4400 (TV seriál)

The 4400

4400

Sci-Fi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2004 - 2007, 31 h 14 min (Minutáž: 42x43 min)

Joel Gretsch, Jacqueline McKenzie, Jenni Baird, Peter Coyote, Madison Pettis, Richard Kahan, Michael Moriarty, Jody Thompson, Garret Dillahunt, Karina Lombard, Brooke Nevin, Alexia Fast, Pascale Hutton, Erica Cerra, Haili Page, Laura Allen, Reece Thompson, J. August Richards, Summer Glau, Jeffrey Combs, Billy Campbell, Michael Eklund, Alice Krige, Noah Danby, Kathleen Wilhoite, Jared Keeso, Lee Tergesen, Lexa Doig, Karin Konoval, Mark Valley, Daniella Evangelista, Miranda Frigon, Chelah Horsdal, Lisa Sheridan, Brent O'Connor, Penny Johnson Jerald, Lisa Marie Caruk, Mahershala Ali, Keegan Connor Tracy, Christie Laing, Jill Morrison, Maria Luisa Cianni, Megalyn Echikunwoke, Carrie Genzel, Zak Santiago, Jane McGregor, David Eigenberg, Conchita Campbell, Natasha Gregson Wagner, Peter LaCroix, Cameron Bright, Patrick John Flueger, Jake Cherry, Robin Mossley, Sherilyn Fenn, Rob Lee, Robert Picardo, Roger R. Cross, Ali Liebert, Greg Anderson, Raquel Riskin, Carter Jenkins, Kevin Tighe, Neil Hopkins, Reynaldo Rosales, Martin Cummins, Greyston Holt, Tod Fennell, Ben Cotton, Constance Towers, Lindy Booth, Samantha Ferris, Carrie Anne Fleming, Tom McBeath, Terry Chen, Harris Allan, Matthew Kevin Anderson, Kaj-Erik Eriksen, C. Ernst Harth, Colin Lawrence, Michael Rogers, Adrian Holmes, Jesse Hutch, Woody Jeffreys, Jennifer Spence, Colin Cunningham, Mylène Dinh-Robic, Robert Moloney, Richard de Klerk, Sharif Atkins, Olivia Cheng, Jamie Martz, Elizabeth Thai, Erica Carroll, Brian George, Layla Alizada, Peter Benson, Lucia Walters, Brad Kelly, Michael Kopsa, Rob LaBelle, Kevin McNulty, Peter Bryant, Darren E. Scott, Noa Tishby, Monique Ganderton, Todd Giebenhain, Chad Faust, Sean Owen Roberts, Chilton Crane, Teach Grant, Brent Stait, Vincent Gale, Paul Jarrett, Georgia Craig, Link Baker, Sean Marquette, Jason Diablo, Jennifer Gibson, John Maclaren, Barry Nerling, Don MacKay, Garfield Wilson, Mercedes de la Zerda, D. Harlan Cutshall, Gillian Barber, Ted Cole, Cameron McDonald, Patti Allan, Todd Thomson, Colleen Winton, Mark Gibbon, Jonathan Holmes, Ingrid Torrance, Jim Shield, Bill Dow, Scott E. Miller, Rick Dobran, Noah Beggs, Ki Yurij, Kerry Sandomirsky, Gerry Rousseau, Cainan Wiebe, Julian Christopher, Ryan Jefferson Booth, Donna Yamamoto, Rob Hayter, Jaren Brandt Bartlett, Lorena Gale, Shaine Jones, David Bloom, Lori Triolo, Sean Tyson, Bill Marchant, Aaron Craven, Craig March, Derek Green, Daryl Shuttleworth, Carmen Moore, Bill Mondy, Ira Steven Behr, Nneka Croal, Christina Jastrzembska, Tori Anderson, Malcolm Stewart, Deryl Hayes, Manoj Sood, Fred Henderson, Frank Charles Turner, Val Cole, Daniel Bacon, Kirsten Robek, Mark Acheson, Andrew Kavadas, Frank Cassini, Kathleen Duborg, John Moore, Mark Burgess, Leanne Adachi, Randal Edwards, Andrew Airlie, Garwin Sanford, Genevieve Buechner, Fraser Aitcheson, Helen Shaver, Shane Meier, Charles Napier, Kavan Smith, Hiro Kanagawa, Stephen McHattie, Doug Abrahams, Alistair Abell, Sage Brocklebank, Luke Askew, Hill Harper, Beau Starr, Michael Jonsson, Tom Verica, Tippi Hedren, Ian Tracey, Laura Allen (a.z.), Chad Faust (a.z.), Barbara Tyson, Kristina Copeland, Matthew Harrison, David Neale, Kurt Fuller, Brian Dennehy, Paul Belsito, Brennan Elliott, Laura Mennell, Anthony Harrison, Garry Chalk, Tim DeKay, Glenn Morshower, Carly Pope, Noel Johansen, Linda Darlow, Debra McCabe, Tanya Champoux, Rhonda Dent, Curtis Caravaggio, Kathryn Gordon, Candus Churchill, Preston Cook, Bruce Dawson, Judith Maxie, Danielle Kremeniuk, Peter Hanlon, Mark Brandon, Bronwen Smith, Winnie Hung, P.J. Prinsloo, Patrick Keating, Gardiner Millar, Dee Jay Jackson, Brandi Alexander

