4400 (TV seriál)

The 4400

4400

Sci-Fi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2004 - 2007, 31 h 14 min (Minutáž: 42x43 min)

Joel Gretsch, Jacqueline McKenzie, Jenni Baird, Peter Coyote, Madison Pettis, Richard Kahan, Michael Moriarty, Jody Thompson, Garret Dillahunt, Karina Lombard, Brooke Nevin, Alexia Fast, Pascale Hutton, Erica Cerra, Haili Page, Laura Allen, Reece Thompson, J. August Richards, Summer Glau, Jeffrey Combs, Billy Campbell, Michael Eklund, Alice Krige, Noah Danby, Kathleen Wilhoite, Jared Keeso, Lee Tergesen, Lexa Doig, Karin Konoval, Mark Valley, Daniella Evangelista, Miranda Frigon, Chelah Horsdal, Lisa Sheridan, Brent O'Connor, Penny Johnson Jerald, Lisa Marie Caruk, Mahershala Ali, Keegan Connor Tracy, Christie Laing, Jill Morrison, Maria Luisa Cianni, Megalyn Echikunwoke, Carrie Genzel, Zak Santiago, Jane McGregor, David Eigenberg, Conchita Campbell, Natasha Gregson Wagner, Peter LaCroix, Cameron Bright, Patrick John Flueger, Jake Cherry, Robin Mossley, Sherilyn Fenn, Rob Lee, Robert Picardo, Roger R. Cross, Ali Liebert, Greg Anderson, Raquel Riskin, Carter Jenkins, Kevin Tighe, Neil Hopkins, Reynaldo Rosales, Martin Cummins, Greyston Holt, Tod Fennell, Ben Cotton, Constance Towers, Lindy Booth, Samantha Ferris, Carrie Anne Fleming, Tom McBeath, Terry Chen, Harris Allan, Matthew Kevin Anderson, Kaj-Erik Eriksen, C. Ernst Harth, Colin Lawrence, Michael Rogers, Adrian Holmes, Jesse Hutch, Woody Jeffreys, Jennifer Spence, Colin Cunningham, Mylène Dinh-Robic, Robert Moloney, Richard de Klerk, Sharif Atkins, Olivia Cheng, Jamie Martz, Elizabeth Thai, Erica Carroll, Brian George, Layla Alizada, Peter Benson, Lucia Walters, Brad Kelly, Michael Kopsa, Rob LaBelle, Kevin McNulty, Peter Bryant, Darren E. Scott, Noa Tishby, Monique Ganderton, Todd Giebenhain, Chad Faust, Sean Owen Roberts, Chilton Crane, Teach Grant, Brent Stait, Vincent Gale, Paul Jarrett, Georgia Craig, Link Baker, Sean Marquette, Jason Diablo, Jennifer Gibson, John Maclaren, Barry Nerling, Don MacKay, Garfield Wilson, Mercedes de la Zerda, D. Harlan Cutshall, Gillian Barber, Ted Cole, Cameron McDonald, Patti Allan, Todd Thomson, Colleen Winton, Mark Gibbon, Jonathan Holmes, Ingrid Torrance, Jim Shield, Bill Dow, Scott E. Miller, Rick Dobran, Noah Beggs, Ki Yurij, Kerry Sandomirsky, Gerry Rousseau, Cainan Wiebe, Julian Christopher, Ryan Jefferson Booth, Donna Yamamoto, Rob Hayter, Jaren Brandt Bartlett, Lorena Gale, Shaine Jones, David Bloom, Lori Triolo, Sean Tyson, Bill Marchant, Aaron Craven, Craig March, Derek Green, Daryl Shuttleworth, Carmen Moore, Bill Mondy, Ira Steven Behr, Nneka Croal, Christina Jastrzembska, Tori Anderson, Malcolm Stewart, Deryl Hayes, Manoj Sood, Fred Henderson, Frank Charles Turner, Val Cole, Daniel Bacon, Kirsten Robek, Mark Acheson, Andrew Kavadas, Frank Cassini, Kathleen Duborg, John Moore, Mark Burgess, Leanne Adachi, Randal Edwards, Andrew Airlie, Garwin Sanford, Genevieve Buechner, Fraser Aitcheson, Helen Shaver, Shane Meier, Charles Napier, Kavan Smith, Hiro Kanagawa, Stephen McHattie, Doug Abrahams, Alistair Abell, Sage Brocklebank, Luke Askew, Hill Harper, Beau Starr, Michael Jonsson, Tom Verica, Tippi Hedren, Ian Tracey, Laura Allen (a.z.), Chad Faust (a.z.), Barbara Tyson, Kristina Copeland, Matthew Harrison, David Neale, Kurt Fuller, Brian Dennehy, Paul Belsito, Brennan Elliott, Laura Mennell, Anthony Harrison, Garry Chalk, Tim DeKay, Glenn Morshower, Carly Pope, Noel Johansen, Linda Darlow, Debra McCabe, Tanya Champoux, Rhonda Dent

