Kalhoty od krejčího ze Lhoty (TV film)

Pohádka

Československo, 1988, 56 min

Tuhle crazy pohádku mám od malička rád. Je rozpustilá, barevná, pobaví, nebere se příliš vážně.......zkrátka jako kalhoty z dílny salónu Jehlas-Pichas. "To, co nosí svět, můžete mít hned!", "Buřtex", "Pec Top"....od jisté doby říkám osobě řádně zvolené do čela mojí vesničky střediskové "starostasky". Vždycky (a hádám, že nejsem sám) raději sáhnu po čertovy absolventovy v outfitu Hogo Fogo, než nějaké Herzovské krutobajce.(27.11.2014)

• Amper01

Zajímavá a chytrá pohádka. Aby byla mnohem lepší, museli by vyměnit čerta za někoho jiného. Ono ss totiž sice říká "nevinná pohádka". Ale když my pohádkama uděláme dětem v hlavě z pekla holubník, není divu, že vyrůstá generace zcela bez úcty a bez morálky. Vždyť lidé sami jim od mala vtloukají do hlav, že Bůh je nějaký hloupoučký dědek na obláčku a čerti hloupí tvorové, které každý převeze...(7.5.2018)

Osmdesátkový nevkus divně strakatých hranatých oblečků tu slouží k posměchu, který si tahle móda zasloužila. Proti půvabným papírovým kulisám, působícím mile starosvětsky se i "obyčejné vznešené" kalhoty za 400 penízů odrážejí jako slunce od hladiny, natož vrchol všeho - starostasky či další hogo fogo modely. Proč ještě na trhu není mobil netopýr? Ten chci! Janu Hartlovi věřím romanticky zamilovaného rádce, stejně jako mu věřím vždycky všechny jeho romantické hrdiny, mám od dětství slabost pro jeho nesmělý kukuč a plachý úsměv, stejně jako mám odjakživa slabost pro trochu frackovské chování Trávníčkových hrdinů nehrdinů. Když hajzlík, tak ať má jiskru v oku.(18.5.2016)

Československá televizní pohádka s moderním čertem, jenž hříšníky neunáší k Luciperovi, ale mnohem rafinovaněji jim připravuje peklo už na zemi. V roli pekelníka Václava Rarašáka, jehož snahou bylo zmást co nejvíce lidí, aby se mohl obohatit, čili krátce řečeno provést podvod, se představil P. Trávníček ve své oblíbené poloze žoviálního elegána. Jeho protějšek, učeného, až přemoudřelého vystudovaného královského rádce Ondřeje si zahrál J. Hartl. Úspěch čertova klamu se mohl podařit pouze díky skvěle zahrané neschopnosti obecní rady Zadní Lhoty, jejíž členové se později začali převlékat do velmi extravagantních kalhot, domnívajíc se, že tak nejlépe proslaví svou obec. Ve vedlejších rolích se objevili V. Brodský jako starosta, V. Bedrna, J. Moučka, R. Kuba aj. jako hloupí radní a proradný krejčí V. Postránecký, jenž doběhl i čerta. Ondřejovu milou prezentovala starostova dcera, těžce nesympatická M. Zmožková, jež zaujala snad pouze svým neuvěřitelně excentrickým modelem s anglickým nápisem. Pohádka je natočena pochopitelně s velkou nadsázkou s vtipnými momenty, nejkomičtější však jednoznačně hodnotím Luciperův hlas (J. Přeučil) s neidentifikovatelným mlaskáním v netradiční vysílačce ve tvaru netopýra a samozřejmě také rébusové starostovy kalhoty byli geniální. J. Pokorná-Makoczová natočila velmi příjemné vtipné dílo, jež zcela zapadá do jejího stylu odpočinkových a milých pohádek.(15.10.2015)

• Elyssea

Jen nevěřícně koukám na to hodnocení tady. Hloupá, hloupá, hloupá pohádka, která se snaží být moderní. Jakmile se pohádka snaží být moderní, většinou skončí jako stupidní (čert - moderátor? Vysílačka?). Kostýmy navrhoval někdo na LSD, Trávníček se hlásí do vysílačky 4x zřejmě jen kvůli prodloužení stopáže. Emílie je unylá a Hartl přemoudřelý. Nemůžu uvěřit, že by ta rozplizlá nuda mohla nějaké dítě bavit.(20.8.2012)