Ledoví piráti

Vesmírní piráti

The Ice Pirates

Ľadoví piráti

Komedie / Sci-Fi

USA, 1984, 91 min (Alternativní: 94 min)

Béčkový mix všetkého možného, na čo si len spomeniete. Chvíľami béčkové Hviezdne vojny alebo Star Trek, o minútku na to ešte béčkovejší Mad Max, nedotiahnutá paródia na Votrelca a tak ďalej, a tak podobne. Výhoda je v tom, že to správne béčkovo funguje, neberie sa to vôbec vážne a rozuzlenie je na žáner výnimočne vtipné. Keď už stále padá písmeno Bé, tak by som tento film aj v rámci obľúbeného amerického písmenkového hodnotenia aj Béé ohodnotil. Len škoda, že pri tých somároch tu neboli aj kravy. No dobre, tak Béé mínus.(5.9.2018)

Sucharům vstup zakázán. Nedivím se vysokému hodnocení na www.badmovies.org. Tohle je lacinější verze Star Wars, či Star Treku, ze kterých si film utahuje a především si dělá legraci ze sebe samého. Prošpikován nadhledem a sebeshazovačným humorem se v konečném hodnocení po většinu stopáže drží v lehkém nadprůměru, coby příjemná zábava, o čtvrté hvězdě definitivně rozhodla poslední čtvrthodina, kdy se tvůrci utrhnou za řetězu a fenomén časoprostorového paradoxu, s oblibou několikrát použitý třeba v sérii Star Treku, je zde tak doveden ad absurdum, že jsem si s nevěřícím pohledem a pobaveným úsměvem v duchu řekl „Takový úlet se jen tak nevidí.“ A to se cení :o)(7.11.2013)

Rozpočet $9miliónovTržby USA $14,255,801Tržby Celosvetovo $14,787,545(6.8.2009)

Půvabně papundeklově trashová vesmírná Princezna nevěsta se značně svébytným mixem dekadentně dětinského humoru. V mnohém jde o předchůdce Strážců galaxie i Válek hvězd naruby, stejně jako o následovníka Flashe "a-há" Gordona. Prostě od všeho něco, protože co deset minut filmu, to úplně jiný pes i jiná ves; chvíli je to pohádka, chvíli se nahání vesmírný herpes, chvíli se tam promenáduje Mrazík, chvíli je to druhý Mad Max, jindy Star Trek a pak zase Star Wars se vším všudy... Každopádně tedy film, ve kterém je vše. Nelze se divit, že je to v zámoří pro (ne)jednu generaci takový kult a vidět to v raných nácti, tak jsem v sedmém nebi. Takto jsem se alespoň nostalgicky zasnil, jaké by to bývalo bylo vidět v oněch raných nácti. Každopádně dostatečně ze řetězu utržená ptákovina (ostatně pusťte si zdejší trailer, který to představuje velmi trefně), aby byla v té správné náladě zábavná i dnes.(5.1.2016)

A společně si teď předvedeme, jak ukuchtit správný SF komediální film. Základ použijeme z Hvězdných válek (pirát, princezna, jejich vztah, vzhled techniky, týpci v baru a hudba, pouštní planeta, roboti, hloupí a ustrašení roboti, dětinští roboti, spousta dalších věcí), šmrncneme Šíleným Maxem (honička na pouštní planetě), ochutíme Vetřelcem (vesmírný červ), jemně nastrouháme trošku Marry Poppins (chůva), řízneme Sněhurkou (spící princezna), dodáme špetku Loganova útěku (všechny exteriéry a interiéry na planetě jsou původně nepoužité z LÚ), ovoníme Šógunem (vězení), pokapeme Kapitánem Bloodem (piráti, souboje, honičky, ženy) s velkou dávkou nadsázky a parodie (dostalo mě, když při cestě v podprostoru hlavní hrdinka porodila pár hodin po vášnivé noci dítě a do odpoledne z nemluvněte vyrostl statný třicátník, všichni ostatní postupně umírali při souboji na infarkt a stářím začínali senilnět). Nakonec přidáme kýčovitost a barevnost z Flashe Gordona a pohádkovost z Nekonečnýho příběhu. A vzniknou Ledoví Piráti, celkem zábavná parodie s několika obzvlášť dobrými hlody ( - Proč jsi toho robota udělal černýho? - Chtěl jsem, aby byl dokonalej.) Nebýt občas trošku nudnějšího děje a zezačátku příliš bouřlivé hudby, dal bych možná i čtyři. A kdyby Total Recall nenatočili až v roce 1990, řekl bych, že ten bar (vzhled a barmanka) okopírovali z něj.(26.5.2006)

Hodně vydařené, úsměvné..(7.8.2009)

• SeBig

Tak Ice Pirates, mě teda vůbec nebavily. Z prva nechápu jakej kok dělal kostýmy, budoucnost a vesmír a týpci si to tam štrádujou v hadrech a rytiřským brněním z roku raz dva. Masky ušli, Perlmanovi sluší jenom pleška nebo rohy a rudej xicht, hrdinové mě nebavily, "záporáci" ? jak by smet.. jestli to teda vubec byli záporáci. Chvílema jsem to moc nepobíral. Před koncem ten zrychlenej čas jak všichni bojovali a stárli to se mi libilo, ale jinak tenhle film je jenom béčkovej výkřik do tmy.(13.9.2016)

