Riddick: Temná hrozba

USA, 2004, 30 min

Peter Chung

Brett Matthews

Ken Solomon

4 lebo som sa bavil najlepšie z celej "trilógie". Dej je rovnako pramočiary ako prvý film, snaží sa však trochu viac rozvinúť riddickovské univerzum (čo sa mu slušne darí - mýtológia, diktátorská atmosféra). Najnamakanejšie Riddickove akcie - hlavne živočíšne finále. A "zrodil" sa tu jeden z najcharizmatickejších záporakov vsetkých čias (ved preto naháňa Riddicka aj v "trojke"). Približne rovnako slušný je aj animák VAN HELSING: LONDÝNSKA MISIA...(18.4.2005)

• Utnapishtim

Kratičký epizodní snímek, zachycujíc události mezi Černočernou tmou a Kronikou temna. Příběh je sám o sobě prostoduchý a snadno předvídatelný, osobně mi však nejvíce vadila výtvarná stránka. Kubisticky zdeformované pseudo-anime se k Riddickovi vážně moc nehodí. Na zabití půlhodiny ucházející, jinak ale není moc o co stát.(15.10.2011)

Tak tohle byla mimořádně kvalitní, animovaná jednohubka mezi Černočernou tmou a Kronikou temna. Riddicka začínám pro sebe objevovat teprve teď a jsem nadšená. Efektní fantazie, doprovázena temnou hudbou. Ta byla ale hodně dobrá! Trochu se mi do toho nechtělo. Připomínalo mi to anime, ale nelituji, naopak. Tu půlhoďku jsem si jednoznačně užila.(20.4.2016)

Jedná se o celkem dobrý příběh, který je určen především těm, kteří mají rádi Riddicka a jeho svět. Příběh sem zapadá a dokresluje nějaké nejasnosti, ale nejedná se o nic zásadního, co by přinášelo něco zásadního z hlediska vypravěčského anebo vizuálního. Navíc se mi stalo, že jsem u filmu usínal, což v případě třicetiminutového kraťasu zase není až tak dobrá vizitka. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/09/riddick-temna-hrozba-kratky-film-2004-50.html(15.9.2013)

Animace typicky americká - takže děs, dabing americký - takže bída, příběh...promiň Vine...hrůza. Úplně z jinýho kousku alternativního vesmíru Riddicka ;-) Ale když se na to člověk dívá, aniž by znal Riddicka, tak typická uhozenost kreslených obrázků, jakoby to kreslili učni. Říct o tom, že je to anime, Japonci by se obraceli v hrobech...(6.4.2016)

• - Snímek získal cenu Golden Reel od redakce Motion Picture Sound v kategorii nejlepší editace zvuku. (Terva)