poster

Popelka (TV film)

Pohádka / Muzikál

Československo, 1969, 100 min

 • DanušeGr.
  *****

  Krásná stará česká pohádka., stejně jako Tři oříšky pro Popelku. tato se víc přibližuje k námětu pohádky Boženy Němcové Z těch modernějších se mi líbí jen málokterá. Někdy mi připadá, jako kdyby starší režiséři byli lepší, než většina současných. Z těch současných pohádek se mi líbí pohádky režírované převážně panem Zdeňkem Troškou, snad kromě Z Pekla štěstí, které opravdu vidět už víckrát nemusím.(1.7.2012)

 • Azurka
  ***

  Jsem milovník pohádek, ale kupodivu tento počin mě nechává naprosto chladným, dokonce bych i řekla, že mě mírně otravuje. Absolutně nesnesitelnou je pro mě postava prince v podání J. Štědroně - , nemastný, neslaný, moula bez schopnosti udělat jakékoli rozhodnutí. Nevím jestli to bylo špatně zahráno, nebo ta postava už prostě tak protivná byla, ale kdyby režisér do role prince obsadil Jana Třísku a jeho roli vypravěče dostal J. Štědroň, možná by to vypadalo snesitelněji. Nejvíc se mi líbila Dana Medřická- macecha jak má být. Dost mi vadí i záběry na ty holuby, kteří místo přebírání se zrním doslova cpou. Písničky jsou pěkné, chytlavé, ty po shlédnutí pohádky z hlavy hned tak nevymizí.(22.7.2011)

 • ainny
  *****

  Moje sentimentální záležitost, kterou jsem jako dítě milovala a kouknu se na ni kdykoliv znovu. Třískovo "jen kolovrátku zpívej" se mi v hlavě rozezní vždycky, když někdo něco opakuje pořád dokola ve snaze mě přesvědčit o té své jediné pravdě pravdoucí. Štědroň byl krásný princ a Popelka byla prostě tak maličká, že její střevíček nikdo jiný nemohl obout ani omylem. Paní Medřická a pan Pešek byli ve svých rolích báječní. Nic proti Třem oříškům, ale tahle Popelka je můj šálek ranního čaje a vždycky už ji uvidím svýma dětskýma očima.(22.3.2012)

 • sator
  *****

  Autorem textů písní je Ivo Fischer. Zajímavostí je, že ve zpěvnících případně na stránkách věnovaných hudbě můžete nalézt více slok než zazní ve filmu. Na dotaz v archivu ČT jak k tomu mohlo dojít mi sdělili: Lze předpokládat, že také v případě písně "Popelka" došlo k jevu, se kterým se můžete setkat u mnoha dalších českých děl - filmová skladba se stane oblíbenou a vlivem lidové tvořivosti se k ní přidá ještě několik dalších veršů nebo slov, které se pak šíří dál.(18.3.2012)

 • Deratizer
  ***

  Pohádka jako taková by byla pěkná, ale kazí to pár neduhů, jako je amatérský dabing holoubka (rve to uši), Popelka není žádná uhrančivá krasavice, princ jakbysmet a Popelka ještě k tomu nemá pěvecký talent a taktéž to bije do uší. Novější a nejslavnější verze této pohádky "Tři oříšky pro Popelku" s Trávníčkem a Šafránkovou, to je jiný kafe.(17.12.2016)

 • - V závěru pohádky lze vidět nenápadnou záměnu střevíčku. Sestry Popelky (Eva Hrušková) si zkouší střevíček se světlou podrážkou a malým podpatkem, kdežto když si bere ke zkoušení střevíček Popelka, má vysoký podpatek a černou podrážku. V celém filmu se však objevují tři odlišné střevíčky vydávané za jeden a ten samý. Když princ Mojmír (Jiří Štědroň) odlepuje střevíček ze schodu, zvedá střevíček s brokátovou (třpytivou) podrážkou. (Cucina_Rc)

 • - Herečka Dana Hlaváčová, která ztvárňuje Dorotu, hraje Doru i ve filmu Tři oříšky pro Popelku (1973). (acruj)

 • - Natáčelo se na zámku v Průhonicích, v místním zámeckém parku a přilehlém okolí, konkrétně například na mostě přes Botič pod Průhonickým parkem. (Cucina_Rc)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace