Riddick: Temná hrozba

USA, 2004, 30 min

Peter Chung

Brett Matthews

Ken Solomon

Zatímco Kronika temna byla svou mytologií a stylizací těžce přeplácaná, anime kabátek tomuhle holohlavému zmetkovi náramně sluší. Bavil jsem se velice a jsem přesvědčen, že by Temná hrozba zvládla klidně celovečerní formát. Škoda jen dějové zkratky s monstr obludou a podivné vyzuální stylizace v rámci jednoho souboje - dvou podivných stínů na jinak mimořádně zdařilém filmu. I když jen krátkometrážním...(30.9.2008)

Vcelku vydařený doplněk k Riddickovi. Animovaný není tak svalnatý a charismatický jako skutečný, ale na druhou stranu předvádí mnohem šílenější akční scény. Už prvotní vynucené přistání dává prostor pro v reálu asi nenatočitelnou scénu s Riddickovým útokem pomocí pěnové koule. To je jen začátek a před námi se ukazuje zajímavý svět velké žoldácké lodi, kterou objevujeme stejně rychle jako plány hlavní Riddickovi soupeřky s velkou potřebou trápit /mučit/týrat ty největší z největších zloduchů galaxie.(31.12.2008)

Tak tohle byla mimořádně kvalitní, animovaná jednohubka mezi Černočernou tmou a Kronikou temna. Riddicka začínám pro sebe objevovat teprve teď a jsem nadšená. Efektní fantazie, doprovázena temnou hudbou. Ta byla ale hodně dobrá! Trochu se mi do toho nechtělo. Připomínalo mi to anime, ale nelituji, naopak. Tu půlhoďku jsem si jednoznačně užila.(20.4.2016)

"Už mi říkali ledasjak, ale umělec ještě ne!" ... krásný spojovací kraťas, který rozhodně zaujme ...nechybí mu nic, co Riddicka dělá Riddickem - hlavně jeho hlášky, kterými odsekává kdykoliv, ať už mu třebas jde o kejhák... je to kliďas... a právě proto se možná ze všeho tak "snadno" dostane... používá čistou hlavu (a tím nikterak nenarážím na jeho nedostatek vlasů)...(5.7.2008)

Volba animace nebyla to pravé ořechové (mě tenhle styl prostě nesedí), nicméně dějově a koncepčně příjemná podívaná zapadající do "Riddickových letopisů". Pro někoho kdo jméno "Riddick" slyší poprvé to rozhodně není dobrý začátek, nicméně pokud už někdo zhltnul Černočernou tmu (na kterou Temná hrozba přímo navazuje) a pochutnal si, je těchto 30minut doslova povinnost.(11.7.2012)

• - Snímek získal cenu Golden Reel od redakce Motion Picture Sound v kategorii nejlepší editace zvuku. (Terva)