4400 (TV seriál)

The 4400

4400

Sci-Fi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2004–2007, 31 h 14 min (Minutáž: 41–84 min)

Joel Gretsch, Jacqueline McKenzie, Jenni Baird, Peter Coyote, Madison Pettis, Richard Kahan, Michael Moriarty, Jody Thompson, Garret Dillahunt, Karina Lombard, Brooke Nevin, Alexia Fast, Pascale Hutton, Erica Cerra, Haili Page, Laura Allen, Reece Thompson, J. August Richards, Summer Glau, Jeffrey Combs, Billy Campbell, Michael Eklund, Alice Krige, Noah Dalton Danby, Kathleen Wilhoite, Jared Keeso, Lee Tergesen, Lexa Doig, Karin Konoval, Mark Valley, Daniella Evangelista, Miranda Frigon, Chelah Horsdal, Lisa Sheridan, Brent O'Connor, Penny Johnson Jerald, Lisa Marie Caruk, Mahershala Ali, Keegan Connor Tracy, Christie Laing, Jill Morrison, Maria Luisa Cianni, Megalyn Echikunwoke, Carrie Genzel, Zak Santiago, Jane McGregor, David Eigenberg, Conchita Campbell, Natasha Gregson Wagner, Peter LaCroix, Cameron Bright, Patrick John Flueger, Jake Cherry, Robin Mossley, Sherilyn Fenn, Rob Lee, Robert Picardo, Roger Cross, Ali Liebert, Greg Anderson, Raquel Riskin, Carter Jenkins, Kevin Tighe, Neil Hopkins, Reynaldo Rosales, Martin Cummins, Greyston Holt, Tod Fennell, Ben Cotton, Constance Towers, Lindy Booth, Samantha Ferris, Carrie Anne Fleming, Tom McBeath, Terry Chen, Harris Allan, Matthew Kevin Anderson, Kaj-Erik Eriksen, C. Ernst Harth, Colin Lawrence, Michael Rogers, Adrian Holmes, Jesse Hutch, Woody Jeffreys, Jennifer Spence, Colin Cunningham, Mylène Dinh-Robic, Robert Moloney, Richard de Klerk, Sharif Atkins, Olivia Cheng, Jamie Martz, Elizabeth Thai, Erica Carroll, Brian George, Layla Alizada, Peter Benson, Lucia Walters, Brad Kelly, Michael Kopsa, Rob LaBelle, Kevin McNulty, Peter Bryant, Darren E. Scott, Noa Tishby, Monique Ganderton, Todd Giebenhain, Chad Faust, Sean Owen Roberts, Chilton Crane, Teach Grant, Brent Stait, Vincent Gale, Paul Jarrett, Georgia Craig, Link Baker, Sean Marquette, Jason Diablo, Jennifer Gibson, John Maclaren, Barry Nerling, Don MacKay, Garfield Wilson, Mercedes de la Zerda, D. Harlan Cutshall, Gillian Barber, Ted Cole, Cameron McDonald, Patti Allan, Todd Thomson, Colleen Winton, Mark Gibbon, Jonathan Holmes, Ingrid Torrance, Jim Shield, Bill Dow, Scott E. Miller, Rick Dobran, Noah Beggs, Ki Yurij, Kerry Sandomirsky, Gerry Rousseau, Cainan Wiebe, Julian Christopher, Ryan Jefferson Booth, Donna Yamamoto, Rob Hayter, Jaren Brandt Bartlett, Lorena Gale, Shaine Jones, David Bloom, Lori Triolo, Sean Tyson, Bill Marchant, Aaron Craven, Craig March, Derek Green, Daryl Shuttleworth, Carmen Moore, Bill Mondy, Ira Steven Behr, Nneka Croal, Christina Jastrzembska, Tori Anderson, Malcolm Stewart, Deryl Hayes, Manoj Sood, Fred Henderson, Frank Charles Turner, Val Cole, Daniel Bacon, Kirsten Robek, Mark Acheson, Andrew Kavadas, Frank Cassini, Kathleen Duborg, John Moore, Mark Burgess, Leanne Adachi, Randal Edwards, Andrew Airlie, Garwin Sanford, Genevieve Buechner, Fraser Aitcheson, Helen Shaver, Shane Meier, Charles Napier, Kavan Smith, Hiro Kanagawa, Stephen McHattie, Doug Abrahams, Alistair Abell, Sage Brocklebank, Luke Askew, Hill Harper, Beau Starr, Michael Jonsson, Tom Verica, Tippi Hedren, Ian Tracey, Laura Allen (a.z.), Chad Faust (a.z.), Barbara Tyson, Kristina Copeland, Matthew Harrison, David Neale, Kurt Fuller, Brian Dennehy, Paul Belsito, Brennan Elliott, Laura Mennell, Anthony Harrison, Garry Chalk, Tim DeKay, Glenn Morshower, Carly Pope, Noel Johansen, Linda Darlow, Debra McCabe, Tanya Champoux, Rhonda Dent, Curtis Caravaggio, Kathryn Gordon, Candus Churchill, Preston Cook, Bruce Dawson, Judith Maxie, Danielle Kremeniuk, Peter Hanlon, Mark Brandon, Bronwen Smith, Winnie Hung, P.J. Prinsloo, Patrick Keating, Gardiner Millar, Dee Jay Jackson, Brandi Alexander, Glen Gould, John Destry, Graeme Duffy, John Prowse, Khaira Ledeyo, Kurt Evans, Chris Nowland, Maureen Thomas

