poster

Tatínek

 • Slovensko

  Tatínek

  (festivalový název)
 • USA

  Daddy

Dokumentární

Česko, 2004, 92 min

 • castor
  ****

  Milé, vlídné, lidské, prostě svěrákovské.. Otec Svěrák se vždy obklopoval nesmírně zajímavými lidmi (Smoljak, Lipský, Uhlíř, Podskalský, Menzel), syn Svěrák to dal pěkně do kupy. Obdivuju ten um vykřesat i ze zdánlivě všedních momentů nosnou situaci pro danou scénu. Upřímné díky za všechny ty Dalibory Vrány, Edy Součky, Turky, Otíky, dědy Komárky, Františky Slámy, paní Jechové nebo Kolji..(21.4.2014)

 • herr_carter
  *****

  Cokoliv je spojeno s pojmy Svěrák, potažmo Cimrman je pro mě svaté a každému, kdo by to hanobil, urvu ruku ! Kor, když se to týká pro mě jednoho z vůbec největších postav české (československé) scény, Zdeňka Svěráka - moc moc laskavě odvyprávěné - přistihl jsem se, že mi blažený úsměv nezmizel ze rtů ani dlouho po závěrečných titulcích :-).............moje hodnocení = 10 z 10.(5.10.2014)

 • Exkvizitor
  *****

  Velmi podařený dokumentární počin, který odhaluje řadu souvislostí mezi životem a tvorbou Zdeňka Svěráka. Jistě, je to hodně nostalgické, jenže taková jsou aspoň v určitých momentech všechna Tatínkova, i Synova díla - a nemůžu si pomoct, mě se to líbí. Pokud v příštím životě nebudu už konečně kosmonautem, chci být Zdeňkem Svěrákem.(28.3.2005)

 • Sarkastic
  ****

  Filmová pocta osobnosti, která mě, co se týče humoru, velmi ovlivnila, se vydařila. Vytknul bych jenom jednu věc, a to délku; hodina a půl je strašně málo (nebo alespoň pro mě ano), chybí mi zde třeba více z DJC nebo zmínka o dětských filmech dle scénáře Zdeňka Svěráka (Tři veteráni, Lotrando a Zubejda, Ať žijí duchové!). Určitá dojemnost (navozená hlavně hudbou a přítomností vnoučete) se zde nachází, ale je ve snesitelné míře a nesklouzává k patosu.(12.11.2011)

 • sona123
  ****

  Příjemný dokument s laskavým a vlídným Svěrákem - o Svěrákovi. Poodhalí nám, odkud bere Svěrák náměty do svých filmů (autobiografie), i to, že tenhle nadaný člověk umí být i umanutý (nedá si pokoj, dokud synem jeho Vratné láhve nenatočí). Není zde nic nového, to všechno, co tu padne, jsme už slyšeli a známe, ale stejně je to ohromně milý a lidský.(29.10.2011)

 • - Několik záběrů bylo natáčeno v Měcholupech u Žatce, v Žatci samotném, hlavně ve školách, kde Zdeněk Svěrák po absolutoriu VŠ učil a dále pak na žateckém náměstí. (Frontie)

 • - Za kamerou stál Ivan Zachariáš, jeden z nejznámějších režisérů reklam vůbec. Na domácí půdě působí jen zřídka, je například režisérem výpravných spotů TV kampaně na pivo Stella Artois aj. (hippyman)