Tatínek

(festivalový název)

Daddy

Dokumentární

Česko, 2004, 92 min

Klidný, oddechový, lehko stravitelný životopisný dokument. Nečekejte technickou dokonalost a desítky nových informací, podobných filmů můžete na Dvojce vidět celou řadu. Tři hvězdičky nejsou málo, Tatínek prostě víc dostat nemůže. A ještě jedno upozornění: Netěšte se celý film na závěrečnou otco-synovskou hádku. Trvá pár minut a vlastně to ani hádka není. 70% Zajímavé komentáře: Radek99, solskjaer(1.1.2006)

Obsahově obsáhlý, plný rozhovorů a filmových ukázek, dokument o dnes již legendě českého filmu. Malinko zamrzelo opomenutí některých jeho úžasných filmů (např.Tři veteráni). A také ani slovo o další výrazné součásti Svěrákova života a to sice jeho charitativní činnosti. Jan Svěrák to v diskuzi po promítání odůvodnil tím, aby dokument nebyl příliš přesládlý. Tak dobrá.(24.9.2004)

Koncem 70-tých let jsem pro sebe objevila Cimrmany a následně infikovala svým nadšením celé okolí, moje dcery vyrůstaly na "Hodinách zpěvu" a páně Svěrákových pohádkách ať už filmových nebo tištěných atd atd - a vůbec si nedělám iluze, že nejsem jedna z mnoha, pro níž jméno Svěrák je značka kvality. Proto pro mne dokument nepřinesl mnoho nových informací, spíš byl jen milým setkáním s pro mne milým člověkem, jehož humor i inteligence mne doprovází většinu života.(9.12.2016)

Nádherný dokument od mého oblíbeného režiséra o mém oblíbeném herci a scénáristovi. Se skutečným umem Jan Svěrák spojuje vzpomínky svého otce Zdeňka na dětství a na minulost s vyprávěním o přítomnosti. Tento dokument nám dává nenásilně nahlédnout a uvědomit si, kolik ze sebe dává Zdeněk Svěrák do své tvorby a do své práce.(6.2.2011)

Teď zcela upřímně, kdo z nás by nechtěl taky takového tatínka? Dokument je mnohem více nabit pozitivní energií nežli informacemi, ale to přece vůbec není na škodu. Příjemně překvapil vtip paní Svěrákové. Ale proč vlastně mě něco takového překvapilo? Hloupou slepici by si takovýhle mužský určitě nevzal.(27.1.2015)

• - Za kamerou stál Ivan Zachariáš, jeden z nejznámějších režisérů reklam vůbec. Na domácí půdě působí jen zřídka, je například režisérem výpravných spotů TV kampaně na pivo Stella Artois aj. (hippyman)

• - Několik záběrů bylo natáčeno v Měcholupech u Žatce, v Žatci samotném, hlavně ve školách, kde Zdeněk Svěrák po absolutoriu VŠ učil a dále pak na žateckém náměstí. (Frontie)