4400 (TV seriál)

The 4400

4400

Sci-Fi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2004 - 2007, 31 h 14 min (Minutáž: 42x43 min)

Joel Gretsch, Jacqueline McKenzie, Jenni Baird, Peter Coyote, Madison Pettis, Richard Kahan, Michael Moriarty, Jody Thompson, Garret Dillahunt, Karina Lombard, Brooke Nevin, Alexia Fast, Pascale Hutton, Erica Cerra, Haili Page, Laura Allen, Reece Thompson, J. August Richards, Summer Glau, Jeffrey Combs, Billy Campbell, Michael Eklund, Alice Krige, Noah Danby, Kathleen Wilhoite, Jared Keeso, Lee Tergesen, Lexa Doig, Karin Konoval, Mark Valley, Daniella Evangelista, Miranda Frigon, Chelah Horsdal, Lisa Sheridan, Brent O'Connor, Penny Johnson Jerald, Lisa Marie Caruk, Mahershala Ali, Keegan Connor Tracy, Christie Laing, Jill Morrison, Maria Luisa Cianni, Megalyn Echikunwoke, Carrie Genzel, Zak Santiago, Jane McGregor, David Eigenberg, Conchita Campbell, Natasha Gregson Wagner, Peter LaCroix, Cameron Bright, Patrick John Flueger, Jake Cherry, Robin Mossley, Sherilyn Fenn, Rob Lee, Robert Picardo, Roger R. Cross, Ali Liebert, Greg Anderson, Raquel Riskin, Carter Jenkins, Kevin Tighe, Neil Hopkins, Reynaldo Rosales, Martin Cummins, Greyston Holt, Tod Fennell, Ben Cotton, Constance Towers, Lindy Booth, Samantha Ferris, Carrie Anne Fleming, Tom McBeath, Terry Chen, Harris Allan, Matthew Kevin Anderson, Kaj-Erik Eriksen, C. Ernst Harth, Colin Lawrence, Michael Rogers, Adrian Holmes, Jesse Hutch, Woody Jeffreys, Jennifer Spence, Colin Cunningham, Mylène Dinh-Robic, Robert Moloney, Richard de Klerk, Sharif Atkins, Olivia Cheng, Jamie Martz, Elizabeth Thai, Erica Carroll, Brian George, Layla Alizada, Peter Benson, Lucia Walters, Brad Kelly, Michael Kopsa, Rob LaBelle, Kevin McNulty, Peter Bryant, Darren E. Scott, Noa Tishby, Monique Ganderton, Todd Giebenhain, Chad Faust, Sean Owen Roberts, Chilton Crane, Teach Grant, Brent Stait, Vincent Gale, Paul Jarrett, Georgia Craig, Link Baker, Sean Marquette, Jason Diablo, Jennifer Gibson, John Maclaren, Barry Nerling, Don MacKay, Garfield Wilson, Mercedes de la Zerda, D. Harlan Cutshall, Gillian Barber, Ted Cole, Cameron McDonald, Patti Allan, Todd Thomson, Colleen Winton, Mark Gibbon, Jonathan Holmes, Ingrid Torrance, Jim Shield, Bill Dow, Scott E. Miller, Rick Dobran, Noah Beggs, Ki Yurij, Kerry Sandomirsky, Gerry Rousseau, Cainan Wiebe, Julian Christopher, Ryan Jefferson Booth, Donna Yamamoto, Rob Hayter, Jaren Brandt Bartlett, Lorena Gale, Shaine Jones, David Bloom, Lori Triolo, Sean Tyson, Bill Marchant, Aaron Craven, Craig March, Derek Green, Daryl Shuttleworth, Carmen Moore, Bill Mondy, Ira Steven Behr, Nneka Croal, Christina Jastrzembska, Tori Anderson, Malcolm Stewart, Deryl Hayes, Manoj Sood, Fred Henderson, Frank Charles Turner, Val Cole, Daniel Bacon, Kirsten Robek, Mark Acheson, Andrew Kavadas, Frank Cassini, Kathleen Duborg, John Moore, Mark Burgess, Leanne Adachi, Randal Edwards, Andrew Airlie, Garwin Sanford, Genevieve Buechner, Fraser Aitcheson, Helen Shaver, Shane Meier, Charles Napier, Kavan Smith, Hiro Kanagawa, Stephen McHattie, Doug Abrahams, Alistair Abell, Sage Brocklebank, Luke Askew, Hill Harper, Beau Starr, Michael Jonsson, Tom Verica, Tippi Hedren, Ian Tracey, Laura Allen (a.z.), Chad Faust (a.z.), Barbara Tyson, Kristina Copeland, Matthew Harrison, David Neale, Kurt Fuller, Brian Dennehy, Paul Belsito, Brennan Elliott, Laura Mennell, Anthony Harrison, Garry Chalk, Tim DeKay, Glenn Morshower, Carly Pope, Noel Johansen, Linda Darlow, Debra McCabe, Tanya Champoux, Rhonda Dent, Curtis Caravaggio, Kathryn Gordon, Candus Churchill, Preston Cook, Bruce Dawson, Judith Maxie, Danielle Kremeniuk, Peter Hanlon, Mark Brandon, Bronwen Smith, Winnie Hung
  • shyster

