Reklama

Reklama

4400

(seriál)
Sci-Fi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2004–2007), 31 h 14 min (Minutáž: 41–84 min)

Hrají:

Joel Gretsch, Jacqueline McKenzie, Jenni Baird, Peter Coyote, Madison Pettis, Richard Kahan, Michael Moriarty, Jody Thompson (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(42)

Obsahy(1)

4400 pojednává o skupině přesně čtyř tisíc čtyř stovek lidí, kteří se objevili 14. srpna poblíž Mount Rainier ve Washingtonu. Tato skupina nemá na první pohled nic společného. Různý věk, různé národnosti, ale přesto mají něco společného. Byli uneseni září bílého světla od roku 1946. Po jejich návratu americká vláda zvlášť pro tuto situaci zřídila úřad National Theat Assessment Command, zvaný NTAC. Navrátilci si nepamatují nic ode dne svého únosu, jsou dezorientováni, ale nepřibyl jim žádný věk.
Těchto 4400 lidí bylo uneseno mimozemšťany, jak si mnozí myslí, ale ve skutečnosti to jsou pozemšťané z budoucnosti, kteří chtějí zabránit katastrofě na Zemi. V budoucnosti je vymyšlena jakási látka s názvem promicin. Tato látka dodává lidem ze 4400 paranormální schopnosti jako telekineze, telepatie, vidění budoucnosti, předtuchy atd. 
Tyto nadpřirozené schopnosti se nelíbí právě NTACu, který se těchto sil ve velké skupině lidí bojí. Postupně se proto snaží naočkovat všechny 4400 inhibitorem, tedy látkou zpomalující reakci promicinu. Na většinu tento inhibitor zabírá. Vedlejším účinkem se pak projeví ztráta imunity, její selhání či oslabení. Na tento stav vědci reagují vakcínou proti inhibitoru, která je vyprodukována z krve Isabelle Tylerové, která inhibitor nedostala. Díky Jordan Collierové a jejímu týmu agentů se tisíce dávek promicinu dostává na veřejnost, k obyčejným lidem, kteří mohou získat schopnosti 4400. (TV Nova)

(více)

Recenze (156)

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Nevyužitý potenciál svázaný naprosto šílenými hlavními představiteli a smutně triviálním dějem, který vychází z poněkud starších, úspěšnějších a kvalitnějších televizních bratříčků (X-Files atd.). Tam kde začíná jít do tuhého dochází scénáristům dech a na scénu nastupuje typicky tristní seriálová dvojka s nulovými vyjadřovacími schopnostmi a iritující schematičností. Ta si libuje v přehnaně patetických gestech, stejně jako „neočekávatelná“ vyústění jednotlivých epizod. Z některých přitom smrdí laciná moralita tak, že to už není hezké. Velká škoda, snad bude druhá série, která má přece jenom větší prostor lepším a dramatičtějším počinem... ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Vzhledem ke třem sériím měla 4400 docela kolísavou kvalitu, ale ne tolik, abych ji neohodnotil 4*. Hlavní postavy se drží svých povah a jen lehce se vyvíjí. Hlavní síla seriálu je v jeho vypočítavosti, která se projeví po 6 dílech, kdy pochopíte kdo vlastně unesl lidi z planety Země. Žádná velká hvězda tu není, ale je to jedině dobře. Postavy dostávají skoro stejný prostor a tak se nevěnujete příliš dlouho jednomu individuu. Bojím se však, že autorům pomalu dochází síla vymýšlet něco nového a 4tá nejpozději pátá bude rozhodně sérií poslední. Velká škoda je v pár scénách z budoucnosti na první pohled opravdu levná výprava a obavy z nějakých počítačových triků. ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Jsem rád, že můj jubilejní dvoustý komentář vyšel právě na tento výborný seriál, který v současnosti stavím poměrně vysoko nad Heroes, a téměř se v mých očích vyrovnal Lostu. Je sice pravda, že první série zas až taková bomba není, nicméně s přibývajícími díly se kvalita nečekaně zvyšuje, příběh se zajímavě vyvíjí a i epizodní díly jsou moc dobré. Dost lidí si zde stěžuje na nesympatické hlavní postavy, s tím ale musím nesouhlasit. Hlavní dvojici jsem si opravdu oblíbil a odchod (byť často jen krátkodobý) jakékoli jiné důležitější postavy mě nenechal chladným. Pozitivně hodnotím i nejednoznačnost postav, kdy téměř o žádné z nich (až na pár vyjímek) nemůžeme kdykoli v průběhu seriálu s jistotou říct, že je permanentně vyloženě záporná, nebo kladná. Jeffrey Combs v roli Kevina Burkhoffa mě taky potěšil. K dobru musím ještě připočíst absenci (narozdíl od Heroes) patetických a kýčovitých dialogů o předurčenosti, osudu a hrdinství, zde totiž rozhovory na toto téma probíhají uspokojivě "při zemi". Edit po zhlédnutí všech čtyř řad: Naprostá spokojenost. 4400 je jeden z mála seriálů, který má sérii se sérií značně vzrůstající kvalitu - a druhá polovina čtvrté sezóny je pro fanoušky mysteriózních seriálů "must see". Season 1: 75% Season 2: 90% Season 3: 95% Season 4: 100% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Ještě jsem neviděl tak zajímavě zpracovaný příběh na téma UFO jako je tento. Ano Akta X toho byly plní ale tady toho je přecijenom trochu víc a 4400 ztracených a znovu nalezených lidí? To by mohlo přidat na hodně dílech. Jen doufám, že se nedočkáme nového Tak jde čas v profesionálním podání dobrých herců, slušného příběhu a hlavně probouzející se Ameriky ze seriálové průměrnosti. :) (7/10) ()

