poster

Perly a růže (TV film)

Krátkometrážní / Pohádka

Československo, 1985, 29 min

 • topi80
  ***

  Musím se trošku zastat prince a princezny. Z jejich rozhovoru vyplývá, že se znali od dětství, a tak jejich náklonnost po jednom tanci není nijak překvapující a dohoda o svatbě, zvláště je-li to v zájmu královských dvorů, je pouhou formalitou. Motivu by skutečně slušela delší stopáž a větší rozvedení toho, proč ta růže je přecejenom lepší než perly, ale tato kondenzovaná forma zase dává prostor pro větší přehrávání a figurkovitost, což se na druhou stranu podepsalo na zapamatovatelnosti této pohádky.(6.2.2019)

 • flanker.27
  ***

  Nechápu, proč tu pohádku natlačili na necelou půlhodinu, trochu rozvinout postavy a motivy by neškodilo, zvláště zlé duo by zasloužilo trochu více propracovat, takhle se i dítě může leda divit, proč král nechává hned od počátku macechu a nevlastní dceru tak zacházet s jeho vlastní. Jinak celkem příjemné.(28.7.2015)

 • otík
  ***

  Naprosto jednoduchá a klasická krátká televizní kulisová pohádka o princezně, která ronila perly a uměla vyčarovat růže. To se jí také stalo osudným, když si ji vybral za svou nevěstu princ. Ale samozřejmě dobro zvítězí nad zlem, takže žádného překvapení se zde divák nedočká. Televizní průměr, dnes spíše zastaralý.(30.9.2013)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Perlotvorná Kateřina, která musela mít dost zásadní problém s očima, se nemohla bez problémů ani usmát, protože jí pak z pusy lezly růže a ač růže jsou mojí nejoblíbenější květinou, rozhodně bych si nepřála, aby se mi se svými trny draly jícnem. Zajímalo by mě, proč tak často má ta zlá sestra nějaké naprosto pekelné jméno. Heda - strašné. Opravdu neštěstí, když je člověk už jako dítě pragmatik.(15.9.2013)

 • DearS
  ****

  Kraťounká pohádka - všechny nitky se musí stihnout zamotat a zase rozmotat zhruba během půlhodiny a i v reálném čase příběhu jde všechno rychle, např. princ se seznámí s princeznou, zamiluje se do ní a požádá ji o ruku ani ne během pěti minut (ono zamilovat se do Míšy Kuklové, tehdy ještě „předjasněnkovské“ asi není větší problém). Ale i v takovém fofru a na relativně malém prostoru jsou všechny postavy vykresleny v přesné zkratce. Pro milovníky pohádek taková malá milá jednohubka.(14.7.2004)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace