Anna ze Zelených vršků: Další osudy

(TV film)
  • Kanada Anne of Green Gables: The Sequel (více)
všechny plakáty

Na prelome storočia sa rozhodnú vziať do svojho domu sirotu. Matthew a jeho sestra Marilla sú však tak trocha zmätení z toho, keď im namiesto chlapca pošlú dievčatko. Jej meno je Anne Shirley a hneď v prvých minútach je celkom zreteľne vidieť, že je to dievča s mimoriadnou fantáziou a netradičným pohľadom na svet. Len náhodou sa Marilla rozhodla nechať si Annu v dome, aj keď Annin spôsob myslenia a snívania je Marille a jej pragmaickému mysleniu vzdialený. Netrvá však dlho, kým sa Anna novom prostredí udomácni a kým si Marilla uvedomí, čo Anna do jej života môže priniesť... (oficiální text distributora)

MM_Ramone

Určite nie som cieľovou skupinou pre tento kanadský miniseriál o mladej slečne Anne Shirley. Historický príbeh o tomto usilovnom dievčati so sympatickým pohľadom na svet ma prekvapivo zaujal. Kľudný seriál, ktorý ma dokázal hodiť do pohody. Na to, že sa jedná o televíznu produkciu, tak som bol nadmieru spokojný aj so samotnou filmovou realizáciou. Vyhovujúce extreriéry, výpravy, kostými a dobré herecké obsadenie. Megan Follows v titulnej úlohe bola vynikajúca. *** ()

Lacike

Prve dve serie ma aj po rokoch bavili. Najviac sa mi paci to ako neustale pozitivne naladena Anna vychadza s nejakou nevrlou postavou a postupne ju meni k lepsiemu. V prvej serii takto obmäkcila srdce Marille a v druhej zase starej Harrisovej. Velkym plusom je aj skvely SK dabing. 8/10. ()

vydumnica

Anne of Green Gables je moja srdcovka. Videla som to hádam aj stokrát a nikdy ma to neomrzí. Výborné filmové spracovanie knižnej predlohy, len škoda, že veľa scén sa nakrúcalo v Ontariu a nie na Ostrove Princa Eduarda. Anna ma tak inšpirovala, že som sa tam aj vybrala a je to moje najobľúbenejšie miesto na svete (prežila som tam krásny rok života)! :) Anna zo Zeleného domu je pre mna ten najkrajší film/seriál všetkých čias. Je mi ľúto, že Jonathan Crombie, filmový Gilbert, uz nežije. Všetci herci sú veľmi sympatickí, Marilla a Matej podali perfektné herecké výkony, Gilbert tiež a samotná Megan je úplne ako z knižky Lucy Maud. Dávam 100% 💙 Úžasný príbeh, obsadenie, prostredie, nádhera. Ďakujem za tento film, ze vôbec existuje. Je to balzam na dušu. Ďakujem aj úžasne talentovanej L.M. Montgomery za jej knihu. Pre fanúšikov Anny odporúčam aj seriál Road to Avonlea. :) ()

Paity

Pokračování romantiky v podání Anny ze Zelených vršků. A stejně jako v původním filmu jde zase výhradně o zábavu určenou dívkám. ()

Sofia_Straw

Pokračovanie príbehov o Anne Shirleyovej má svoju dušu rovnako ako prvý diel. Škoda, že rozpočet nepustil sfilmovať osudy hlavnej predstaviteľky podrobnejšie, resp. vernejšie. Krása kanadskej prírody však dokáže zakryť rôzne nedostatky... Knižná predloha je presne to, po čom siahnem, keď potrebujem vypnúť. Rovnako ako tento film. ()

Svadbos

Zriedkavý prípad, keď pokračovanie je rovnako dobré, ako originál. Režisér Sullivan adaptoval príbeh z troch kníh Lucy Maud Montgomery a takto doviedol hlavnú predstaviteľku až k dospelosti: "Anne Of Avonlea", "anne Of The ISland" a "Anne Of Windy Poplars". ()

xoxoxanel

Vo väčšine prípadov platí, že kniha je lepšia ako film. Vo väčšine... okrem Anny. K tomuto filmu nemám jedinú výčitku. Vo ôsmich častiach boli humor, láska, nenávisť, úzkosť, radosť, úspech tak dokonale vykreslené, že tento film pozerám neustále dookola. A stále ho nemám akosi dosť. ()