Faye 

všechny recenze uživatele

Žánru sci-fi jsem nikdy nepřišla na chuť (někdo nemá rád komedie a já sci-fi). Takže ho nejen nevyhledávám, ale naopak se mu spíš snažím vyhnout. I u 4400 jsem si říkala, lehce nakouknu, přesvědčím se, že to není nic pro mě a rychle od toho pryč a ..už jsem u druhé série. (Neumím si to vysvětlit jinak, než že se vždycky těším na úvodní píseň “A Place In Time” kterou zpívá Amanda Abizaid). A 2 série dala Úřadu pro národní bezpečnost nejen novou šéfku, ale přidala k záhadám i humor. Agenti Diana Skouris a Tom Baldwin. A vzorek z 4400 navrátilců, každý obdařen nějakou mimořádnou schopností, zpátky ve světě, který je nechce. „To se lidé 4400 unesených tak bojí? Jsme jim moc nablízku, že to nevidíme? -Tohle není strach. To je nenávist ve své čisté podobě.“ Ve vedlejších rolích se objeví i známé tváře z „ER“ Sharif Atkins, Kathleen Wilhoite. Přesto nakonec za 3*, ale jak jsem se přiznala, nemám ráda tenhle žánr. ()

Galerie (132)

Zajímavosti (9)

  • Keď producenti uvažovali nad seriálom, tajomstvo, kto uniesol 4400 ľudí malo byť odhalené v piatej sérii. Televízna stanica USA však chcela odvysielať The 4400 iba ako minisériu a chcela aby bola nejako vyjasnená. Preto bolo toto tajomstvo odhalené už v piatej časti seriálu. (ladko)
  • V epizodě S03E08 má jedna ze zbraní zaslepenou hlaveň. (misa1989)
  • Úvodní scéna na začátku každého dílu, která rekapituluje předešlé události, trvá 44 vteřin. (HappySmile)

Související novinky

Predátoři na lovu Adriena Brodyho

Predátoři na lovu Adriena Brodyho

08.10.2009

Příští měsíc odstartuje Nimród Antal na Havajských ostrovech natáčení Predators (aby se později přesunul do Rodriguezových Troublemaker Studios v texaském Austinu). Byl tedy nejvyšší čas obsadit… (více)

Reklama

Reklama