Příběhy obyčejného šílenství

Wrong Side Up

Komedie / Drama

Česko / Německo / Slovensko, 2005, 100 min

• HoneyBunny

Já ty dvě hvězdičky nedávám proto, že bych byla z Příběhů nějak znechucená. Ve skutečnosti ve mě totiž nezanechaly žádný dojem. Postavy jsou švihlé (ale ne tím sympatickým způsobem) a těžko uvěřitelné, příběh trochu moc plochý a nezajímavý a chladně odvyprávěný. Líbila se mi jen kamera a hudba. A to u mě na tři nestačí. PS: Nemám nic proti slovenskému přízvuku, ale Jana Hlubinská ho má tak silný, že stejně nikdo neuvěří, že je Češka. Tak proč jí nenechat mluvit krásnou slovenštinou místo aby (kolegové Slováci mi odpustí) prznila češtinu? To snad česká postava nemůže mít slovenskou tetu?(9.3.2006)

Úplná hovadina! Ale v dobrom. Tak skvelé gagy som dávno nepočul, myslím, že česká komédia s tragickými prvkami má opäť kam smerovať nielen v podaní napr. Svěrákovcov. Úplne jednoduchý námet, no scenár rozvitý do poslednej kvapky. Trojanova herecká demencia nepotrebuje komentár! 85%.(7.5.2006)

Tak odkud bych začal? Takže od Petra Zelenky jsem neviděl nic.Tento film mně nezaujal a ani neurazil ale na to , že to je komedie, tak to není vůbec vtipné , ovšem scéna kdy si výborný herec Ivan Trojan ( kvůli němu jsem se na tento film podíval ) vezme z letiště tahač nebo vozík , nebo co to bylo , na převáženi beden , aby zjistil jakou to ujede maximální vzdálenost , tak to jsem se smál ale jinak ve filmu není nic moc čemu by jste se mohli zasmát.Film se chvílemi odehrával v příjemném prostředí letiště a byly v něm krásné záběry na letadla , jenže to je tak vše.Jsem rád , že jsem to mohl vidět ale podruhý to vidět nechci.(21.8.2006)

„Vždyť ty jsi mňe normálně zapomněl na pumpě!“ – „Hm, no jo. Jsem se zamyslel.“ Na svete existujú ľudia, ktorí zažívajú celý život bizarné udalosti, nehody, zvraty a náhody rovnako dobré, ako zlé a také, ktoré sa vzpierajú jednoznačnej charakteristike. Približne (aj) o tom je táto tvrdohlavá, svojská tragikomédia, z ktorej je divák rovnako zmrazený, ako sa smeje. Či už na šikovných dialógoch, neuveriteľných zvratoch (finálny „haf haf“ záchvat na verejnosti), nádherne napísaných postavách alebo na hereckých kreáciách (hlavne Miroslav Krobot). Napriek tomu sa priznám, že som bol väčšinu filmového času "vyhodený zo sedla", mnohé scény ma nebavili a niekedy tempo stagnovalo natoľko, že som sa až nudil.(26.1.2009)

Zajímavý film, který pojednává o lidské šílenosti a bláznění. Čeho všeho jsme schopni? Některé chvíle jsou opravdu komické a u jiných se sami nad sebou zamyslíme. Ivan Trojan je ve skvělé kondici a téhle role se zhostil nadmíru dobře. I jeho poblázněný otec odvádí na plátně komický ekvilibrismus :) Jednoznačných 85% za českou perličku.(12.11.2009)

• - Snímek po zaváhaní České televize spoluprodukovala TV NOVA, která měla po úspešném seriálu Pojišťovna štěstí, či další sérii Redakce ve své stáji i Renčův Román pro ženy, natočený podle předlohy Michala Viewegha. (imro)

• - Strihač David Charap a kameraman Miro Gábor spolupracovali se Zelenkou na všech jeho dřívějších filmech. Gábor předtím natáčel americký seriál Duna (2001), který získal Emmy za vizuální efekty. (imro)

• - Příběhy obyčejného šíjenství si Zelenka vybral jako oddychový čas před natáčením nákladné komedie Nejlepší filmy našeho života, která se bude odehrávat v USA a bude plná klasických autorových bizarních postav. (imro)