jako podkres pro čtení denního tisku, ale výsledek byl takový, že jsem většinu času měl oči na obrazovce, místo na novinových článcích, a po nějaké době jsem noviny úplně odložil, protože jsem se nemohl soustředit plně na film. Tolik mě to bavilo, že to se prostě nedalo číst u toho noviny. Jeden vtípek střídá druhý, Steve Martin prokazuje své nadání pro komické role a Goldie Hawn mu velice zdatně sekunduje. A do toho velice vtipný John Cleese jako manažer hotelu, který si tajně zkouší dámské oblečení hostů v době, když nejsou v pokoji. To byla veliká legrace a Cleese rozhodně dokazuje, že zůstává kvalitním a vtipným komikem i nadále. Po dějové stránce to bylo taktéž velmi vydařené, děj byl rozhodně zajímavý a ani na chvilku film nenudil. A když se k tomu přidají výše zmínění herci, tak mi prostě mé svědomí nedovolí, abych film zařadil do průměru, když jsem se královsky bavil. To ode mne nikdo nemůže čekat, a tak s čistým svědomím dávám této vtipné komedii čtyři hvězdičky.(4.12.2008)

• Boogeyman

Koukám, že se jedná o remake filmu ze sedmdesátých let s Jackem Lemmonem, předpokládám, že ten je o třídu lepší než tahle připitomělá taškařice, která ač přímo nenudí, rozhodně není k smíchu! Steve Martin už ztratil ze svého komediálního talentu hodně, ne však tolik jako Goldie Hawn ze své příjemné milé krásy!(25.7.2008)

Steva Martina som nikdy nemusel. Nemám rád, ked sa John Cleese strápňuje vo filme, hoci v televízii bol za veľkého génia, dokonca aj po skončení Pythónov - Hotýlek. A hoci záležitosti ako réžia alebo kamera boli v pohode - scenár tradične ništ moc - a napriek sympatickej Goldie Hawn musím udeliť iba priemerné hodnotenie. Jedna z mnohých podobných komédií o tom, ako sa výlet do veľkého mesta komplikuje a komplikuje...(7.9.2014)

• George.Camel

Steve Martina nemusím a ani v této komedii mně svým hereckým výrazem vůbec nepřesvědčil. Jedna hvězdička pro Goldie Hown za její půvab a krásu, druhá hvězdička za tanec Johna Cleese, jenž mně opravdu pobavil a který mi připomněl scénu z filmu HVĚZDNÝ PRACH, v němž si v dámských šatech zatančil Rober de Niro. V tom je kus herectví a ne v pitomých šklebech S. Martina. Film je vhodný jako kulisa na sobotní odpoledne. Dámy, aniž byste si popálily prsty, můžete přitom i žehlit.(15.3.2010)

• - Poslední film Josepha Mahera (pan Wellstone). (HappySmile)