Ledoví piráti

Vesmírní piráti

The Ice Pirates

Ľadoví piráti

Komedie / Sci-Fi

USA, 1984, 91 min (Alternativní: 94 min)

Béčkový mix všetkého možného, na čo si len spomeniete. Chvíľami béčkové Hviezdne vojny alebo Star Trek, o minútku na to ešte béčkovejší Mad Max, nedotiahnutá paródia na Votrelca a tak ďalej, a tak podobne. Výhoda je v tom, že to správne béčkovo funguje, neberie sa to vôbec vážne a rozuzlenie je na žáner výnimočne vtipné. Keď už stále padá písmeno Bé, tak by som tento film aj v rámci obľúbeného amerického písmenkového hodnotenia aj Béé ohodnotil. Len škoda, že pri tých somároch tu neboli aj kravy. No dobre, tak Béé mínus.(5.9.2018)

Půvabně papundeklově trashová vesmírná Princezna nevěsta se značně svébytným mixem dekadentně dětinského humoru. V mnohém jde o předchůdce Strážců galaxie i Válek hvězd naruby, stejně jako o následovníka Flashe "a-há" Gordona. Prostě od všeho něco, protože co deset minut filmu, to úplně jiný pes i jiná ves; chvíli je to pohádka, chvíli se nahání vesmírný herpes, chvíli se tam promenáduje Mrazík, chvíli je to druhý Mad Max, jindy Star Trek a pak zase Star Wars se vším všudy... Každopádně tedy film, ve kterém je vše. Nelze se divit, že je to v zámoří pro (ne)jednu generaci takový kult a vidět to v raných nácti, tak jsem v sedmém nebi. Takto jsem se alespoň nostalgicky zasnil, jaké by to bývalo bylo vidět v oněch raných nácti. Každopádně dostatečně ze řetězu utržená ptákovina (ostatně pusťte si zdejší trailer, který to představuje velmi trefně), aby byla v té správné náladě zábavná i dnes.(5.1.2016)

• Drom

Mé bulvy během uplynulého týdne uzřely několikero prudce kvalitních vykopávek z osmdesátých let, ale tahle patří rozhodně k oněm z nejlepších. Opět příklad výtvoru, kde je naprosto všechno. Ne, skutečně, VŠECHNO. Těžko pohledat scénu, která by nebyla vykrádačka nějakého filmu. Lehce tam tak uvidíte kdeco připomínající filmy jako Star Wars, Star Trek, Dune, Alien, Mad Max... No já si je už všechny nevybavuju, protože to byla fakt kvalitní kravina, natočená podle celkem předvídatelného schématu: každých deset minut ve stylu jednoho vykradenýho filmu. A to všechno a la Space Balls. Každopádně mi ale přišel ten rozpočet trochu vyhozenej z okna. Zpracování, výkony i efekty neyly nic moc a z hudebního doprovodu si vybavím jen tu parodii na hudbu Star Wars. A navíc mi celej film vrtalo v hlavě čím platí za pivo když platidlo je voda. No nic, je to prostě skoro průměrná hovadina, kterou už si asi dneska nikdo normální nepustí, protože, krom všeho ostatního, strašně zestárla.(29.6.2019)

SCI-FI, EKO, B-MOVIE. Mal som takú neodbytnú myšlienku, na pirátov čo kradnú vodu, ktorá ma dlhé roky nútila hľadať tento film. A nie, a nie prísť na to čo to bol za film. Ako sa ale hovorí, že na internete všetko je (aspoň takéto veci) tak sa to nakoniec podarilo. Nejedná sa o nič svetoborné a ani herecké ako filmárske výkony, nie sú na bohvieakej úrovni. Napriek sa jedná o sympatickú oddychovku, po ktorej neostáva zlá chuť v ústach. Perlmana som skoro nezpoznal a Anjelica jak by smäd.(29.3.2014)

Hodne stary film s velmi strasnymi triky. Ale musim priznat ze kdyz jsem ho v puberte videl tak se mi libil. Nedavno jsem jej videl znova, film ma klasicky scenar a kdyby tam byly lepsi triky urcite by mel vic pozornosti. Pokud vam tedy nevadi plastikove pistolky z puvodniho startreku klidne se na film podivejte a urcite se pobavite.(28.1.2009)