poster

Pomsta

 • anglický

  Revenge

  (festivalový název)

Animovaný / Krátkometrážní / Horor / Fantasy

Československo, 1968, 14 min

Režie:

Jiří Brdečka

Scénář:

Jiří Brdečka

Kamera:

Ivan Masník

Hudba:

Jan Klusák

Producenti:

Jiří Šebestík
(další profese)
 • Braddy
  ****

  Tento kreslený, téměř hororový film podle námětu Gérarda de Nervala vypráví o mladém, nesmělém muži, který se zamiluje do jedné dívky. Než jí to ovšem stačí sdělit, dívku okouzlí jiný, mnohem větší a silnější muž. Mladík zatouží po pomstě a aby dokázal svého soka přemoci, uplatí zlého čaroděje, který očaruje jeho ruku. Ale vše skončí bohužel jinak, než si mladík představoval. Zvláštní jednoduchá kresba tohoto filmu, umocněná vynikající hudbou a zvukovými efekty nás dokáže skvěle přimrazit do židle.(29.9.2004)

 • SOLOM.
  ****

  Vskutku netradiční animace, za to ale podstata příběhu už nám tak cizí není…Zamilovanost, zlomené srdce, pomsta, pakty s temnými silami a následný trest…Jiří Brdečka si s tím poradil pěkně po svém a nepotřeboval k tomu ani slov. Do svého příběhu skvěle vložil emoce, atmosféru i poutavost a výsledkem je lehce nadprůměrná podívaná. Já byl určitě s tímto snímkem spokojený.(30.1.2018)

 • easaque
  ***

  -3* tento Brdečkův kraťas nepatří mezi jeho neljlepší. Námět je zajímavý a provedení slabší - hlavně kvůli křečovitému a neplynulému ději, přesto za zkouknutí stojí a já si ho našel tady [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](15.2.2017)

 • Adam Bernau
  *****

  Na svoje celovečerní filmy si půjčoval ty nejúspěšnější komediální režiséry, zatímco pro svoje krátká animovaná díla si vždy uměl vybrat osobitého kreslíře, který kongeniálně ztvární tu kterou jeho vidinu, to které téma - to je Brdečka, pan Nedostižný v umění zhmotnit kdejaký esprit. Pro tuto nedostižnost je králem parodie. Tak je tomu i s mixtózní Pomstou, někde mezi renesanční Itálií, rokokovou Francií a meyrinkovskou Prahou oscilujícím příběhem jednoho škrabáka.(4.10.2015)

 • LadyPupu
  **

  Snažím se. Opravdu se snažím porozumět anifilmu. Ale u tohoto jsem opět bezradná. Děj ok, výtvarná stránka se mi tedy moc nelíbila a hudba... Agresivní kakofonie zvuků. Možná vidět to tak před 15-ti lety pod vlivem psychotropních látek... Dávám dvě hvězdičky za příběh. Předpokládám, že občanky si kvůli tomu trhat nebudeme.(8.2.2016)

 • - Výtvarník Miroslav Štěpánek se inspiroval rytinami ze 17. století a dílem Jacquesa Callota. (Zdroj: MFF Karlovy Vary)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace