Vo Brikitě

(TV film)

O hezkou Brikitu má zájem šikovný a hezký mládenec ze vsi. Ale ta čeká na prince. Dočká se! Princ Dalamánek je však tlustý a myslí jenom na jídlo. A princ Gracián? Ten je zase líný a myslí jen na parádu. Když se královští nápadníci dozvědí, že dům je zadlužen a princezna nedostane žádné věno, opustí ji. Princezna si teď vezme ráda za muže chudého, ale chytrého mládence. (oficiální text distributora)

Jezinka.Jezinka

Další z ranku nesnesitelných napravených princezen, tentokrát ještě v nářečí. Král Voska je příjemný tatík, Jandák byl zamlada správný venkovský chasník (taky to není jeho jediná pohádka v nářečí) a rozmazlená princezna Medvecká je neskutečně roztomilá. ()

roswelll

Velice vtipná a pohodová pohádka. Václav Voska mě příjemně překvapil a myslím, že všichni herci včetně paní Medvecké, zvládli chodské nářečí na jedničku. ()

IvonaK

Jednu hvězdičku dávám pouze za ilustrované prostředí a za neodolatelný hlas Vladimíra Hrubého který nadaboval kohouta. Jinak obsahově bohužel nepřirozená slátanina. Tatínkova holčička byla rozmazlená, hubatá a líná a k chudému mládenci se zachovala dost hrubým způsobem. Ale on byl tak dobrá duše že si na tu hlavu nechal kálet a nakonec ji zachrání před namyšleným princem podobné povahy jako ona. No, a naráz se ona bleskurychle polepší a už nemá na válení se v posteli a na zlé chování ani pomyšlení. Tak jo no... ()

• Podle stejného scénáře vznikla v roce 1973 v režii Karla Weinlicha i rozhlasová pohádka „Princezna Brikita“. (Miggi90)