O ztracené lásce (TV seriál)

Pohádka / Rodinný

Česko, 2002, 9x52 min

Předloha:

Eva Trejtnarová-Hudečková (kniha)

Danica Jurčová, Zlata Adamovská, Jiřina Bohdalová, Vladimír Dlouhý, Zdeněk Dušek, Arnošt Goldflam, Hana Gregorová, Jiří Krejčík, Jiří Langmajer, Svatopluk Skopal, Michał Sieczkowski, Simona Stašová, Agnieszka Wagner, Zuzana Vejvodová, Nikol Štíbrová, Lucie Bílá, Jan Vlasák, Kateřina Brožová, Jana Janěková, Michal Novotný, Alena Sasínová-Polarczyk, Kristýna Frejová, Radoslav Brzobohatý, Michaela Doubravová, Tereza Němcová, Daniel Margolius, Zuzana Norisová, Daniela Šinkorová, Kristina Bastienová-Kloubková, Otakar Brousek st., Martin Sitta, Eva Nosálková-Leinweberová, Apolena Veldová, Michal Przebinda, Ondřej Brousek, Chantal Poullain-Polívková, Zdena Studenková, Anna Cónová, Richard Krajčo, Roman Skamene, Václav Vydra nejml., Stanislav Šárský, Kateřina Kaira Hrachovcová, Tereza Duchková, Sabina Laurinová, Pavel Vacek, Michael Beran, Pavel Nečas, Lenka Šindelářová, Dana Batulková, Norbert Lichý, Vladimír Čapka, Květa Fialová, Milena Dvorská, Jiřina Jirásková, Jaroslava Adamová, Jitka Sedláčková, Vladimír Marek, Sisa Sklovská, Vojtěch Štulc, Jiří Sedláček, Vladislav Georgiev, Pavel Kočí, Kateřina Stryková, Jitka Malíková, Daniela Koutná, Marek Ronec, Dana Poláková, Jana Drgoňová, Pavlína Kafková, Adéla Šeďová, Josef Novák-Wajda, Tomáš Staněk, Miroslav Hruška, Ivan Feller, Nikos Engonidis, Markéta Viktorová, Veronika Týblová, Roman Hajlich, Jiří Krejčí, Petros Alexandridis, Wojciech Sieczkowski, Pavel Dytrt, Daniel Tůma

Tohle jsem v dětstí totálně hltal, přitom je to pomalu můj nejdepresivnější divácký zážitek. Když zavzpomínám na Smrtku v tom děsivém lunaparku, tu postavu Jiřiny Bohdalové, Pavoučici a vůbec, jednu zoufalost za druhou, tolik týrání či smrtí a mizení postav, kdy jsem měl nervy napjaté k prasknutí, nedivím se, že jsem z toho jako dítě míval noční můry.(4.9.2012)

Pohadka ktera vlastne neni ani tak pohadka o tom, ze princove jsou na draka. K tomu behani na treadmill to neni spatne a i me to zaujalo, ale prislo mi to jako takovy divny kockopes. Ty prvni dily byly docela dobre, potom to osvobozovani toho imbecila uz se mi tak nelibilo. Ja mam hodinove serialy rada, neb si to muzu nacpat do telefonu a pak u toho na pokracovani behat, takze mozna to dam za par let znovu, ale nadsenim jsem u toho nesilela.(13.4.2015)

Deprese, nic moc pro děti. Kromě předposledního dílu bych ji rozhodně nezatracoval. Andersen je taky brutus a přitom nádherný. Jsou tam dost silné momenty jako např. smrt statkářky nebo díl s Floxínou, psycho Janek atp. Navíc je ta série takovou nadčasovou parafrází - pár hodných a chytrých lidí, ale spousta závistivců, lhářů a podvodníků. Hodně prospěchářství, nespravedlnost, "honba za pokladem" nebo taky apatie a lidi, o kterých ani nevíte, co si máte myslet (třeba ženská s bodláky v posledním díle nebo komedianti atd.). Někdy je to takový děs, že člověku nejlíp poradí cigoška zalitá ve skle. :) Atypická je i happy endem možná trochu mimo očekávání. Bez povšimnutí by neměla zůstat také hudba Milana Kymličky. Ale samozřejmě tam byly i slabší momenty (např. Brožová v plátové zbroji, rozumberské muzikantské krysy nebo divně obscénní pasáž se songem na kolotoči v 8. díle). Přes to všechno dávám vysoké hodnocení, protože je to zkrátka originál a mimořádnost.(19.4.2009)

Tak tohle je nehorázná blbost, na kterou je někdy těžko se koukat, jaké tam jsou laciné kostýmy a tretky, primitivní scénář a texty písniček a dost nepovedeně surrealistické výjevy. I tak nepamatuju, kdy bych naposled tak bulela jak želva, než u posledního dílu. A to jsem neměla po ruce kapesníčky. Štvalo mě celou dobu, jak sebou Honza nechala slušně řečeno vláčet, že to až možný nebylo, a pak se ještě snažila zachránit takovýho ňoumu a nikdo se jejích činů nevážil, a hlavně jsem čekala, jestli to nakonec všechno dobře dopadne, protože kdyby nedopadlo, tak bych se už fakt naštvala. Za těch posledních probulenejch 5 minut musím dát 4 stárs(20.7.2012)

Tento seriál, ač místy depresivní je pohlazením po duši. To pojetí lásky, která hledá někoho, kdo po ní touží... ta úžasná hudba (chvílemi velmi připomíná Barberovo Adaggio, které tak miluju)... tenhle seriál prostě neřeším a užívám si ho. Snad jen cesta z Krutoslaviny říše zpět je OBČAS přehnaná a natahovaná, ovšem závěr seriálu mě vždycky dostane. Miluji to a kupodivu i manželovi se tento seriál líbí(15.5.2008)

• - Natáčení probíhalo na Kopicově statku v Českém ráji, v městečku Úterý a v Telči. Natáčelo se také ve skanzenu v Přerově nad Labem, Třebízi, na hradě Kost a Pernštejn. (M.B)

• - Jelikož je představitelka Honzy Danica Jurčová Slovenka a v době natáčení seriálu neovládala dobře češtinu, v postsynchronech ji nadabovala Jitka Ježková. Představitelé Pecivála Michal Sieczkowski a Lásky Agnieszka Wagner jsou zase Poláci, a proto je předabovali Saša Rašilov a Veronika Gajerová. (funhouse)