Pygmalion

Pygmalion

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 1938, 96 min

arogantní profesor lingvistiky se ujme ušmudlané dívky z ulice mluvící hrubým nářečím a vsadí se se svým přítelem, že z ní udělá noblesně mluvící dámu. dá mu to celkem zabrat, nicméně nikoho nepřekvapí, že slaví nakonec úspěch. dívka jest ovšem zklamaná, jelikož pro pány z vyšší společnosti zůstává pouhým předmětem experimentu a ve všem ostatním je jim lhostejná...(26.11.2007)

Shawova hra byla v prvé řadě levicovou sociální kritikou anglické středostavovské společnosti a její filmová adaptace z ní nevytváří nějakou limonádu a zachovává tento akcent, tato filmová adaptace je pro mě zajímavá navíc i tím, že využívá určité prvky ruské montážní školy.(4.4.2016)

• d-fens

ocenenia : MFF Benátky 1938 - Najlepší herec (Leslie Howard)(11.2.2015)

Leslie Howard je vo svojej úlohe absolútne presný. Trochu som mala problém s Wendy Hiller ako Elizou, ale aj ona ma nakoniec presvedčila. Takže jediné negatívum tohto filmu je katastrofálny Freddy, inak tomu prakticky niet čo vytknúť.(16.3.2008)

• Houdini

Oscar 1 : Scénář + 3 nominace: Nejlepší film, Herec HR - Leslie Howard, Herečka HR - Wendy Hiller. . . Mussoliniho pohár - výběr(31.3.2004)