Vdova Agnes Brown je prinútená požičať si peniaze od bezcitného úžerníka Mr. Billyh. Svojmu osudu vdova čelí predávaním ovocia a zeleniny v stánku, kde trávi čas so svojou najlepšou kamarátkou Marion, ktorá sa Agnes snaží vždy povzbudiť. Agnes si veľmi želá, aby sa jej život obrátil iným, lepším smerom, často sníva o tom, že získa dostatok peňazí na to, aby sa mohla postaviť na nohy, a veľmi túži zúčastniť sa aj koncertu jej obľúbeného Toma Jonesa. Svoje sny začína realizovať na prvom stretnutí s francúzskym pekárom Pierreom, na ktoré si oblečie nové šaty. Tieto si zakúpila vďaka tomu, že sa jej na ne deti vyzbierali, i keď rodina stále čelí úžerníkovi. Pre Agnes však nie je žiadna prekážka neprekonateľná... (oficiální text distributora)

Rex Mundi

(Tak toto chcem raz vidieť! Kniha je totiž skvelá a plná láskavého humoru. Anjelica Huston ako Agnes môže byť tiež výborná.) -- A videla som. Anjelica Huston bola skvelá, jej parťáčka Marion O'Dwyer tiež. A vlastne všetci. Rovnako ako kniha, i film je takou malou symfóniou obyčajného života, s trochu vážnejšími starosťami ako má dnes väčšina z nás. Najlepšie momenty z knihy zostali zachované, atmosféra tiež... a neviem čo ešte dodať. Je to nádherný film, ale vhodný najmä pre ženy. Bez urážky, ale muži ho ťažko pochopia (viď jedna hviezdička od muža, ktorá aj pri akejkoľvek tolerancii ku vkusu nemá opodstatnenie - 1* patrí filmu zlému po všetkých stránkach, pri Agnes Brownovej každý rozumný človek musí vidieť, že si také nízke hodnotenie nezaslúži). 27.12.2006 ()

Svadbos

Komédia je bohatá čo do atmosféry, s podzápletkou, v ktorej vystupuje aj spevák Tom Jones, ktorý tlačí na pílu až príliš. ()