Celkem povedený seriál. Po dvou sezónách můžu říct, že je dějově občas rozkolísaný, ale po většinu času si udržuje jistou úroveň, která evokuje příslib něčeho ještě lepšího. To se bohužel nedostavuje. Postavy se někdy chovají příliš jednoduše a vzhledem k situacím někdy až nepochopitelně moralizují. Ale i přes tohle jde o kvalitní zábavu pro milovníky žánru. Ode mě 3 a půl *(15.3.2008)

• Playman

Nemám ve zvyku hodnotit seriál po shlédnutí jednoho jediného dílu, v tomhle případě se bude ovšem jednat o výjjimku. Já vim, vyzní to stejně blbě jako když někdo hodnotí Futuramu po shlédnutí jednoho dílu pěti hvězdičkama, jenže já si nemůžu pomoct, protože takovouhle nudu jsem v televizi už hodně dlouho neviděl, a usoudil jsem, že tohle teda ne, ani náhodou. A abyste nekřičeli.. viděl jsem i kus druhého dílu a ten byl ještě horší, který mi znechutil další sledování seriálu. Jsem Sci-Fi nakloněn, ba co víc, jsem jejím příznivcem, ale co jse moc to je moc. Hodnotit odpadem, by bylo moc přísné, proto uděluji jednu hvězdičku. A to je čistě jen z mé velké benevolence.(28.10.2008)

Hodnotím po třech dílech... Pilotní díl slabší... lecco afektované, zbrklé a dělané na efekt. Přesto zaujalo. Další dva regulérní díly se zalíbily. 3 a půl hvězdy prozatím, nicméně chytlavost a zajímavost seriál jistě má, takže jsem opravdu zvědavý, jak tomu bude do budoucna. Snad se příliš nebude tlačit na pilu. Edit: Po první sérii a pilotím dílu druhé série dojem dobrý. Další vývoj mě zajímá a seriál baví.(16.6.2008)

Jsem rád, že můj jubilejní dvoustý komentář vyšel právě na tento výborný seriál, který v současnosti stavím poměrně vysoko nad Heroes, a téměř se v mých očích vyrovnal Lostu. Je sice pravda, že první série zas až taková bomba není, nicméně s přibývajícími díly se kvalita nečekaně zvyšuje, příběh se zajímavě vyvíjí a i epizodní díly jsou moc dobré. Dost lidí si zde stěžuje na nesympatické hlavní postavy, s tím ale musím nesouhlasit. Hlavní dvojici jsem si opravdu oblíbil a odchod (byť často jen krátkodobý) jakékoli jiné důležitější postavy mě nenechal chladným. Pozitivně hodnotím i nejednoznačnost postav, kdy téměř o žádné z nich (až na pár vyjímek) nemůžeme kdykoli v průběhu seriálu s jistotou říct, že je permanentně vyloženě záporná, nebo kladná. Jeffrey Combs v roli Kevina Burkhoffa mě taky potěšil. K dobru musím ještě připočíst absenci (narozdíl od Heroes) patetických a kýčovitých dialogů o předurčenosti, osudu a hrdinství, zde totiž rozhovory na toto téma probíhají uspokojivě "při zemi". Edit po zhlédnutí všech čtyř řad: Naprostá spokojenost. 4400 je jeden z mála seriálů, který má sérii se sérií značně vzrůstající kvalitu - a druhá polovina čtvrté sezóny je pro fanoušky mysteriózních seriálů "must see". Season 1: 75% Season 2: 90% Season 3: 95% Season 4: 100%(7.4.2008)

v zahraničí (konkrétně Bulharsko) to mělo super reklamní "kampaně" ,,Comming soon" a nevěděli jste, co to vůbec je. A když jste se na to podívali, jako první vás v pilotním díle trefila obří koule plná lidí. Příběh to měl semtam zamotaný, ale dobrý. Paranormální síly poslední dobou jedou úplně všude(28.1.2011)

• - Keď producenti uvažovali nad seriálom, tajomstvo, kto uniesol 4400 ľudí malo byť odhalené v piatej sérii. Televízna stanica USA však chcela odvysielať The 4400 iba ako minisériu a chcela aby bola nejako vyjasnená. Preto bolo toto tajomstvo odhalené už v piatej časti seriálu. (ladko)

• - V epizodě S03E08 má jedna ze zbraní zaslepenou hlaveň. (misa1989)

• - Díky tomu, že to byl první významnější seriál po Spielbergových Unesených (v originále "Taken") a také protože zde byli lidé naopak vraceni a ne unášeni, vžil se mezi fanoušky žertovný název "Put Back" (Vráceni). (HappySmile)