Anna ze Zelených vršků: Další osudy (TV film)

• Kanada

Anne of Green Gables: The Sequel

Anne of Avonlea

(USA)
  • slovenský

Anna zo zeleného domu II

Drama / Rodinný / Romantický

Kanada / USA / Velká Británie, 1987, 230 min

Pokračovanie príbehov o Anne Shirleyovej má svoju dušu rovnako ako prvý diel. Škoda, že rozpočet nepustil sfilmovať osudy hlavnej predstaviteľky podrobnejšie, resp. vernejšie. Krása kanadskej prírody však dokáže zakryť rôzne nedostatky... Knižná predloha je presne to, po čom siahnem, keď potrebujem vypnúť. Rovnako ako tento film.(14.1.2014)

Pre mna bezchybne. Videla som to uz hadam aj 100 krat a este si to aj pozriem dalsich Xkrat! :) Vyborne filmove spracovanie knihy, len skoda, ze vela scen sa nakrucalo v Ontariu a nie na Ostrove Princa Eduarda. Anna ma tak inspirovala, ze som sa tam aj vybrala a je to moje najoblubenejsie miesto na svete! :) A Anna zo Zeleneho domu je pre mna ten najkrajsi film/serial vsetkych cias. Je mi luto, ze Jonathan Crombie, filmovy Gilbert, uz nezije. Vsetci herci su velmi sympaticki, Marilla a Matej podali perfektne herecke vykony, Gilbert tiez a samotna Megan je uplne ako z knizky Lucy Maud. Davam 100%. Ale potom to volne pokracovanie uz po rokoch sa mi nepacilo...Uzasny pribeh, obsadenie, prostredie, nadhera. Dakujem za tento film, ze vobec existuje...Je to balzam na dusu. Pre fanusikov Anny odporucam aj serial Road to Avonlea. :)(24.6.2017)

Pokračování romantiky v podání Anny ze Zelených vršků. A stejně jako v původním filmu jde zase výhradně o zábavu určenou dívkám.(23.7.2013)

Určite nie som cieľovou skupinou pre tento kanadský miniseriál o mladej slečne Anne Shirley. Historický príbeh o tomto usilovnom dievčati so sympatickým pohľadom na svet ma prekvapivo zaujal. Kľudný seriál, ktorý ma dokázal hodiť do pohody. Na to, že sa jedná o televíznu produkciu, tak som bol nadmieru spokojný aj so samotnou filmovou realizáciou. Vyhovujúce extreriéry, výpravy, kostými a dobré herecké obsadenie. Megan Follows v titulnej úlohe bola vynikajúca. ***(19.5.2009)

Prve dve serie ma aj po rokoch bavili. Najviac sa mi paci to ako neustale pozitivne naladena Anna vychadza s nejakou nevrlou postavou a postupne ju meni k lepsiemu. V prvej serii takto obmäkcila srdce Marille a v druhej zase starej Harrisovej. Velkym plusom je aj skvely SK dabing. 8/10.(9.4.2018)