Jablíčko se dokoulelo (TV film)

Pohádka

Československo, 1977, 38 min

• paascha

hnus a noční můra(24.12.2010)

Pohádka , která asi nestojí za komentář ..... ale nostlgicky nemá chybu .. :-D Všechno bude ...AŽ VYPĚSTUJU ZLATÝ JABKO..........(28.4.2010)

Kral bezel jak Forest az mel nohy cely kudrnaty.(28.5.2016)

Umíněný a tak trochu ješitný král si vzal do hlavy, že vypěstuje zlaté jablko. Nenechá si to nikým vymluvit a svému okolí už tím leze na nervy. Své královské dceři, která se tahá s obyčejným sadařem, dokonce si znepřátelí i kouzelnou babku Grešličku, která svůj vyhazov z královského sadu nenechá jen tak, a jabloň v noci očaruje. A pak se teprve začnou dít věci. Studiová pohádka se odehrává v podstatě asi ve třech obrazech s nijak jímavými dekoracemi a kombinuje náš současný svět s tím pohádkovým prostřednictvím holčičky představující si zřejmě z dlouhé chvíle, a s jablkem na svačinu, jakousi pohádku o králi - pěstiteli "zlatých" jablek. Neznám původní předlohu Václava Čtvrtka, na jejíž motivy je tahle depresivní pohádka natočena, ale to je poměrně nepodstatné zjištění. To mnohem důležitější je, jak na mě pohádka zapůsobila. Studiové kulisy to pravda nebyly, ale posmutnělá atmosféra s depresivně pojatou melodií s odpovídajícími hereckými představiteli, už na mě dojem zanechaly, a to velmi dobrý. Tyhle pohádky pořád mají svoji kvalitu a půvab. Snad jen ten optimistický konec se z té navozené sklíčenosti vymanil a do zvoleného originálního stylu se nehodil. 80%(11.12.2013)

• Jezinka.Jezinka

Ničím oslňující pohádka, kterou jsem viděla jen jednou jako asi čtyřleté pachole ve školce a pamatuji si ji dodnes, takže něco na ní být muselo. Koulelo se koulelo ... možná to, že tam zpívali písničku, kterou jsem znala.(30.9.2010)

• - Filmový debut dětské hvězdy Magdalény Bičíkové. (M.B)

• - Snímek byl natočen dle literární předlohy „Císařská vojna se Sultánem a jiné pohádky na motivy lidových písní“ od Václava Čtvrtka z roku 1973. (M-arta)