poster

Vo Brikitě (TV film)

Pohádka / Komedie

Československo, 1977, 36 min

Režie:

Libuše Koutná

Hudba:

Otmar Mácha
(další profese)
 • IvonaK
  *

  Jednu hvězdičku dávám pouze za ilustrované prostředí a za neodolatelný hlas Vladimíra Hrubého který nadaboval kohouta. Jinak obsahově bohužel nepřirozená slátanina. Tatínkova holčička byla rozmazlená, hubatá a líná a k chudému mládenci se zachovala dost hrubým způsobem. Ale on byl tak dobrá duše že si na tu hlavu nechal kálet a nakonec ji zachrání před namyšleným princem podobné povahy jako ona. No, a naráz se ona bleskurychle polepší a už nemá na válení se v posteli a na zlé chování ani pomyšlení. Tak jo no...(22.6.2018)

 • veronikav
  ***

  Pohádka je moc pěkná -pro mě až teď :D Jako malá jsem nesnášela to nářečí :-D(12.2.2012)

 • roswelll
  *****

  Velice vtipná a pohodová pohádka. Václav Voska mě příjemně překvapil a myslím, že všichni herci včetně paní Medvecké, zvládli chodské nářečí na jedničku.(22.6.2018)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Další z ranku nesnesitelných napravených princezen, tentokrát ještě v nářečí. Král Voska je příjemný tatík, Jandák byl zamlada správný venkovský chasník (taky to není jeho jediná pohádka v nářečí) a rozmazlená princezna Medvecká je neskutečně roztomilá.(27.11.2017)

 • Mariin
  ****

  Pohádka je barevná (pokud by někdo soudil dle galerie, že černobílá).(22.5.2011)

 • - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1973 v režii Karla Weinlicha i rozhlasová pohádka „Princezna Brikita“. (Miggi90)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace