Tatínek

(festivalový název)

Daddy

Dokumentární

Česko, 2004, 92 min

Jeden z nejlepších a nejcitlivějších dokumentů, co jsem kdy viděl o nezaměnitelném člověku českého filmového plátna, českých divadelních prken a českého jazyka vůbec. Člověk, který vytvořil tolik krásných věcí ale zůstává ve svém životě člověkem a mít tento pocit, je pro mě možná daleko důležitější, než když herec žije život tak, že hraje roli.(1.2.2012)

Velmi pekny a mily dokument o Zdenku Sverakovi. Zachycuje nejen jeho umelecky a pracovni zivot, ale i jeho obycejnou, lidskou stranku jak travi svuj cas se svou rodinou, prateli a svymi zalibami. Dozvidame se spoustu veci o jeho vztazich se svymi kolegami, jeho uvedomenim si ze uz taky nejmladsi, ale nechce si to prilis pripoustet a take jeho vztah k synovi Janovi. Opravdu mile natoceny dokument, ktery me prijemne prekvapil svym zpracovanim a naplni.(25.12.2005)

Cokoliv je spojeno s pojmy Svěrák, potažmo Cimrman je pro mě svaté a každému, kdo by to hanobil, urvu ruku ! Kor, když se to týká pro mě jednoho z vůbec největších postav české (československé) scény, Zdeňka Svěráka - moc moc laskavě odvyprávěné - přistihl jsem se, že mi blažený úsměv nezmizel ze rtů ani dlouho po závěrečných titulcích :-).............moje hodnocení = 10 z 10.(5.10.2014)

Velmi podařený dokumentární počin, který odhaluje řadu souvislostí mezi životem a tvorbou Zdeňka Svěráka. Jistě, je to hodně nostalgické, jenže taková jsou aspoň v určitých momentech všechna Tatínkova, i Synova díla - a nemůžu si pomoct, mě se to líbí. Pokud v příštím životě nebudu už konečně kosmonautem, chci být Zdeňkem Svěrákem.(28.3.2005)

Filmová pocta osobnosti, která mě, co se týče humoru, velmi ovlivnila, se vydařila. Vytknul bych jenom jednu věc, a to délku; hodina a půl je strašně málo (nebo alespoň pro mě ano), chybí mi zde třeba více z DJC nebo zmínka o dětských filmech dle scénáře Zdeňka Svěráka (Tři veteráni, Lotrando a Zubejda, Ať žijí duchové!). Určitá dojemnost (navozená hlavně hudbou a přítomností vnoučete) se zde nachází, ale je ve snesitelné míře a nesklouzává k patosu.(12.11.2011)

• - Několik záběrů bylo natáčeno v Měcholupech u Žatce, v Žatci samotném, hlavně ve školách, kde Zdeněk Svěrák po absolutoriu VŠ učil a dále pak na žateckém náměstí. (Frontie)

• - Za kamerou stál Ivan Zachariáš, jeden z nejznámějších režisérů reklam vůbec. Na domácí půdě působí jen zřídka, je například režisérem výpravných spotů TV kampaně na pivo Stella Artois aj. (hippyman)