Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rušný den v Ohiu: Manželé Clarkovi se na letišti loučí se synem, který vylétá z rodného hnízda. Mimořádně zdrcená je z toho hlavně Nancy (Goldie Hawn), protože dala kdysi přednost rodině před kariérou a teď nemá představu, co s načatým životem. V podobné situaci je i Henry (Steve Martin), po mnoha letech propuštěný z reklamní agentury. O novou práci se má ucházet v New Yorku a Nancy se rozhodne ho doprovázet. Jenže na letišti se Clarkovým ztratí kufr, přijdou o peníze, a to je teprve začátek. Bude hůř a povadlé manželství bude muset projít těžkou zkouškou... (Oskar)

(více)

Recenze (46)

Tosim 

všechny recenze uživatele

1) Souhraní Steve Martina a Goldie Hawn je pro mě jedním z vrcholů, jakého lze v americké inteligentní komedii dosáhnout. 2) Ačkoli vím, že se jedná o remake (který jsem neviděl) jsem se (možná právě proto) skvěle bvavil. No a 3) John Cleese nemá při svém tanečku chybu! Ale ten český distribuční název, pánové distributoři, proboha!!! ()

Boogeyman 

všechny recenze uživatele

Koukám, že se jedná o remake filmu ze sedmdesátých let s Jackem Lemmonem, předpokládám, že ten je o třídu lepší než tahle připitomělá taškařice, která ač přímo nenudí, rozhodně není k smíchu! Steve Martin už ztratil ze svého komediálního talentu hodně, ne však tolik jako Goldie Hawn ze své příjemné milé krásy! ()

Reklama

kingik odpad!

všechny recenze uživatele

Nelíbí se mně komedie se Stevem Martinem. Kdy už mu konečně někdo řekne, že není vtipný. Horší je, že se do tohoto opus stupidum nechala uvrtat Goldie Hawn, jejíž kvalit je pro tenhle film škoda. Manželé doprovází svého syna do New Yorku, kde se má ucházet o práci, ale jeho rodiče stíhá jeden malér za druhým. Nepřišlo mně to vtipné, protože Martin vždy udělal nějaký výraz ve stylu "tomuhle se divák zasměje", ale nebylo proč. Pochopitelně na jeho film zase nikdo nešel, jak to bývá železným pravidlem ve všem, kde hraje. Pak nechápu, proč dělá herce, když je v podstatě tolik neoblíbený. Ani ty jeho scénáře nestojí za moc, ale tam se alespoň na něho nikdo nemusí dívat. Kdyby udělal nějakou fekál komedii, ale to on, podle svých slov, nemá rád. Obarvi si vlasy, kdo se má na tu tvou šedou palici dívat. Blbost velká jak NY City. 0% ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Úspěch nebo neúspěch této komedie v očích diváka je úzce spojen s tím, zda veterány hovadských komedií osmdesátých let Martina a Hawnovou řadíte mezi své oblíbence nebo naopak. Já jsem ten první případ a zpočátku jsem byl nadšený z jejich opětovného shledání, ale jak vidíte, časem jsem to přehodnotil. Především je to remake komedie Neila Simona s Jackem Lemmonem a ani ta se nepovedla tak, jak bývalo tehdy zvykem. No a nová verze udělala jednu velkou chybu: použila základní princip, ale dialogy a situace jsou zcela nové. Pokusit se přetrumfnout boha americké komedie Neila Simona je pošetilý nápad, zvlášť když to svěříte Marcu Lawrencovi (Slečna Drsňák a jiné) Na druhou stranu - Steve Martin i Goldie Hawnová už jsou poněkud za zenitem a se svou pošramocenou pověstí už asi žádnou díru do plátna neudělají. Tohle je zřejmě jejich nadobro poslední společný film. A protože jako dvojice jsou přece jen lepší než jednotlivě a John Cleese tu hraje hezkou vedlejší roli maniakálního hoteliéra (taky vám to něco připomíná? :-), objektivních 30-40% povyšuju na zcela subjektivních 60% ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Promiňte, nemohu si pomoci, ale tohle bylo tak vtipné, že prostě nemohu hodnotit jen průměrně. Steve Martin a Goldie Hawn to perfektně rozjíždějí v téhle ztřeštěné komedii, která vtipem přímo čiší a jejíž humor je inteligentní a velmi vtipný. Měl jsem původně v plánu si tenhle film pustit jen jako podkres pro čtení denního tisku, ale výsledek byl takový, že jsem většinu času měl oči na obrazovce, místo na novinových článcích, a po nějaké době jsem noviny úplně odložil, protože jsem se nemohl soustředit plně na film. Tolik mě to bavilo, že to se prostě nedalo číst u toho noviny. Jeden vtípek střídá druhý, Steve Martin prokazuje své nadání pro komické role a Goldie Hawn mu velice zdatně sekunduje. A do toho velice vtipný John Cleese jako manažer hotelu, který si tajně zkouší dámské oblečení hostů v době, když nejsou v pokoji. To byla veliká legrace a Cleese rozhodně dokazuje, že zůstává kvalitním a vtipným komikem i nadále. Po dějové stránce to bylo taktéž velmi vydařené, děj byl rozhodně zajímavý a ani na chvilku film nenudil. A když se k tomu přidají výše zmínění herci, tak mi prostě mé svědomí nedovolí, abych film zařadil do průměru, když jsem se královsky bavil. To ode mne nikdo nemůže čekat, a tak s čistým svědomím dávám této vtipné komedii čtyři hvězdičky. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (1)

  • Poslední film Josepha Mahera (pan Wellstone). (HappySmile)

Reklama

Reklama