Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Freya McAllister je docela obyčejná dospívající dívka, neprůbojná a skromná. Aje jedné noci, kdy se koná významná školní událost, se všechno změní. Najednou slyší hlasy. Jen ona. Jsou jich tisíce, útočí na ni ze všech stran, neodbytně a neustále. Freya je diagnostikována jako silná schizofrenička a skončí v psychiatrické léčebně Brookridge Mental. Tam se svým šílenstvím stráví v osamocení následujícíh osm let svého života - dokud ji dr. Michael Welles nepřijde ubezpečit o tom, že není blázen, ale má schopnost telepatie. Hlasy v její hlavě jsou totiž myšlenky mužů, žen a dětí kolem ní. Michael, vynikající odborník ve výzkumu psychologie, ji učí soustředit se a proměnit prokletí v cenný dar. Už ale neřekl, že pracuje pro tajnou službu, nejrozsáhlejší a nejutajovanější organizaci na světě, která ví o každém vážném nebezpečí, jež ohrožuje národní bezpečnost. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (27)

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Po tej hromade bezduchých kanadských thrilerov , ktorými nás sem tam bombardujú naše televízie, veľmi milé prekvapenie. Zo slušného námetu sa dalo možno vyťažiť aj viac, ale za daných podmienok, s daným rozpočtom a s skôr televíznymi hercami odviedli tvorcovia takmer maximum a atmosféra funguje v oboch diametrálne odlišných líniách výborne, aj to aj vďaka vydarenej hudbe Briana Tylera. Tá prvá je predsa len o niečo lepšia a po psychologickej stránke výborne zvládnutá ale druhá aj napriek menším logickým nedostatkom zážitok nekazí. A čo na tom, že Thoughtcrimes pripomínajú skôr pilot seriálu, ako seriálový fanúšik by som si prípadné pokračovanie pustil ihneď. ()

Le_Chuck 

všechny recenze uživatele

Celkom som bol prekvapený, čakal som seriáloidný odvar, ale dostal sa mi pod oči celkom slušný triller. Film je dosť krátky a začiatok je na mňa až moc hop hop, ani som sa neusadil na stoličke a Freya bola v blázinci. Tam sa začina najzaujímavejšia časť filmu. Vyrovnananie sa s darom a vypustením do reality, medzi hlasy. Občas ma vytáčalo správanie hlavnej hrdinky. Postupne sa rodí prerod na kriminálnu linku a psychologična ubúda v prospech akcie. Audiovizuálnej stránke nieje moc čo vytknúť, hudba naozaj vynikajúca a pri tých "cudzích hlasoch" mi spočiatku behali zimomriavky po chrbte. Formálne zamrzí pár seriálových nepodarených stihov. Suma sumárum, keby sa trochu viac venovali vývoju postáv a ich vzťahom (sestra, doktor), natiahli začiatok a trochu klišoidný koniec, pridať akcie a vystrihnút zábery-nepodarky, mali by sme čisto 5 hviezdičkovú záležitosť, ale keby keby boli by sme v nebi. Darmo špekulovať, film je na svete a s tým omedzeným ropzpočtom sa u mňa vyšplhal na nečakane slušných 70%. ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Po prvých pár minútach som tomu nedával veľké nádeje a už som si myslel, že je to len ďalší premrhaný nápad, ktorému by bol súcejší hlavne lepší scenár. A s obsadenie tiež veľmi nezabodovalo. Chcelo by to trošku pozliepať tie logické medzery, ktoré ma občas tak trhali a ignorovali pojem logika, ale inak som prekvapený, že ako ma krátky, lacný a neprezentovaný snímok zaujal na 70%. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Thomas Dean Donnelly, Joshua Oppenheimer .. Vím o vás všechno, tak začněte s tím, co ještě nevím.. Levná sci-fi-kri-mi se seriálovou vizáží. Na chmurné televizní odpoledne vhodná volba, tedy pokud jste onou nenáročnou cílovou skupinou, zevlující u obrazovky. Možná, být to "pilot" k nějakému seriálu (jak závěrečné otevřené pomrknutí naznačuje), šel bych krapet výše, ale jako samostatný film jsou Zločinné myšlenky opravdu slabé. Spousta nelogických momentů (i přes fantazírující téma), průměrné zpracování, málo zábavné se spoustou tuctových scenáristických úkroků. ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Námětem docela zajímavá >fiction< o dívce s telepatickými schopnostmi, filmově ovšem trpící prací ne zcela schopných scénáristů, se spoustou nelogičností v ději a místy nepochopitelným a zmateným chováním postav... Nu a co tedy téhle story není shůry dáno, snaží se dohnat >přezrálými< hereckými výkony, rádoby akcí a spoustou klišé, které samozřejmě ukojí masového televizního diváka, v důsledku však nabízí jen průměrný film, zločinně zabíjející tohle neobvyklé téma... ()

Galerie (3)

Zajímavosti (1)

  • Na konci filmu, když Gazal prchá z vězení, zastřelí černošského bachaře střelou do hrudi. V dalším záběru má ale úplně novou a skvěle padnoucí uniformu. (m.xFuck)

Reklama

Reklama