poster

Burani ve městě

 • USA

  The Out-of-Towners

 • Slovensko

  New York, New York alebo Sedliaci v meste

Komedie

USA, 1999, 90 min

 • Tosim
  ****

  1) Souhraní Steve Martina a Goldie Hawn je pro mě jedním z vrcholů, jakého lze v americké inteligentní komedii dosáhnout. 2) Ačkoli vím, že se jedná o remake (který jsem neviděl) jsem se (možná právě proto) skvěle bvavil. No a 3) John Cleese nemá při svém tanečku chybu! Ale ten český distribuční název, pánové distributoři, proboha!!!(15.4.2003)

 • freddy
  ****

  Promiňte, nemohu si pomoci, ale tohle bylo tak vtipné, že prostě nemohu hodnotit jen průměrně. Steve Martin a Goldie Hawn to perfektně rozjíždějí v téhle ztřeštěné komedii, která vtipem přímo čiší a jejíž humor je inteligentní a velmi vtipný. Měl jsem původně v plánu si tenhle film pustit jen jako podkres pro čtení denního tisku, ale výsledek byl takový, že jsem většinu času měl oči na obrazovce, místo na novinových článcích, a po nějaké době jsem noviny úplně odložil, protože jsem se nemohl soustředit plně na film. Tolik mě to bavilo, že to se prostě nedalo číst u toho noviny. Jeden vtípek střídá druhý, Steve Martin prokazuje své nadání pro komické role a Goldie Hawn mu velice zdatně sekunduje. A do toho velice vtipný John Cleese jako manažer hotelu, který si tajně zkouší dámské oblečení hostů v době, když nejsou v pokoji. To byla veliká legrace a Cleese rozhodně dokazuje, že zůstává kvalitním a vtipným komikem i nadále. Po dějové stránce to bylo taktéž velmi vydařené, děj byl rozhodně zajímavý a ani na chvilku film nenudil. A když se k tomu přidají výše zmínění herci, tak mi prostě mé svědomí nedovolí, abych film zařadil do průměru, když jsem se královsky bavil. To ode mne nikdo nemůže čekat, a tak s čistým svědomím dávám této vtipné komedii čtyři hvězdičky.(4.12.2008)

 • Boogeyman
  **

  Koukám, že se jedná o remake filmu ze sedmdesátých let s Jackem Lemmonem, předpokládám, že ten je o třídu lepší než tahle připitomělá taškařice, která ač přímo nenudí, rozhodně není k smíchu! Steve Martin už ztratil ze svého komediálního talentu hodně, ne však tolik jako Goldie Hawn ze své příjemné milé krásy!(25.7.2008)

 • unclejack
  ***

  Steva Martina som nikdy nemusel. Nemám rád, ked sa John Cleese strápňuje vo filme, hoci v televízii bol za veľkého génia, dokonca aj po skončení Pythónov - Hotýlek. A hoci záležitosti ako réžia alebo kamera boli v pohode - scenár tradične ništ moc - a napriek sympatickej Goldie Hawn musím udeliť iba priemerné hodnotenie. Jedna z mnohých podobných komédií o tom, ako sa výlet do veľkého mesta komplikuje a komplikuje...(7.9.2014)

 • George.Camel
  **

  Steve Martina nemusím a ani v této komedii mně svým hereckým výrazem vůbec nepřesvědčil. Jedna hvězdička pro Goldie Hown za její půvab a krásu, druhá hvězdička za tanec Johna Cleese, jenž mně opravdu pobavil a který mi připomněl scénu z filmu HVĚZDNÝ PRACH, v němž si v dámských šatech zatančil Rober de Niro. V tom je kus herectví a ne v pitomých šklebech S. Martina. Film je vhodný jako kulisa na sobotní odpoledne. Dámy, aniž byste si popálily prsty, můžete přitom i žehlit.(15.3.2010)

 • - Poslední film Josepha Mahera (pan Wellstone). (HappySmile)