Čo by ste čakali od filmu, ktorý vznikol v tom nádhernom hollywoodskom období plnom hviezdnych vojen, odvážnych archeológov a mimozemských privandrovalcov - či už zlých alebo dobrých.(13.4.2011)

Zabavna sci-fi komedie z osmdesatek. Na zem ji trosku srazi jakasi nekonzistentnost, jak spravne zminuje ve svem komentari kolega DaViD´82, ale zas je tam Mary Crosby... :) Ztrestena osmdesatkova oddychovka pro celou rodinu. 3+(25.1.2016)

• Han22

Ježíš to byla kravina. Ice Pirates jsem dlouho sháněl, pod dojmem z popisu v Encyklopedii Fantastických Filmů jsem měl dojem, že to bude parádní jízda. No, nebyla. Nápad by tu byl, ale u takovýchto béčkových dobrodružných sci-fi záleží na zpracování. Tady to Ice Pirates prohrávají na celé čáře, protože efekty jsou ubohé, příběh nenadchne, vtípky a komické scény jsou trapné i na mě a to je co říct, akční scény jsou naprosto debilní... Nebo můžete brát vážně těžkotonážní a nepohyblivé roboty jak se spolu pokouší mlátit řemdihy a sekyrami za naprosto nezvládnutého střihu? A piráti na vesmírné lodi s meči a se stejnou výzbrojí bojují i hlavní padouši, kteří sice mají blastery, ale jen aby se neřeklo. Cha, stačila by hrstka vojáků nebo Chuck Norris s dvěma kulomety a bylo by po Impériu... No nevím, znám mnoho podobných filmů z 80. let, ale takovou blbost jsem dlouho neviděl.(25.9.2008)

Vesmírná scifi pohádka zřetelně inspirovaná Star Wars. Pokud je vám méně než 10 let, pak by se vám mohla líbit.(5.2.2007)

• Drom

Mé bulvy během uplynulého týdne uzřely několikero prudce kvalitních vykopávek z osmdesátých let, ale tahle patří rozhodně k oněm z nejlepších. Opět příklad výtvoru, kde je naprosto všechno. Ne, skutečně, VŠECHNO. Těžko pohledat scénu, která by nebyla vykrádačka nějakého filmu. Lehce tam tak uvidíte kdeco připomínající filmy jako Star Wars, Star Trek, Dune, Alien, Mad Max... No já si je už všechny nevybavuju, protože to byla fakt kvalitní kravina, natočená podle celkem předvídatelného schématu: každých deset minut ve stylu jednoho vykradenýho filmu. A to všechno a la Space Balls. Každopádně mi ale přišel ten rozpočet trochu vyhozenej z okna. Zpracování, výkony i efekty neyly nic moc a z hudebního doprovodu si vybavím jen tu parodii na hudbu Star Wars. A navíc mi celej film vrtalo v hlavě čím platí za pivo když platidlo je voda. No nic, je to prostě skoro průměrná hovadina, kterou už si asi dneska nikdo normální nepustí, protože, krom všeho ostatního, strašně zestárla.(29.6.2019)

Film, na kterém je strašně vidět, že byl točený s láskou. Excelentní píčovina!(5.10.2015)

• JasonV

Neuveriteľný guláš Hviezdnych vojen, Votrelca a ešte ďalších asi 10 scifi filmov, ktorý nefunguje ako komédia ani ako vážny film.(24.9.2007)

Je to béčko, je to nostalgie. Jw to taková blbost, že je to hezké.(16.3.2009)

Veselá taškařice a úplná blbost, ale zábavné to bylo, to ano. Navíc vidět Anjelicu Huston a Rona Perlmana zamlada je taky fajn.(19.8.2017)

• cyphercz

Pamatuju si, že jako malej jsem byl z tohohle filmu totálně na větvi:) Po zhruba 20 letech jsem si film připomněl a musím říct, že je to strašná kravina, od herců, přes vizuální stránku, dialogy atd. atd.... Jedna hvězda za sem tam povedenej vtip a asi i nostalgii z dětství(11.12.2013)

SCI-FI, EKO, B-MOVIE. Mal som takú neodbytnú myšlienku, na pirátov čo kradnú vodu, ktorá ma dlhé roky nútila hľadať tento film. A nie, a nie prísť na to čo to bol za film. Ako sa ale hovorí, že na internete všetko je (aspoň takéto veci) tak sa to nakoniec podarilo. Nejedná sa o nič svetoborné a ani herecké ako filmárske výkony, nie sú na bohvieakej úrovni. Napriek sa jedná o sympatickú oddychovku, po ktorej neostáva zlá chuť v ústach. Perlmana som skoro nezpoznal a Anjelica jak by smäd.(29.3.2014)

Vymazlenej kousek ze zlatejch 80-tejch! Překvapivě vtipná parodie na kdeco. A Mary Crosby! Ta je sama na 5/5...(24.8.2015)

Hodne stary film s velmi strasnymi triky. Ale musim priznat ze kdyz jsem ho v puberte videl tak se mi libil. Nedavno jsem jej videl znova, film ma klasicky scenar a kdyby tam byly lepsi triky urcite by mel vic pozornosti. Pokud vam tedy nevadi plastikove pistolky z puvodniho startreku klidne se na film podivejte a urcite se pobavite.(28.1.2009)

Najbéčkovitejšie béčko, najklišéovitejšie klišé a najzábavnejšia samoparódia všetkých čias! :D (a stále uveriteľnejšie než Lucasove blbučké príbehy z prvých troch epizód...)(5.9.2016)

<< předchozí 1 2