O Pomněnce (TV film)

Československo, 1971, 43 min

Jarmila Turnovská

Milan Dostál

Zdeněk Marat

Děkuju Jezince, díky níž vím, že tahle pohádka existuje, děkuju nejmenovanému úložišti, že jsem ji tam našel a děkuju Vlastě Janečkové a Jarmile Turnovské za stvoření tohohle roztomilého příběhu, jehož podobnost s Popelkou je čistě náhodná. Preissovi jsou pěkný pár a mladá Jana Preissová je opravdu nádherná.(13.4.2013)

Celkem vydařená pohádka s hereckým párem, který k sobě ladí. Nevýhodou je, že na ní zahlodal zub času. Technická kvalita obrazu, který je navíc černobílý, a zvuku je opravdu bídná a pohádce ubíra na působivosti. Vzorně odehráno, zrežírováno v kratší stopáži. Starší pohádky s dobrými herci mají své trvalé a nezaměnitelné kouzlo. Mé hodnocení: 60%(7.5.2013)

„Modrý kvítek u potoka steskem vadne, žalem chřadne. To Pomněnka modrooká nemá potěšení žádné …“ Nevím, jak jsem na tuto něžnou pohádku, která mě provázela celým dětstvím, mohla zapomenout. Jeden z nejrozmazlenějších, ale také z nejněžnějších, princů v dějinách české pohádky, v podání Viktora Preisse, a neuvěřitelně kouzelně se usmívající princezna-Pomněnka, v podání nejkrásnější princezny českých pohádek Jany Preissové, na ty se prostě zapomenout nedá. A opět tu máme výzvu pro současné autory. Jednoduchý příběh, v jednoduchých kulisách, bez jakýchkoliv triků, ale s dobře napsanými dialogy, to funguje stále.(27.2.2015)

Pohádka O Pomněnce byla jen matnou vzpomínkou, dokud mi ji Самолет Су-27СК nenaservíroval až pod nos. Prostý příběh o lásce nesourodé dvojice, kde si ve ztvárnění kouzelných postav vystačili s loutkami a v hudebním doprovodu s jednoduchými příjemnými melodiemi. Princovi a Pomněnce Preissovým to strašně slušelo, jsou jedním z nejkrásnějších pohádkových párů.(13.4.2013)

Milá přívětivá studiová televizní pohádka, kterou po mnoha letech v cyklu pro pamětníky uvedla televize. Díky ji za to. Příjemná hudba, sympatičtí herci. I když příběh není originální, protože čerpá z pohádky o Popelce, podařilo se natočit líbivou variantu. Pokud současní tvůrci nemohou najít inspiraci, tady se jedna nabízí. Barva a zámecké interiéry by ji slušely. Jen se současnými herci by byla potíž. Tak krásný pár už by sotva našli.(10.10.2017)