Vo Brikitě (TV film)

Československo, 1977, 36 min

Libuše Koutná

Otmar Mácha
  • IvonaK

Jednu hvězdičku dávám pouze za ilustrované prostředí a za neodolatelný hlas Vladimíra Hrubého který nadaboval kohouta. Jinak obsahově bohužel nepřirozená slátanina. Tatínkova holčička byla rozmazlená, hubatá a líná a k chudému mládenci se zachovala dost hrubým způsobem. Ale on byl tak dobrá duše že si na tu hlavu nechal kálet a nakonec ji zachrání před namyšleným princem podobné povahy jako ona. No, a naráz se ona bleskurychle polepší a už nemá na válení se v posteli a na zlé chování ani pomyšlení. Tak jo no...(22.6.2018)

Václav Voska jak ho neznáme.(27.5.2014)

Pohádka je barevná (pokud by někdo soudil dle galerie, že černobílá).(22.5.2011)

Pohádka je moc pěkná -pro mě až teď :D Jako malá jsem nesnášela to nářečí :-D(12.2.2012)

Další z ranku nesnesitelných napravených princezen, tentokrát ještě v nářečí. Král Voska je příjemný tatík, Jandák byl zamlada správný venkovský chasník (taky to není jeho jediná pohádka v nářečí) a rozmazlená princezna Medvecká je neskutečně roztomilá.(27.11.2017)

• - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1973 v režii Karla Weinlicha i rozhlasová pohádka „Princezna Brikita“. (Miggi90)