Galadriel

Fantasticky vytvořená atmosféra, skvělá Christina Ricci a výborný černý humor. Má to pár slabých míst, ale zbytek filmu a úžasná stylizace slabší úseky vyvažuje. ()

Tosim

LIDSKÉHO DUCHA NELZE ZABÍT, DOKONCE ANI CIRKULÁRKOU. I když mi morbidní humor moc neříká, tohle jsem si užil. ()

Radyo

Dokonale černý humor, který předvádějí všichni členové povedené rodinky. Raul Julia a Anjelica Huston jsou ve svých postavách naprosto precizní. Tím samozřejmě nechci nijak snižovat úroveň ostatních postav, ty jsou taky skvělé. Já tenhle film zkrátka žeru. ()

Malarkey

Dát dohromady Addamsovic rodinu muselo dát velké úsilí, ale dát dohromady film, který nemá obdoby byl nadlidský výkon a Barry Sonnenfeld to s jeho prvotinou dokázal na výbornou. --- Děti, přišla chůva, jak se říká? - Boj se! ()

T2

Rozpočet $30miliónovTržby USA $113,502,426Tržby Celosvetovo $191,502,426║ Ako nie je to zlé ale nemá to na atmosféru zlatého čierno-bieleho seriálu. /65%/ ()

Djkoma

Hromada morbidního humoru, skvěle obsazené postavy a hromada zábavy. Barry Sonnenfeld ještě v době, kdy dokázal odhadnout strop trapnosti a plně se oddat rodinné zábavě. Těžko věřit, že to je jeho debut a přitom tak skvostné obsazení a skvěle zvládnutá látka. ()

gouryella

Tomuto filmu se naramne podarilo prenest vybornou atmosferu cernobileho puvodniho serialu do podoby celovecerniho vypraveni o opravdu netradicni rodine. ()

Anthony

Krásně stylizované, černý humor je opravdu vtipný a ne jen cynický nebo krutý jako v některých současných filmech. A výborní herci v čele Juliou ()

Radek99

Špička žánru! ... Černočerná komedie jako řemen... Velmi morbidní humor a dokonalá stylizace. Takhle má vypadat černý humor... Hlavně obě Addamsovic děti jsou dokonalé... Co víc může člověk chtít od komedie? ()

Superpero

Raul Julia je totální masakrátor. Jeho mamuška mě odrovnala. Hodně mě bavily ty části vně toho jejich baráku, kde byl hezky vidět konstrast mezi tou ujetou rodinou a "normálním světem" symbolizovaným hip hopem. Film který opravdu ctí tradiční rodinu, ale je při tom hodně zábavný. ()

Tom Riddle

Nádherný černočerný humor plní tenhle film od začátku až do konce, a naprosto skvělá Christina Ricci v roli depresivní Wednesday už snad lepší být nemohla, a o tu pověstnou kapku převyšuje i ostatní úžasné členy Addamsovic rodinky. ()

Dever

Soundtrack Marc Shaiman: 1. Deck The Halls/Main Title ,2. Morning ,3. Seances And Swordfights ,4. Playmates - The Kipper Kids ,5. Family Plotz ,6. The Mooche ,7. Evening ,8. A Party...For Me? ,9. Mamushka - Raul Julia/Christopher Lloyd ,10. Thing Gets Work ,11. Fester Exposed ,12. Teh Rescue ,13. Finale ()

tron

„Páčidlo? Dynamit? Kyanid?! Veď ho máme dosť.“ Tuhá káva. Sonnenfeld bol brutálne dobrou voľbou na pozíciu režiséra celovečernej adaptácie kultového, ale zároveň veľmi svojského čierno-bieleho amerického seriálu s Jackiem Cooganom (chaplinovka Kid) v úlohe choromyseľného strýka Festera. V piatich minútach (ľubovoľných) Sonnenfeldovho trháku sa nachádza aspoň 10 (!) beštiálne originálnych nápadov. Je neuveriteľné, aké wtf okamihy (cestujúci vo vlaku), zvrátenosti (matkovražda, psy určené výlučne na konzumáciu, zrejme hromadná dopravná nehoda s fatálnymi následkami pod vplyvom ukradnutej dopravnej značky), úžasne zvrátené úchylnosti režisérovi prešli (elektrické kreslo, divadelné predstavenie). Dokonca to v dobe premiéry bolo reklamované ako rodinný film!!! Ešte neuveriteľnejšie je, že snímka pri rozumnom rozpočte 30 miliónov na celom svete zarobila 191, takže do dvoch rokov priklusal sequel. Monumentálna audiovizuálna stránka ako od Burtona. Anjelica Huston a Raul Julia sú očarujúci pár, ale aj ostatní sú úžasní (najviac pozornosti priťahuje šialený Christopher Lloyd). Aj herci, ktorí nepodávajú nejak extrémne prepracované herecké výkony (ehm) „aspoň“ geniálne vyzerajú (Lurch, Wednesday, Vec). K tomu asi tona výborných hlášok („Ty si bol švihák, mohol si mať akú si len chcel, živú či mŕtvu.“; „Našli sme ho v Miami, uviazol v sieti na tuniaky.“) a perfektných dialógov („Mal rád zvieratá a deti.“ – „Nič mu neodkázali, Gomez.“), vrátane nepredvídateľného scenáru (zaraďovanie sa do bežnej spoločnosti). Kvôli tejto skvelej rodine som sa svojho času naučil lúskať prstami. Ako pradávny fanúšik som bol spokojný, lebo je tu všetko, čo tu malo byť a to vrátane bratranca It, ktorého nehrá nikto menší, než legendárny John Franklin alias Izák zo série Kukuričné deti. Nedá mi však nepozastaviť sa nad kurióznym zvratom, ktorý vlastne ani neviem, či je idiotský alebo geniálny, ale tak už to niekedy chodí. 99% filmu to vyzerá tak, že v rámci tohto konkrétneho univerza je strýko Fester mŕtvy (alebo nezvestný) a Lloyd nehrá Festera, ale podvodníka, ktorý sa naňho proste podobá. Aby toto všetko bolo absolútne postavené na hlavu pár minút pred záverečnými titulkami a behom hŕstky viet sa dozvieme, že v skutočnosti sa naozaj jednalo o reálneho strýka Festera, ale s amnéziou (!). Inak, čo sa týka Tima Burtona, scenár napísali Larry Wilson (producent Beetlejuicea) a Caroline Thompson (scenáristka Nožnicovorukého Edwarda). Náhoda??? Kino Považan NMnV 1993 ()

Tim Burton se vrací k Addamsovým

Tim Burton se vrací k Addamsovým