Ticho po búrke (TV film)

Povídkový / Drama

Slovensko, 2000, 85 min

• jhrasko

...ach ten udýchane a uvzdychane asynchrónny zvuk...a pseudoproblémy v slovenských panelákoch...mám pocit, akoby ten film nevznikol 10, ale 100 rokov dozadu...najlepší je názov...pardón za cynizmus.(11.4.2010)

Neviem, či v novom tisícročí je pokrok v móde rýchlejší ako kedysi, ale rok 2000 vyzerá v Tichu po búrke ako niečo značne archaické. Bližšie k 70. rokom, ako k súčasnosti. Takže pokiaľ vás film nebude baviť príbehom (čo sa môže ľahko stať), tak sa budete baviť iným spôsobom. Televízny film podľa niektorých poučiek je forma filmu, kde nie je braný až natoľko silný zreteľ na kvalitu všetkých jeho zložiek. Je veľa výnimiek, tento film ňou však nie je. Nie je to ale ani nič urážajúce, poprípade trápne, čiže niečo, čo nás pri pojme slovenský televízny film po roku 1989 automaticky napadne. Je to taký klasický slovenský lyrizmus. V tomto prípade s prekvapivo malým množstvom dialógov, čo je viac k prospechu veci. 50%. P.S.: Norisová tu vyzerá dosť dobre.(4.5.2014)

Zaujímavé susedské vzťahy, pekné herečky, dobrá hudba a kamera... toto všetko urobilo tento TV film príjemne pozerateľný a trochu som si aj zaspomínal na nie až tak dávnu minulosť Bratislavy...(5.2.2007)