Kryštof a Kristina (TV film)

Pohádka

Česko, 1993, 54 min

• cherita

Pohádka, u které si dost dobře nedokážu představit, že by se mohla líbit dětem. Námět jak ze shakespearovské tragédie, depresivní hudba balancující na hranici poslouchatelnosti a pomalé, utahané tempo. Já osobně jsem coby malé děcko tenhle typ pohádek nesnášela. Plusové body dávám za herce, hlavně Ivan Trojan má můj obdiv za to, že dokáže působit mužně i ve žlutých punčocháčích.(2.9.2014)

Když už se zamilujete na první pohled, je príma, když vám macecha připraví alespoň turnaj, kde svou nepoznanou nastávající alespoň jako muž přemůžete. Nakonec vás pták ochrání před okem a tím osvobodí otce. Trochu to zlehčuji, ale tato průměrná pohádka ničím neoslní. Navíc jsem byl rád, že příšerná hudba, která mě odrazovala od sledování filmu, pak v jeho průběhu už tolik neotravovala.(18.10.2015)

• Elyssea

Typický devadesátkový vizuál. Dramatická hudba a rozmazané záběry na přírodu, pokus o výpravnost. Jenže příběh stojí za starou bačkoru a princezny nevím proč vyfasovaly ošklivé paruky. Nejhorší ovšem je nezáživná ústřední dvojice, kterou s přehledem zastíní Veronika Freimanová. Mírný televizní podprůměr.(11.5.2013)

• honajz

Nemám rád zdlouhavé pohádky, kde trvá třetinu stopáže, než se dozvíme, oč vlastně jde. Mezitím pořád sledujeme let káněte (zpočátku jsem myslel, že jich je víc, ale jasně, po dvaceti minutách už bylo jasno, dokonce i co je zač), do toho hudba s texty jak z pomocné školy, obří vševidoucí oko, za které by se nestyděl James Bond, a jediným pozitivem je Kamila Špráchalová, která jediná hraje přirozeně a dobře se na ni dívá, zvláště když se usmívá, má moc hezké ďolíčky. Trojan hraje jako vždy v podstatě sám sebe - jeho herecký rejstřík mi přijde omezený a stále stejný - a když dělá, ach, jak ho ty kruté souboje na nože znechucují, je to naprosto trapně zahrané.(18.10.2015)

• kocik1

Feministicky laděná pohádka, v níž odvážná princezna jde za svou láskou a taky si ji vybojuje. Co ovšem viděla na bačkorovitém princi, který svou macechu poslouchá jako hodinky a neprojeví ani špetku vlastního názoru, to opravdu nevím. Navíc jsem celou dobu trnula, jestli se nedočkáme i incestu a macecha se nebude chtít za prince vdát. Ten by se tedy pravděpodobně nebránil. Každopádně zbytečná pohádka, jejíž poselství malým chlapečkům je opravdu velmi, velmi sporné.(21.1.2017)