Popri neskoršie natočených Heroes pôsobí 4400 ako jeho chudobnejší bratranec, je to však len zdanie spôsobené komornejším poňatím tématiky. I napriek tomu - a možno aj vďaka tomu - ide o pozoruhodnú záležitosť, kde o originalitu nie je núdza. Veľmi dobrý seriál, ktorý počnúc druhou sériou začne naberať správne obrátky a kde predvídať, čo sa stane v ďalšom dieli je takmer nemožné. Vďaka za krásne 4 sezóny a hoci je záver poslednej viacmenej dokonalý, mierne pootvorené vrátka k prípadnému filmu stále ostávajú a nebolo by zlé, ak by to niekto využil.(16.3.2007)

4400 je ten typ seriálu, na které se kvůli upoutávkám velice těšíte, stejně tak se podíváte na pilot a řeknete si, super, na to budu koukat. A skutečně, prvních pár dílů vás ještě upoutá, ale postupem času zjiťujete, že kouzlo výrazně upadá a spíše si všímáte toho, jestli máte v obýváku uklizeno, co si dáte ještě k jídlu nebo k pití. Prostě tohle je 4400.(3.10.2012)

Kdo chce velmi kvalitiní záležitost musí "přetrpět" uvodní sérii, která se odebírá nesmyslností, jako většina seriálů, které nám do následujícího dílu nenechají nic a s další epizodou začíná nová linie. Ovšem, trpělivost přináši růže a u navrátilců je to tutovka. Po 20.díle se lámou ledy a tvůrci ukazují, jak celé vyvíjení postav mají promyšlené do sebemenšího detailů. Vedlejší dějové linie přestávají být vedlejší a skvěle se zapojují do hlavního příběhu. S hereckými výkony nemám sebemenší problém a Tom Baldwin alias Joel Gretsch je můj další favorit. Konec světa zkrátka nemusí být zničením všeho živého. Ještě ted, týden po doukání poslední série, hodně přemýšlím a to jsem zezačátku tomu moc nevěřil. Ted jsem velký fanda, ikdyž nehodnotím za plný počet.(12.6.2011)

Nevyužitý potenciál svázaný naprosto šílenými hlavními představiteli a smutně triviálním dějem, který vychází z poněkud starších, úspěšnějších a kvalitnějších televizních bratříčků (X-Files atd.). Tam kde začíná jít do tuhého dochází scénáristům dech a na scénu nastupuje typicky tristní seriálová dvojka s nulovými vyjadřovacími schopnostmi a iritující schematičností. Ta si libuje v přehnaně patetických gestech, stejně jako „neočekávatelná“ vyústění jednotlivých epizod. Z některých přitom smrdí laciná moralita tak, že to už není hezké. Velká škoda, snad bude druhá série, která má přece jenom větší prostor lepším a dramatičtějším počinem...(12.11.2005)

Tak jsem vydržel s komentářem až do posledního dílu a dobře jsem udělal. Musím se přiznat, že jsem měl trochu strach po přečtení některých komentářů o otevřených koncích, že budu po posledním dílu stejně naštvanej jako u Invaze, ale to se nestalo. Za mě velká spokojenost a seriál jako celek od začátku až do konce beru jako poměrně jasně uzavřenej a nebojím se domyslet si další vývoj. Ačkoliv bylo v seriálu hodně mně protivných postav, byly to vesměs menší role a překvapivě nebyl žádnej díl, kterej by mě vyloženě nudil nebo otrávil. 4400 je sice plný originálních nápadů a velké možnosti pohrát si se schopnostmi, ale napětí moc přítomno není a většina situací je docela předvídatelných, což mi ale nevadilo. Pořád jsem čekal, kdy začne nějaká pořádná akce, která přeroste dění většiny dílů, ale bohužel se tak nestalo, což mě trochu zklamalo. Nicméně za 44 dílů povětšinou nadprůměrný zábavy nemůžu jinak než za 4.(28.2.2014)

• - Tvůrci kvůli propagaci seriálu zakoupili od různých agentur sady fotek, na nichž byli lidé všech kultur a věkových kategorií. Ty potom ukazovali jako další ze 4400 zmizelých. Tento postup použili proto, aby nemuseli platit tolika hercům za jajich fotky k reklamním účelům. (HappySmile)

• - Keď producenti uvažovali nad seriálom, tajomstvo, kto uniesol 4400 ľudí malo byť odhalené v piatej sérii. Televízna stanica USA však chcela odvysielať The 4400 iba ako minisériu a chcela aby bola nejako vyjasnená. Preto bolo toto tajomstvo odhalené už v piatej časti seriálu. (ladko)

• - Naštvaní fandové z webu Savethe4400.com dali na server YouTube.com protestní videa a šéfce televizní stanice už poslali skoro devět tisíc slaných slunečnicových semínek, které ráda žvýká jedna z postav, jen aby se zrušený seriál dostal opět do formy. (Malarkey)