Uplnou nahodou se mi dostalo do ruky DVD-R s nicnerikajicim nazvem "The 4400 CZ" na kterem je v XviDu prvnich 6 dilu s ceskym dabingem, stahnute z kanalu CineMAX... A musim se priznat ze jsem je vsechny zchroustal ve dvou dnech! Naprosto me tento serial uchvatil. Nic mene cetl jsem i komentare zde a (snad poprve) si tady dovolim oponovat... Srovnavat tento serial s X-Files je zcela zcestne a absurdni... Zkoro bych to pripodobnil k tomu jako by nekdo srovnaval StarTrek a StarWars, coz je rovnez nesmysl... Herecke obsazeni i vykony jsou na serial vic nez slusne. A presto ze jsem v techto zanrech jako doma, urcite jsem "nevedel" jak jednotlive epizody vyusti... Pokud dotycny ano, pak pred nim smekam... Mistni agent Fox Mulder neni Duchovny (coz mozna vubec neni na skodu), ale hlavni rozdil je v tom ze se nesnazi za kazdou cenu najit "zeleneho muzicka", ale jde mu o zcela neco jineho... Na druhou stranu je zrejme ze podobny serial po vsech smerech uz dneska asi originalni byt nemuze, ale presto se mu to docela dari. A uvodni pisen (jak tady rovnez nekdo psal) je skutene paradni... Jsem docela zvedav jestli se mi dostanou do ruky i dalsi dily - protoze nase kabelovka CineMAX nenabizi, mohu jen doufat...(22.5.2006)

• Ydrosten

Houpačkovému efektu dobrých a špatných dílů, se nevyhne asi žádný seriál. Tady na tom mě opět sralo to že pořád nikdo neřešil odkud se ti ztracení a znovunalezení vrátily a co s nimi bylo. Shlédnuto opravdu jen asi 11 dílů, po kterých mě přestala zajímat jakákoliv dějová linka kteréhokoliv aktéra. Nezajímavé a nezáživné.(2.6.2013)

S rozjezdovymi dily se z originalniho sci-fi pribehu o zmizelych lidech, kteri se necekane po hromade vrati na jedno misto a absolutne netusi, co s nimi v dobe mimo nasi realitu delo, stava nedomyslena serie vykounstruovanych pribehu bez predem naplanovaneho prubehu ztracejich jakykoliv smrnc z dobre rozjeteho zacatku. Prvni sezona: 55%(31.10.2010)

Neobyčejný nápad v neobyčejném seriálu. 4400 navrátilců je obdařených zázračnými schopnostmi a vůbec netuší,co se jim přihodilo. Vynikající počáteční idea, která ale není úplně dotažena k dokonalosti a postupně zahazuje veškerý potenciál. Každopádně i tak se mi líbila atmosféra, to jak kdo zacházel se svými "superschopnostmi", postava Shawna a Maiy nebo úvodní znělka.(10.12.2011)

• shyster

Námět za milión. Bohužel jako většina dnešních seriálá nevyužit a protahován až do nudy. Proč to ti producenti nechápou, že chceme radši kvalitu než nekonečnou řadu. První sézóna, všechno vyřešeno a konec. Ne, že se to bude až tak natahovat, kdy v každém dílu se seznámíme s novým hrdinou, obdařeným neuvěřitelnou schopností. No a když v průběhu 2.řad se nic nového neobjeví a ani nevyřeší a jen nakonec ta malá protivná holka s výrazem ve tváři, do kterého bych mlátil, oznámí, že se všechno změní, že všechno bude jinak, mě ovládlo několik emocí - smích (jak je to všechno trapné a blbé), nenávist (za to co to ti scénáristi vymysleli), zloba (že jsem strávil zbytečný čas nad tímhle seriálem).(1.3.2007)

• - Úvodní scéna na začátku každého dílu, která rekapituluje předešlé události, trvá 44 vteřin. (HappySmile)

• - Keď producenti uvažovali nad seriálom, tajomstvo, kto uniesol 4400 ľudí malo byť odhalené v piatej sérii. Televízna stanica USA však chcela odvysielať The 4400 iba ako minisériu a chcela aby bola nejako vyjasnená. Preto bolo toto tajomstvo odhalené už v piatej časti seriálu. (ladko)

• - V epizodě S03E08 má jedna ze zbraní zaslepenou hlaveň. (misa1989)