Hup a Hop (TV seriál)

Animovaný / Loutkový / Rodinný

Československo, 1968, 13x11-15 min

Bohumil Turek

Vadim Petrov

5 let po Večerníčku se opičáci a kormidelník Rybička dostali také na stránky Čtyřlístku 1973 (Knihovnička 27-31). Fascinující, kolik Večerníčků se ještě najde na stránkách Němečkova seriálu. A jak málo z nich je pravidelně vysíláno, neřkuli vydáváno.(28.3.2010)

Celkem nepráven zapomenutý loutkový animák (ke kterému jsem se dostal úplně náhodou prostřednictvím ČT až dnes) se dvěma roztomilýma opicema a se skvělým dabingem Jiřiny Bohdalové.(13.3.2008)

především ten skvělý český dabing to vytahuje z nemastného neslaného seriálu na pěkných 60%...(27.3.2008)

Obsahově bych dala pohádce moje klasické tři hvězdičky protože děj je opravdu příliš jednoduchý a pro malé děti. Ale plné hodnocení dávám za geniální dabing Hupa a pana kormidelníka. A druhá věc je taková, jak si výtvarník dal precizní práci s tvorbou loutek. Škoda že se po pouhých dvanácti epizodách schovaly loutky někde do archivu a upadly do úplného zapomnění. Já bych je určitě ještě nějak využila protože jejich tvorba musela zabrat hodně práce. Mimochodem mám doma o těchto opicích dvě knížky které se mi taky moc líbily. Jsou velice milé a obsahově určitě lepší než ten seriál.(6.2.2018)

Ruku na srdce, k vrcholům české animované tvorby tenhle seriál nepatří, právě animace trošku pokulhává a scénáře jednotlivých epizod jsou v rámci naší seriálové produkce spíš průměrem. Na druhé straně Bohdalová a Větrovec namluvili své postavy s vysokou profesionalitou - Bohdalová propůjčila svým opičákům dětskou naivitu a hravost, Větrovec svému kapitánovi zase otcovskou shovívavost a starostlivost. Celkový dojem 65 %.(17.4.2008)