Námět za milión. Bohužel jako většina dnešních seriálá nevyužit a protahován až do nudy. Proč to ti producenti nechápou, že chceme radši kvalitu než nekonečnou řadu. První sézóna, všechno vyřešeno a konec. Ne, že se to bude až tak natahovat, kdy v každém dílu se seznámíme s novým hrdinou, obdařeným neuvěřitelnou schopností. No a když v průběhu 2.řad se nic nového neobjeví a ani nevyřeší a jen nakonec ta malá protivná holka s výrazem ve tváři, do kterého bych mlátil, oznámí, že se všechno změní, že všechno bude jinak, mě ovládlo několik emocí - smích (jak je to všechno trapné a blbé), nenávist (za to co to ti scénáristi vymysleli), zloba (že jsem strávil zbytečný čas nad tímhle seriálem).(1.3.2007)

Tak první série dokouknuta a hodnotím velice pozitivně. Jsem rád, že zelení mužíčci se nekonají a seriál je nasměrován tak, jak si i já sám už dýl dost možná vysvětluju různé "nadpřirozené" jevy..Občas mi vadí klišovité dialogy typu "Dávej na sebe pozor", "Neboj, budu", atd...a taky úvodní píseň (její chválení tady jsem fakt nepochopil, je to typická nudná popová tuctovka, která se k tématice seriálu totálně nehodí), na další série se dost těším. Květen 2008, prozatimná hodnocení 2. série - zatím jsem poměrně zklamán, začíná to dost nudit a padat do průměru.(1.5.2008)

• ilemas

Stejná hovadina jako Hrdinové, spíš ještě horší. To má být sci-fi? Spíš komiks. Kdybych to sledoval jako pohádku snad by to šlo, ale já čekal pořádné sci-fi na úrovni a ne další stupidní neuvěřitelnou blbost. Neuvěřitelná nuda. Sakra lidi, vy nevydíte tu stupiditu, že dávate tak vysoké hodnocení? Mám rád hrozně sci-fi, ale takovou ne.(30.9.2008)

Postarší sci-fi seriál, na němž je patrný zub času a jehož některé scény dnes už vybízejí k pousmání. Přesto velice kladně hodnotím variabilitu jednotlivých epizod (zápletka s Alanou, linie s "The Marked", Isabel, Jordanem Colierem) a nezklouznutí k schématu "ten umí to a ten zas tohle, a všichni dohromady naděláme zkázy dost." Obsazení mi nepříjde zas až tak trestuhodné, Baldwin a Scourisová jsou docela dívatelní, Shawn a Kyle víc než to. Jako výplň prázdninového seriálového vzduchoprázdna nemůže urazit.(23.5.2010)

Šel jsem do toho se skoro nulovým očekáváním a po skončení celého seriálu odcházel neočekávaně dost smutný :( Čím více jsem to sledoval, tím více mně to začlo brát. Celkově se mi 4400 o hodně více líbilo než Hrdinové, kteří se začínají utápět ve své překombinovatelnosti. 4400 lidí se objevilo na Zemi, tvůrci si tak dali podklad pro aspoň 4400 různých dílů s tím, že museli akorát vymýšlet schopnosti:) Zpočátku se toho i drželi ale nakonec se mi líbilo že od toho částečně uspustili a začli se věnovat jednotlivým hlavním postavám a příběhu. První řada byla vcelku taková normální - rozjezdová, shlédnul, vypnul a nějak se nad tím nepozastavoval. Hlavní postavy mi ani nepřišli nějak sympatické a říkal si, že tady udělali tvůrci chybu. Časem jsem se do toho zažral a nemohl odtrhnout :) Hlavní hrdinové zesympatičtěli, Shawn Farrel hrál dokonale, Jordan Collier byl správný "mág", úvodní znělka měla hodně do sebe a závěr seriálu?.... Lepší jsem ještě neviděl! Závěrečné minuty celého seriálu v doprovodu The Pixies (ten song se tam parádně hodil) http://www.youtube.com/watch?v=f0i8d569eb0 (hodnocení za 1. - 4. sérii - konec)(2.1.2009)

• - Naštvaní fandové z webu Savethe4400.com dali na server YouTube.com protestní videa a šéfce televizní stanice už poslali skoro devět tisíc slaných slunečnicových semínek, které ráda žvýká jedna z postav, jen aby se zrušený seriál dostal opět do formy. (Malarkey)

• - Úvodní scéna na začátku každého dílu, která rekapituluje předešlé události, trvá 44 vteřin. (HappySmile)

• - Joel Gretsch (Tom Baldwin) a Jacqueline McKenzie (Diana Skourisová) jsou jediní dva herci, kteří se objevili ve všech 45 dílech. (HappySmile)